رنو به طور کامل از بازار روسیه خارج شد، آیا رنو با داچیا بر می گردد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین، شرکت‌های خودروسازی اروپایی یکی پس از دیگری بازار روسیه را ترک گفتند. یکی از این شرکت‌ها رنو بود که برای ترک بازار روسیه دردسرهای بسیاری را پیش روی خود می‌دید. رنو در خودروسازی‌های دولتی روسیه سهام دارد و محصولاتش را در سایت‌های تولیدی روسی به تولید می‌رساند. رنو در این مدت سهام خود در کارخانجات خودروسازی روسی را به شرکای داخلی واگذار کرد و اکنون تولید محصولات خود را به طور کامل در روسیه متوقف کرده است.

مطابق اطلاعیه رسمی که شرکت رنو به خبرگزاری‌های روسیه ارسال کرده است، تولید تمامی محصولات برند رنو در روسیه متوقف شده است. بنابراین کارخانه رنو در مسکو و کارخانه اتوواز دیگر هیچ محصولی از رنو را به تولید نمی‌رسانند. با این حال شرکت اتوواز همچنان خدمات پس از فروش و گارانتی را برای محصولات فروخته شده از برند رنو در روسیه ادامه خواهد داد.

این احتمال وجود دارد که رنو همکاری را با شرکای روسی خود از طریق برند زیرمجموعه خود یعنی داچیا انجام دهد. مالکیت شرکت‌های همکار رنو اکنون در اختیار هلدینگ مسکوویچ است که اطلاعات دقیقی در مورد نحوه فعالیت آن وجود ندارد. انتظار می‌رود تولید رنو داستر با برند داچیا در روسیه آغاز شود و برای نسخه‌های تولید شده در روسیه از ظرفیت قطعه‌سازان روسی استفاده شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران