موضوعات داغ

گران‌ترین خودرو جهان فروخته شد، مرسدس بنز 300SLR با قیمت باورنکردنی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

رکورد قیمت گران‌ترین خودرو جهان توسط مرسدس بنز 300SLR با قیمت 143 میلیون دلار شکسته شد. این خودرو در جریان یک حراج خصوصی در موزه مرسدس بنز واقع در اشتوتگارت به کلکسیونر خصوصی ناشناس فروخته شد. مرسدس بنز 300SLR به واسطه آن‌که توسط طراحی افسانه‌ای مرسدس بنز ردولف آهلنهاوت خلق شده است، شهرت بسیاری نزد اهالی خودرو دارد.

پیش از این رکورد گران‌ترین خودرو جهان در اختیار یک دستگاه فراری 250 GTO‌ مدل 1963 بود که در سال 2018 توسط بنیان‌گذار و مدیر عامل WeatherTech، دیوید مک نیل، به قیمت 70 میلیون دلار خریداری شد.

باید توجه داشت که مرسدس بنز 300SLR یک خودرو غیرقابل تعویض محسوب می‌شود، چرا که این خودرو کلاسیک یکی از ارزشمندترین گنجینه‌های موزه مرسدس بنز محسوب می‌شود و فروش آن مبلغ قابل توجهی را در مقایسه با بودجه سالانه موزه مرسدس بنز شامل نمی‌شود. به گفته بنز، مبلغ حاصل از فروش مرسدس بنز 300SLR برای تاسیس صندوق مرسدس بنز استفاده خواهد شد که وظیفه آن ارائه بورسیه‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه محیط زیست و کربن زدایی برای جوانان است.

مرسدس بنز 300SLR

به گفته اولا کالنیوس، مدیرعامل گروه مرسدس بنز، با صندوق مرسدس بنز ما می خواهیم نسل جدیدی را تشویق کنیم که راه های خلاقانه رودولف اولنهاوت را دنبال کند و توسعه دهند. فن‌آوری‌های جدید شگفت‌انگیز با کمک این صندوق توسعه خواهند یافت، به‌ویژه آن‌هایی که از هدف حیاتی کربن‌زدایی و حفظ منابع حمایت می‌کنند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد