آتش سوزی سریالی خودروهای تسلا موجب بدبینی مشتریان به اتومبیل‌های الکتریکی می‌شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بار دیگر خودروهای تسلا در معرض آتش سوزی قرار گرفته‌اند. حداقل سه آتش سوزی در طی چند روز گذشته موجب نابودی خودروهای تسلا شده است. نخستین مورد در کالیفرنیا اتفاق افتاد، جایی که تسلا مدل 3 به طور خودکار در این شهر آتش گرفت. پس از آن و در موردی مشابه نیز تسلا مدل Y در ونکوور خود به خود در آتش سوخت. خوشبختانه هر دو آتش سوزی بدون جراحات بودند و خودروها هنگامی آتش گرفتند که سرنشینان خارج از خودرو بودند.

سومین رویداد در 22 مه در مرکز خدمات تسلا در کورال گیبلز اتفاق افتاد. در این رویداد یک دستگاه تسلا مدل S‌ هنگامی که در پارکینگ قرار داشت، دچار آتش سوزی شد. مورد چهارم در نیوجرسی اتفاق افتاد و متاسفانه بر اثر آتش سوزی تسلا یک نفر جان باخت. در این حادثه خودرو تسلا مدل S پس از تصادف دچار آتش سوزی شد.

یک اکانت توییتری به نام Ton Arts، آتش سوزی‌های تسلا را در سراسر جهان لیست کرده است. به گفته این اکانت، تاکنون 300 مورد آتش سوزی خودروهای تسلا در سراسر جهان به وقوع پیوسته است. این اکانت توییتری با ارائه مستندات آتش‌سوزی‌ها سعی دارد تا خودروسازان را به رفع نقص اتومبیل‌های الکتریکی وادار کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران