تلاش سانگ یانگ برای تولید کراس اوور الکتریکی

سانگ یانگ، کمپانی خودروسازی کره جنوبی که فعالیت خود را بر روی تولید خودروهای شاسی بلند و کراس اوورها معطوف کرده است، در مورد برنامه خود برای تولید برندی جدید صحبت می‌کند که قرار است با سیستم محرکی کاملا الکتریکی و در قالب یک خودروی کراس اوور در بازارهای بین المللی حضور پیدا کند.
شرکت خودروسازی کره‌ای سانگ یانگ حدود شش سال پیش در آستانه انقراض قرار داشت، ولی به لطف کمپانی خودروسازی هندی ماهیندرا که خود چندان محبوبیتی در بازارهای جهانی ندارد، جانی دوباره گرفت و توانست با معرفی برندهایی جدید و جذاب همچون سانگ یانگ تیوولی و همچنین معرفی مدل‌هایی زیباتر از کوراندو و اکتیون، موقعیت خود را بار دیگر در بازار جهانی بدست آورد و به مرحله کنونی در تاریخ فعالیت خود برسد و تا جایی پیشرفت کند که مجوز ورود به بازار آمریکا را در سال 2018 میلادی دریافت کند.
براساس جزییات بدست آمده و شایعات پیرامون آن، برند تمام الکتریکی سانگ یانگ با نامی موسوم به "C300" و در سگمنت کراس اوورها توسعه پیدا خواهد کرد که در سال آینده میلای شاید نسخه مفهومی آن معرفی شود، ولی چیزی که از سوی سانگ یانگ رسماً تایید شده، حضور این محصول در بازار 2018-2019 میلادی خواهد بود. در ضمن به صورت شایعه وار به این نکته اشاره شده که ورودی‌های هوای روی سپر آن همچون سانگ یانگ تیوولی خواهد بود، ولی از نظر ما قطعاً چنین چیزی صادق نخواهد بود، زیرا شرکت‌های سازنده در خودروهای تمام الکتریکی برای افزایش ضریب آیرودینامیکی و همچنین نبود موتورهای درون سوز که نیاز به سیستم خنک کاری و رادیاتور داشته باشد، اصلاً از شکاف و ورودی هوا در جلوی اتومبیل استفاده نمی‌کنند و قطعاً کراس اوور تمام الکتریکی سانگ یانگ هم با چنین شرایطی توسعه پیدا خواهد کرد، مگر اینکه فرم سپر و دیگر قسمت‌های جلویی خودرو شبیه به سانگ یانگ تیوولی توسعه پیدا کرده باشد.
پیش از این هم شرکت خودروسازی سانگ یانگ نوید معرفی نسخه‌ای جدید از برند "رکستون" در سال 2018 میلادی داده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران