موضوعات داغ

مینی ون جیلی جیاجی L، رقیب احتمالی هایما 7X‌ در ایران

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مینی‌ ون‌های چینی در بازار شرق آسیا و روسیه بسیار محبوب هستند. یکی از بهترین مینی‌ون‌های چینی بازار، جیلی جیاجی است که از چهار سال پیش در بازار حضور دارد. با توجه به اینکه خودروهای جیلی در ایران حضور چشم‌گیری ندارند، جیلی جیاجی تاکنون در بازار خاورمیانه حضور چشمگیری نداشته است. با این حال جیلی برای کسب رضایت بیشتر مشتریان و فروش بیشتر، نسخه طویل این خودرو به نام جیلی جیاجی L را بزودی وارد بازار خواهد کرد.

فاصله بین دو محور جیلی جیاجی L همانند نسخه استاندارد است اما طول کلی به میزان 120 میلیمتر افزایش یافته که حاصل آن فضای بار بزرگتر برای قسمت عقب است. بنابراین فاصله سر و پا سرنشینان ثابت باقی مانده است و تنها صندوق عقب خودرو است که افزایش حجم را تجربه کرده است.

علاوه بر افزایش فضای بار، طراحی نمای جلو و عقب جیلی جیاجی L نیز تغییر کرده‌اند. علاوه بر سپرها، چراغ‌های جلو و عقب جیلی جیاجی L نیز در مقایسه با نسخه استاندارد تغییر کرده‌اند. اکنون مینی ون جیلی نیز به سبک کراس‌اوورهای این شرکت طراحی شده است تا یک زبان طراحی مشترک را به نمایش بگذارد.

جیلی جیاجی L

در کابین جیلی جیاجی L همچنان دو پنل دیجیتالی 10.25 اینچی و 12.3 اینچی وظیفه نمایش اطلاعات سرگرمی و اطلاعات خودرو را برعهده دارند. سیستم عامل جیلی گلکسی روی این خودرو نصب شده است و قابلیت‌های آنلاین خودرو نیز بی‌شمار هستند. جیلی جیاجی L در نسخه پایه شش نفره است اما نسخه‌های هفت نفره نیز برای این خودرو در نظر گرفته خواهند شد.

پیشرانه جیلی جیاجی L نیز در مقایسه با نسخه استاندارد تغییر کرده است. موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر مشترک با جیلی کولری زیر کاپوت این مینی ون قرار دارد. این پیشرانه حداکثر 181 اسب‌بخار قدرت و 290 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس هفت سرعته دوکلاچه نیز وظیفه انتقال قدرت به دیفرانسیل جلو را در جیلی جیاجی L برعهده دارد. قیمت نسخه پایه جیلی جیاجی استاندارد در حال حاضر 17800 دلار است و انتظار می‌رود نسخه لانگ این خودرو قیمت بیشتری داشته باشد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/5/28
« با توجه به اینکه خودروهای جیلی در ایران حضور چشمگیری ندارند،جیلی جیاجی تاکنون در بازار خاورمیانه حضور چشمگیری نداشته است!!» با این عبارت نویسنده می خواد به خواننده اینطور القاء بکنه که ماشین های جیلی فقط تو ایران فروخته می شدن در حالی که خودش خوب می دونه سهوا یا شاید هم عمدا داره دروغ میگه و اطلاعات غلط به خورد خواننده سایت میده.الان هر کسی که اخبار فروش ماشین رو تو بازار کشورهای حوزه خلیج فارس دنبال می کنه براش این مسأله روشنه که ماشین های جیلی تو همه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فروخته می شن به خصوص تو کشور عربستان... در ضمن،همه مون می دونیم در ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس ماشین های مینی ون چندان خریداری ندارن به جز برای تاکسی پس مشخصه که این ماشین هم چندان خریداری در این منطقه نداشته باشه ....آقای نویسنده شما حق داری که از برندی خوشت بیاد یا از اون برند بدت بیاد ولی حق نداری تو روز روشن دروغ بگی و اطلاعات غلط به خورد خواننده بدی.من مطالب شما رو دنبال می کنم و به نظر می رسه که شما از ماشین چینی خوشت نمیاد و با اون زوایه داری ولی من همین جا بهت میگم که با خروج تمام کمپانی های چینی از ایران هم وضع بازار خودرو تو ایران درست نمیشه.پس بیخود خودت رو خسته نکن و زور الکی نزن.