موضوعات داغ

سایپا در ۸ ماه نخست سال ۱۴۰۱ چند دستگاه خودرو تولید کرده است؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه سایپا گفت: گروه خودرو سازی سایپا در ادامه روند افزایشی خود توانست تولید محصولات را در سال جاری و در هفته 35و تا پایان 23 آذرماه، از مرز 11 هزار دستگاه عبور دهد و با تولید 11 هزار و 264 دستگاه خودرو، رکورد سه سال اخیر خود را بشکند.

مسعود پروین با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا در آبان ماه سال جاری با تولید 47 هزار و 38 دستگاه خودرو، بیشترین تولید ماهیانه در طول 4 سال گذشته را رقم زده و این تیراژ تولید از خردادماه سال 97 تاکنون بی سابقه بوده است.

او افزود:در ادامه روند افزایشی تولید، در ابتدای آذرماه سال جاری و در مدت 8 ماه از ابتدای سال تاکنون، تولید تجمعی سایپا از 300 هزار دستگاه خودرو عبور کرده که آخرین بار این تعداد تولید سایپا در سال 97 انجام شده است. این در حالی است که در سال 97 و در مدت زمان مشابه، بيش از 100 هزار دستگاه از توليدات آن سال، از محصولات با قطعات منفصله شركاي تجاري (CKD) بوده است.

معاون برنامه ریزی جامع تولید گروه سایپا تصریح کرد: خوشبختانه این گروه خودروساز در 6 آذر ماه سال جاری موفق به ثبت رکورد تولید 2هزار و 6 دستگاه شد که بر اساس آمار موجود این رکورد طی دوسال اخیر بی سابقه است.

او افزود: در حالي گروه خودروسازی سایپا روند افزايشي توليد را تجربه مي كند كه توانسته در ابتداي آبان ماه سال جاري با توليد23 هزار و 510 دستگاه سايپا 151، از كل توليد سال گذشته اين محصول در سايت بن رو عبور کند و در اواخر آبان ماه، با توليد هزار و 105 دستگاه خودرو تجاری، كل توليد سايت سايپاديزل را پشت سر بگذارد و همچنين در هفته ابتدايي آذر با توليد 20 هزار و 869 دستگاه شاهين، از توليد سال گذشته اين محصول نیز عبور كند.

پروین تاکید کرد: تمامی روند افزایشی تولید در گروه خودروسازی سایپا درحالی انجام شده است که از خردادماه سال جاری به تدريج، این گروه، سه محصول پرتیراژ تیبا، تیبا2 و ساینا را از خطوط تولید خود خارج کرده و با برنامه ریزی دقیق و مدون توانسته با سایر محصولات خود به این رشد تولید دست یابد.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/27
تاکی خبروآماردروغ،اگه راست میگین نرم افزارثبت نام درست کنین.
1401/10/2
خب اگه اینطور هست منم تو خونمون 500000خودرو تولید کردم که در نوع خودش رکورد شکوندم