موضوعات داغ

چری eQ7 معرفی شد، شاسی بلند تمام برقی برای بازار چین

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

چری پس از عقب افتادن نسبی در بحث توسعه خودروهای برقی، تصمیم دارد تا به سرعت این نقطه ضعف خود را برطرف نماید. چری eQ7 جدیدترین شاسی بلند تمام الکتریکی این برند است که به صورت انحصاری برای عرضه به بازار چین در نظر گرفته شده است. البته نباید احتمال صادرات آن را دور از انتظار بدانیم. این شاسی بلند اندازه متوسط تمام الکتریکی طی نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار چین عرضه خواهد شد. قیمت چری eQ7 با توجه به امکانات و تجهیزات بین 21500 تا 28700 دلار خواهد بود.

همان‌گونه که انتظار داریم، در نمای جلو چری eQ7 خبری از جلوپنجره مشبک نیست چرا که این خودرو برقی است و به سیستم خنک کننده سنتی موتور نیازی ندارد. با این حال الگوهای طراحی استفاده شده برای چری eQ7 با دیگر کراس‌اوورهای این شرکت همچون ام وی ام ایکس 22 پرو یا تیگو 7 پرو مشابه است. ابعاد چری eQ7 شامل 4675/1910/1660 میلیمتر هستند و فاصله بین دو محور این خودرو نیز 2830 میلیمتر است.

چری eQ7

نیروی پیشران چری eQ7 توسط یک موتور برقی با قدرت 155 کیلووات (207 اسب بخار) تامین می‌شود و پکیج باتری‌های آن نیز از نوع لیتیوم آهن فسفات است. حداکثر سرعت این شاسی بلند برقی نیز 180 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

بنابر تصاویری که تاکنون از چری eQ7 منتشر شده‌اند، کابین این خودرو از الگوی طراحی کراس‌اوورهای این شرکت پیروی خواهد کرد. همچنین نمایشگر عریض به هم پیوسته را در داشبورد این خودرو خواهیم دید. رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی، شارژر دوگانه تلفن همراه و سانروف پانوراما بخشی از تجهیزات چری eQ7 خواهند بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد