موضوعات داغ

رونمایی از سانگ یانگ تورس جدید در کره با قیمت اولیه 21 هزار دلار

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

سانگ یانگ به طور رسمی از تورس جدید به عنوان جدیدترین عضو خط تولید شاسی بلند خودش با اندازه‌ای بین سانگ یانگ کوراندو و سانگ یانگ رکستون رونمایی کرد. ویژگی خاص تورس ظاهر زمخت آن است که به این منظور سبک طراحی برندهای مشهور را با یکدیگر ترکیب کرده است.

به لطف تیزرها و عکس‌های منتشرشده،‌ تقریباً می‌دانستیم که باید چه انتظاری از ظاهر این خودرو داشته باشیم. در نمای جلو یک جلوپنجره جیپ‌مانند با شش شکاف عمودی، چراغ‌های جلوی LED باریک، خطوط طراحی زاویه‌دار روی کاپوت، ورودی‌های هوای بزرگ ساختگی و یک اسکید پلیت آلومینیومی قابل مشاهده هستند.

سانگ یانگ تورس

از نمای کناری، شاهد گل‌گیر جلو و عقب برجسته، چرخ‌های آلیاژی بزرگ تا ۲۰ اینچ (چرخ‌های ۱۷ و ۱۸ اینچی استاندارد هستند)، یک جعبه ذخیره‌سازی اختیاری شبیه لندرور دیفندر و رکاب‌های آپشنال هستیم. در نمای پشتی یک برآمدگی روی درب عقب وجود دارد که شبیه محل قرارگیری لاستیک زاپاس است و به مدل‌های قدیمی 4x4 اشاره دارد. چراغ‌های عقب LED یادآور فورد اکسپلورر هستند و سپر عقب یک اسکید پلیت همرنگ خودش دارد.

در کابین یک خوشه ابزار دیجیتالی بزرگ، یک نمایشگر لمسی سرگرمی رسانه‌ای ۱۲.3 اینچی و یک نمایشگر لمسی ۸ اینچی دیگر برای کنترل تهویه در زیر آن شبیه جگوار لندرور قرار دارد. روی فرمان چهار-اسپوک با کف تخت دکمه‌های زیادی دیده می‌شود، در حالی که داشبورد، درها و کنسول مرکزی تزئیناتی فلزی دارند که تضاد خوبی با روکش‌های چرمی ایجاد کرده است.

سانگ یانگ تورس

بسته به نسخه تریم، تجهیزات شامل نورپردازی محیطی، شش بلندگو، چهار پورت USB، صندلی‌های جلوی دارای تهویه، هفت کیسه هوا و امکانات کمک‌راننده زیادی هستند. طبق گفته سانگ یانگ، تورس در صورت استفاده از تمام صندلی‌ها گنجایش ۷۰۳ لیتر و در صورت جمع کردن صندلی‌های عقب گنجایش 1662 لیتر بار را دارد.

هنوز مشخصات فنی این مدل اعلام نشده است، اما سانگ یانگ به موتور T-GDI اشاره کرده که احتمالاً همان موتور 1.5 لیتری بنزینی مورداستفاده در کوراندو باشد و به طور انحصاری در کنار یک جعبه‌دنده ۶-سرعته خودکار کار می‌کند. قدرت موتور به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، اما سیستم چهارچرخ محرک هم برای طرفداران آفرود قابل سفارش است.

سانگ یانگ تورس در کره با قیمت ۲۰۹۱۱ تا ۲۳۶۳۰ دلار عرضه شده است. همچنین گزارش‌هایی درباره نسخه تمام برقی تورس منتشر شده است که در سال ۲۰۲۳ در اروپا عرضه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد