صندلی پران چری اومودا 5، فناوری جنگنده در خودروهای چینی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بنابر اعلام رسانه‌های چینی، شرکت چری قصد دارد تا سیستم صندلی پران را در محصول جدید خود یعنی چری اومودا 5 نصب کند. این شرکت درخواست حق ثبت اختراع برای صندلی اجکتی خودرو را صادر کرده است.

بنابر اطلاعاتی که از اختراع عجیب چری به بیرون درز کرده است، صندلی پرنده خودرو شامل چهار قسمت خواهد بود. این قسمت‌ها از پوسته صندلی ماشین، مکانیزم اتصال، مکانیزم جهش و کنترل کننده جهش تشکیل شده‌اند.

صندلی پرنده چری با استفاده از یک سنسور هشدار برخورد کار می‌کند. هنگامی که خودرو بر اثر تصادف با مانعی برخورد کند، مکانیزم جهش فعال خواهد شد و صندلی به بیرون پرتاب می‌شود. این اختراع به سرنشینان اجازه می‌دهد تا در مواقع اضطراری، به سرعت خودرو را ترک کنند. چری تصاویری را از سیستم صندلی پران خود در چری اومودا 5 منتشر کرده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران