موضوعات داغ

نگاهی به هایما 8S ایران خودرو در نمایشگاه خودرو تهران + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

یکی از خودروهای خبرساز نمایشگاه خودرو تهران 1401، کراس‌اوور جدید ایران خودرو یعنی هایما 8S است. هایما 8S در حال حاضر محصول پرچمدار هایما در قسمت کراس‌اوورها محسوب می‌شود و با هدف به چالش کشیدن کراس‌اوورهای لوکس چینی وارد بازار ایران شده است.

زبان طراحی هایما 8S با دیگر محصولات هایما که مدتی پیش آن‌ها را در ایران دیده بودیم، متفاوت است. این کراس‌اوور اکنون از سبک جدید طراحی کراس‌اوورهای چینی یعنی چراغ‌های باریک و تیز برای دی‌لایت و چراغ‌های روشنایی اصلی ساده و نسبتا مخفی بهره می‌برد. همچنین برخلاف اکثر کراس‌اوورهای خانوادگی، نمای جانبی هایما 8S از خطوط و حجم‌های فانتزی بسیاری بهره می‌برد.

هایما 8S

اگر نمای عقب هایما 8S برای شما آشنا به نظر می‌رسد، اشتباه نکرده‌اید! طراحی قسمت عقب هایما 8S شباهت بسیاری به نمای عقب ام جی GS دارد که یک کراس‌اوور اسپرت چینی – انگلیسی محسوب می‌شود. گویا هایما با استفاده از این سبک طراحی قصد دارد تا حس و حال اسپرت هایما 8S را به بیننده انتقال دهد.

یکی از وجه‌های تمایز هایما 8S با اکثر کراس‌اوورهای چینی بازار ایران، پیشرانه این خودرو است. موتور هایما 8S اندکی بزرگ‌تر است و 1.6 لیتر حجم دارد. این پیشرانه با استفاده از تنفس مصنوعی توربوشارژر می‌تواند حداکثر 193 اسب‌بخار قدرت و 293 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که ارقام قابل قبولی برای این نوع از پیشرانه هستند. خوشبختانه گیربکس انتخاب شده برای هایما 8S نیز از نوع شش سرعته اتوماتیک است که نسبت به گیربکس‌های دوکلاچه یا CVT عملکرد بهتری را در بلندمدت خواهد داشت.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد