موضوعات داغ

کراس اوور جدید لادا برای بازار روسیه با ادعای برتری بر ژاپنی‌ها معرفی شد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

نیسان یکی از خودروسازانی بود که در روسیه خط تولید داشت. خط تولید نیسان با شرکت روسی اتوواز مشترک بود که در شهر سنت پترزبورگ قرار داشت. پس از اعمال تحریم‌های بین المللی علیه صنعت خودروسازی روسیه، نیسان نیز این کشور را ترک کرد و تمامی خط تولید آن اکنون جمع آوری شده‌اند. با این حال بخش روسی جوینت ونچر همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اکنون ادعا کرده است که یک کراس‌اوور بهتر از محصولات نیسان را با نشان لادا روانه بازار خواهد کرد.

کارخانه مشترک اتوواز و نیسان در سنت پترزبورگ، کراس‌اوورهای نیسان قشقایی و نیسان ایکس تریل را تولید می‌کرد. اتوواز موفق شد تا پیش از خروج نیسان، یکی از پلتفرم‌های این شرکت را خریداری کند. آن‌ها در حال حاضر مشغول تولید یک کراس‌اوور مقرون به صرفه براساس پلتفرم نیسان هستند که احتمالا در سال‌های 2024 یا 2025 به بازار خواهد آمد.

کراس اوور لادا

همان‌طور که انتظار می‌رفت، کراس‌اوور روسی لادا گلگیرهای پف کرده‌ای دارد که آن را از مدل‌های قبلی لادا به ارث برده است. طراحی قسمت جلو این خودرو نیز به کراس‌اوورهای فعلی نیسان شباهت دارد. قسمت عقب آن نیز بدون شک بازسازی دیگری از نیسان جوک محسوب می‌شود.

کراس‌اوور روسی-ژاپنی لادا از یک موتور 1.8 لیتری تنفس طبیعی قدیمی با 122 اسب‌بخار قدرت بهره خواهد برد که پیش‌تر در خودروهای روسی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. انتظار می‌رود این کراس‌اوور به دلیل پلتفرم ژاپنی خود، سیستم چهارچرخ محرک را ارائه دهد. خبرنگاران روسی احتمال می‌دهند قیمت این کراس‌اوور در محدوده یک میلیون و 200 هزار روبل (645 میلیون تومان) قرار گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد