موضوعات داغ

فراخوان هیوندای و کیا به دلیل مشکل سوخت‌رسانی و فرمان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

هیوندای به تازگی یک فراخوان را برای 215 هزار دستگاه خودرو در ایالات متحده اعلام کرده است. علاوه بر آن کیاموتورز نیز 32 هزار خودرو را در این منطقه فرا خوانده است. این فراخوان بزرگ هیوندای سوناتا YF با مدل 2013-2014 که بین 26 نوامبر 2012 و 7 فوریه 2014 تولید شده‌اند را هدف قرار داده است.

گزارش نقص ثبت شده در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه نشان می‌دهد که خط تغذیه سوخت در برخی خودروهای هیوندای و کیا مشکل دارد. این خط ارتباط بین پمپ کم‌فشار سوخت و پمپ پرفشار سوخت را برقرار می‌کند و در صورت وجود مشکل، دچار نشتی خواهد شد.

هیوندای با نصب خطوط تغذیه سوخت جدید در تمام خودروهای آسیب دیده مشکل را حل خواهد کرد. هم نمایندگان هیوندای و هم مالکان خودروهای هیوندای و کیا در تاریخ 5 ژوئیه از طریق پست درجه یک مطلع خواهند شد.

فراخوان دیگری که در مورد خودروهای هیوندای و کیا صادر شده است، به ستون فرمان مربوط می‌شود. این فراخوان اعلام می‌کند پیچ نگهدارنده در اتصال U که ستون فرمان را به قفسه فرمان متصل می کند ممکن است به خوبی متصل نشده باشد که در این حالت منجر به جدا شدن ستون فرمان از قفسه فرمان خواهد شد. این فراخوان شامل هیوندای اکسنت 2021-2022 تولید شده توسط هیوندای مکزیک، کیا ریو 2021-2022 و کیا سراتو 2021-2022 می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد