موضوعات داغ

آغاز مجدد تحویل تارا اتوماتیک از دو هفته آینده

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

گروه صنعتی ایران خودرو درخصوص علت تاخیر در تحویل خودروهای تارا اتوماتیک که زمان تحویل آنان نیمه آذرماه بوده، در اطلاعیه ای تصریح کرد: در حال حاضر شرایط بهتر شده، از حدود دو هفته آینده چنان‌چه مشکلی رخ ندهد تحویل این خودروها از سر گرفته خواهد شد.

متن اطلاعیه ایران‌خودرو به این شرح است:

به دلیل شرایط تحریمی و این‌که برخی قطعات تامین‌کننده خارجی داشتند، ایران خودرو در تولید برخی محصولات خود دچار مشکل شد و تاخیر در تحویل به مشتریان رخ داده است و در حال حاضر شرایط بهتر شده، از حدود دو هفته آینده چنان‌چه مشکلی رخ ندهد تحویل این خودروها از سر گرفته خواهد شد.

در تمامی قراردادها تاخیرهای احتمالی پیش‌بینی و برای آن خسارتی درنظر گرفته می‌شود و تاکنون نیز ایران‌خودرو به این موضوع پای‌بند بوده است.

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده است که معاونت حمل و نقل وزارت صمت بر مساله عرضه و تقاضا نظارت دارد و بنابر هماهنگی انجام شده با همکاران وزارت صمت به‌دلیل این‌که عرضه و تقاضا را کنترل و از قیمت‌های هیجانی در بازار جلوگیری شود به خودروسازان اعلام کرده که بخشی از تولید خود را برای جلوگیری از دلال بازی و کشف قیمت واقعی محصول در بورس کالا عرضه کنند تا از این طریق خودرو به دست مصرف کننده واقعی برسد.

این اطلاعیه می افزاید، موعد تحویل خودروهای عرضه شده در بورس کالا، ۹۰ روزه است و حتی سعی می‌شود که این خودروها زودتر از موعد تحویل مشتری شوند.

نظرات کاربران

4 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/10/8
سلام شما اطلاع دارین چرا الان دو هفته میشه در بورس کالا تارا دنده دستی عرضه نمیشه.
1401/10/9
سلام وزارت محترم صمت و خودرو سازان اگر قرعه کشی کاملا دقیقی انحام دهند بهتراز عرضه در بورس است چون بورس جای خرید و فروش و دلالی است پس آنجا هم خودرو به قیمت کارخانه دست مصرف کننده نمی رسد بهترین شیوه قرعه کشی کاملا دقیق و با نظارت کامل میباشد
1401/10/10
سلام
الان تارا اتوماتیک رو با ۱۰ تومن به پژو پارس TU5 ساده تبدیل میکنن
1401/11/2
سلام شما معاوضه کردید؟برای من هیچ پیامی نیومده برای معاوضه