جزئیات و آدرس وبسایت سامانه یکپارچه وزارت صمت برای فروش خودرو

حدود دو هفته پیش وزیر صمت اعلام کرد که هیچ‌کدام از خودروسازان حق فروش خودرو ندارند و از این پس فروش خودرو بایستی در قالب یک سامانه جامع انجام شود. اعلام این مساله موجی از انتقادات را نسبت به وزارت صمت روانه کرد، چرا که خودروسازان خصوصی تاکنون در زمینه قرعه کشی خودرو فعالیتی نداشته‌اند و برخی منتقدان نیز اعلام این دستور وزیر صمت را غیرقانونی می‌دانستند. از سوی دیگر به دلیل عدم انتشار بخشنامه‌های فروش یا پیش فروش خودرو طی دو هفته اخیر، روند صعودی قیمت‌ها را در بازار خودرو شاهد بودیم.

پس از گذشت دو هفته از دستور جنجالی وزیر صمت، سامانه فروش یکپارچه از این هفته آغاز به کار خواهد کرد. علاوه بر ایران خودرو و سایپا، سایر خودروسازان خصوصی نیز موظف هستند تا محصولات خود را در این سامانه به فروش برسانند. تفاوت فروش خودرو در سامانه جامع صمت با حالت عادی، در این است که همانند ثبت نام در قرعه‌کشی‌ها سایت تا زمان مشخصی برای مخاطبین باز خواهد بود و آن‌ها می‌توانند اقدام به ثبت نام خودرو کنند. اگر میزان تقاضا برای یک خودرو بیش از ظرفیت تعیین شده باشد، قرعه کشی در مورد آن خودرو انجام خواهد شد. مطابق شنیده‌ها، فروش خودرو در سامانه جامع صمت از روز 27 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. سایت ایرانی کار که پیش از این در زمینه فروش خودروهای ایران خودرو، سایپا و بهمن موتور فعالیت می‌کرد، از این پس به عنوان سامانه جامع فروش خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این سایت به نشانی www.iranecar.com در دسترس مخاطبان است.

نظرات
 
 
 
رسول 1401/2/28
سایتشون اصلا کار نمیکنه هیچی دو روزه میخوام ثبت نام کنم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران