قیمت جدید خودروها اعلام شد

به نقل از دنیای اقتصاد، شورای رقابت بالاخره لیست جدید قیمت انواع خودروهای داخلی را به شرکت‌های خودروساز ابلاغ کرد و این در حالی است که مشخص نیست جاده مخصوصی‌ها تا چه حد این مصوبه را اجرا کنند. آن طور که در سایت مرکز ملی رقابت آمده، براساس مصوبه 247 شورای رقابت و طبق محاسبات صورت پذیرفته در مرکز ملی رقابت جداول سقف قیمتی انواع خودرو در سال 1395 و ضرایب افزایش مجاز سقف قیمت، به خودروسازان داخلی ابلاغ شده است.
بر این اساس، متوسط افزایش سقف قیمت در سال 1395 برابر با 5/1 درصد است. البته قیمت‌های اعلامی در سایت مرکز ملی رقابت، به‌نوعی خام بوده و به آنها، ارقام بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شماره‌گذاری و سایر خدمات اضافه می‌شود. همچنین در قیمت محصولات بنزینی نیز شرکت‌های خودروساز مجاز به افزودن مبلغ 100 هزار تومان بابت الزام قانونی EOBD (سیستم‌های کاهنده آلایندگی خودرو)هستند. این در شرایطی است که باید منتظر ماند و دید آیا خودروسازان مصوبه موردنظر را اجرا خواهند کرد یا سیاست تثبیت قیمت را در پیش می‌گیرند. در حال حاضر بازار خودرو رکودی سنگین را تجربه می‌کند و این موضوع سبب شده خودروسازان در افزایش قیمت، احتیاط به خرج دهند. هرچه هست در حال حاضر مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز ملی رقابت، از قیمت‌های ابلاغی به خودروسازان مطلع شوند.
نظرات
 
 
 
MeHdI j 1395/3/4
هه بازم قیمت جدید و بازم بالا رفتن !!!!!!!!
خدا رحم کنه تا 10 سال آینده پیش بینی میشه قیمت یه تیبا( زیبای دلنواز ایرانی ها ) هم قیمت یه یاریس یا اکسنت بشه!!!!!!!
خودمون رو انگشت نمای جهان میکنیم
navid 1395/3/4
متوسط افزایش سقف قیمت 1.5 درصد درسته لطفا اصلاح کنید
abod 1395/3/5
مملکت نیست که . . .
کامران 1395/3/5
خداروشکر الان هر کسی رو میبینی یه ماشین مدل بالا زیر پاشه و دیگه قریب به اتفاق مردم ماشین دارن و نیاز ماشین 0 بخرم و با هر کسی صحبت میکنی میگه اگه بخوانم نمیبیننبخوانم0 بخرم دیگه ایرانی نمیرم چون همین الان دارم ایرانی سوار میشم.واسه همینه دو غول آدم کش جرات افزایش قیمت رو ندارن و خداروشکر اکثر مردم هم متوجه شدن ماشین ایرانی مفت نمیارزه و کیفیت زیر صفره.
بهروز 1395/3/9
در ایران هر چیزی که بالا رفت دیگه پایین نمیاد . فقط یه چیزه که وقتی بالا رفت پایین میاد اونم ......