موضوعات داغ

زمان عرضه نسخه نهایی تارا برقی مشخص شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

مدیرعامل تام ایران‌خودرو در خصوص آخرین وضعیت تارا برقی نیز توضیح داد: فعالیت‌های مربوط به طراحی تارا برقی به اتمام رسیده و در مرحله صحه‌گذاری هستیم و تا پایان سال نمونه نهایی تارا برقی را تحویل خواهیم داد همچنین ایستگاه‌های شارژ برق توسط شرکت مپنا در حال اجراست. تام مسوولیت طراحی و صحه‌گذاری را بر عهده دارد و مسوولیت تامین آن را نیز اخذ شده است.

مدل برقی سدان تارا با نام تارا EV از یک موتور برقی با توان حداکثر 160 اسب بخار و گشتاور 300 نیوتن متر برخوردار است که می‌تواند طی 9 ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر شتاب بگیرد. حداکثر سرعت لحظه‌ای خودرو تارا برقی 140 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. تارا برقی از یک باتری 45 کیلوواتی بهره می‌برد که با یک بار شارژ توان پیمایش 300 کیلومتر را دارا است. با استفاده از شارژر سریع این خودرو در کمتر از 30 دقیقه و با شارژر خانگی در 10 ساعت شارژ 100 درصد می‌شود.

خودرو برقی تارا

پروژه تولید خودرو برقی تارا حاصل فعالیت های شرکت شرکت جامع تحقیق و توسعه فناوری ‌های خودرو یا جتکو از زیر مجموعه‌های ایران خودرو بوده است. خودرو تارا EV در همکاری شرکت ایران خودرو با مجموع‌های مختلف تولید شده است. بخش تولید الکتروموتور این خودرو بر عهده شرکت‌های موتورژن و رادسا، طراحی و ساخت پک باتری توسط شرکت صباباطری،بخش درایو توسط پرتوصنعت و مانا، شارژر و مبدل DCDC بر عهده فرزانگان و سیستم مدیریت حرارت تارا برقی به صورت مشترک توسط دانشگاه صنعتی شریف،رایزکو، کوشش رادیاتو و سندن انجام شده است.

فضای داخلی خودرو برقی تارا

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/10/14
این دیگه چه سمیّه!
خدا بهمون رحم کنه!
احتمالا قیمت هم میلیاردی میزنن!
بالاخره خودروی برقیه دیگه!
1401/10/14
اقلا دیزاین داخلیش رو از مدل v4 تارا بزنید که کنترلر شیشه بالابرها اومده روی در و صندلی عقب تکیه گاه آرنج داره