موضوعات داغ

معضل ادامه دار عدم عرضه بنزین سوپر در جایگاه های سوخت

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در حدود 5 هفته از عدم عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت کشور می‌گذرد و همچنان خبری از تامین بنزین سوپر نیست.

ایران با توجه به منابع غنی تولید نفت و مشتقات نفتی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود اما موضوع کمبود بنزین سوپر از مسائل عجیبی است که این روزها گریبان‌گیر مصرف‌کنندگان و دارندگان خودرو شده است.

در حال حاضر صنعت خودرو کشور به سمتی رفته است که درصد بسیار بالایی از خودروهای حاضر در بازار با موتوری پیشرفته و مجهز به توربوشارژ عرضه می‌شوند و این موضوع باعث حساسیت پیشرانه به بنزین مصرفی می‌شود.

جدای از شرکت‌های تولیدکننده خصوصی که تقریبا 99 درصد محصولات مونتاژی چینی آن‌ها با پیشرانه 1,5 لیتری توربو عرضه می‌شوند، حتی شرکت‌های بزرگ ایران خودرو و سایپا نیز به عنوان بزرگترین تولیدکننده‌های خودرو در کشور، به دلیل توان تولیدی بیشتر و مصرف سوخت کمتر این نوع از پیشرانه، به سمت استفاده از پیشرانه‌های مجهز به توربوشارژ سوق پیدا کرده‌اند.

یکی از نیازمندی‌های پیشرانه مجهز توربوشارژ استفاده از سوخت با کیفیت با عدد اکتان بالاست که متاسفانه موضوع تامین سوخت باکیفیت به معضلی بزرگ برای این خودروها که روزانه به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، تبدیل شده و مالکان خودروها را با چالش مواجه کرده است. در این بازه زمانی که سوخت بنزین با کیفیت ملقب به بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت نایاب شده است، مطمئنا چراغ سیستم هشدار مشکل فنی یا چراغ چک بسیاری از خودروها روشن شده و صاحبان خودروها را به دردسر انداخته است.

یکی از پیشنهادات مقطعی یا یک فرمول کوتاه مدت که همیشه می‌شنویم استفاده از اکتان بوستر‌ها و ادتیوهای بنزین است که این موضوع خود نیز جای بحث بسیار دارد. از وجود گسترده اکتان بوسترهای تقلبی تا تاثیر نامطلوب و ایجاد مشکل فنی در پیشرانه توسط اکتان بوسترها، که البته عمدتا به جای اکتان بوستر با اتانول پر شده‌اند مشکلاتی هستند که در کنار مشکل عدم عرضه بنزین سوپر به لیست مشکلات اضافه می‌شوند.

الزام خودروسازان به ساخت خودروهای مطابق با استاندارد آلایندگی یورو 6 در زمانی که حتی بنزین سوپر برای عرضه به دارندگان خودروها وجود ندارد و در زمینه تولید و تامین بنزین با کیفیت با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کنیم از دیگر مسائل عجیب این ماجراست.

در صورتی که مسئولین مربوطه راه‌حل مناسب و البته دائمی برای این موضوع پیدا نکنند با توجه به عرضه روزافزون خودروهای مجهز به توربوشارژ و حساس به بنزین مصرفی، شرکت‌های خودروساز با خیل عظیمی از مراجعات خودروهای آسیب‌دیده و معیوب مواجه خواهند شد. در ادامه شرکت‌ها برای خدمت‌رسانی به مشتریان خود با کمبود و مشکل روبرو شده و همچنین کاهش رضایتمندی مشتریان از مسائل بعدی پیش روی آن‌ها خواهد بود. چه بسا که بسیاری از خریداران بازار خودرو را از خرید خودروی حساس به بنزین مصرفی و توربوشارژردار را از خرید منصرف نماید.

مشکل آلودگی هوا نیز یکی از اصلی‌ترین معضلاتی است که با عدم عرضه بنزین باکیفیت، وضعیت هوای کلانشهرها و از جمله تهران را بغرنج‌تر از همیشه خواهد کرد.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/9
لعنت به مسببانش که کاتالیزور فیدلیتی منو خراب کردن بخاطر این بنزین های بی کیفیت . تا کی کارا باید بی حساب و کتاب بره جلو، از یه ور ماشین توربو وارد میکنید از یه طرف دیگه بنزین بی کیفیت میدید مردم. مغزهای متفکری که با این فرمون کارا رو جلو می‌برن رو میشه نابغه های تاریخ نامید.
1401/9/9
عنوان شما مشکل دارد

بنزین سوپر مشخصاتی دارد ، عدد اکتان مشخصی باید دارا باشد.

اگر بنا به این باشد ،بنزین عادی رو هم میتوان بنزین سوپر نامید!

دست کم از اونجایی که تولیدات ایرانخودرو به عنوان یکی از تولید کننده های اتومبیل داخلی بنزین اکتان 95 میخواهد! (در کتابچه تمامی تولیدات ایرانخودرو تاکید شده)

و این در حالی است که حتی بنزین سوپر ( یا چیزی که بنزین سوپر نام گذاری میشود) اکتان زیر 92 دارد!!!

و این دور باطل اینگونه ادامه پیدا میکند که ایران خودرو مدعی است در حال تولید اتومبیل یورو 5 بوده است!! ( با دستکاری های غیر اصولی ecu! ) و این شایعه را با طیب خاطر جا می اندازد که برای یورو 6 خیز برداشته اند!!!

و بنزین غیر استاندارد فعلی هیچگونه مطابقتی با چیزی که ایرانخودرو یورو 5 نام گذاری میکند ندارند.

گویا هرکی هرچی دلش خواست میتونه نام گذاری کنه

اتومبیل یورو5 ، بنزین سوپر

و حالا دقدقه خودروبانک این وسط تنها اینه که بنزین سوپر با اکتان پایین چی شده!

1401/9/9
من نمیدونم وقتی بنزین سوپر میشه در داخل تولید کرد .... چرا عرضه نمیکنند ..‌.

فکر کنم اگر یه روز هم زیاد بشه .... کسی طرف بنزین معمولی نره با اون اختلاف قیمت و قیمت گذاری اشتباه ..... اگر سوپر قراره لیتری ۳۵۰۰ باشه معمولی باید ۲۵۰۰ باشد ... با اختلاف ۵۰۰ همه هجوم میارن به بنزین سوپر
1401/9/10
چرا وقتی توان تامین بنزین سوپر و یورو ۴ ندارید اصرار به مونتاژ صد ها هزار خودرو با موتور توربوشارژ دارید ؟
1401/10/8
توی این کشور کسی به فکر کیفیت نیست تازه شما بخواهید کیفیت زندگی محیط زیست و آلودگی هوا و ایمنی را رعایت کنید باید هزینه زیادی بدهی
برای مثال خودرو خوب که دارای ایمنی و فنی خوب باشد نه آلودگی هوا و صدا..... را رعایت کند باید هزینه زیادی کنی و در ضمن مالیات بیمه،و عوارض و حتی جریمه ،هزینه گزاف خرابی و دیگر پیامدهای آنرا بپذیرد
پس بهتر است مثل یک ماشین درب داغون سوار شود هرجوری رانندگی کند هرجا شد پارک کند هرجا شد بمالد و دلشم نسوزد هر آشغالی تو ماشین بریزد گور بابایی شهر و محیط زیست و آلودگی هوا
یک اکتان خوب برای یک باک بنزین در حدود 600و 700هزارتومان است!!!!!!!؟؟؟؟؟