موضوعات داغ

جزئیات کامل مرحله دوم فروش سامانه یکپارچه اعلام شد + روش و شرایط خرید

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

از چهارشنبه مورخ 1402/02/20، مرحله دوم عرضه خودروهای داخلی آغاز می‌شود. بر اساس اطلاعیه‌ای که در سامانه یکپارچه منتشر شده است، تمامی اطلاعات معاملات خودرو به صورت یکپارچه در سامانه جامع تجارت وزارت صمت ثبت می‌گردد. این معاملات شامل مالیات بر عایدی سرمایه نیز می‌شود.

طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی، دومین طرح این چنینی است. این طرح، از روز چهارشنبه مورخ 1402/02/20 آغاز می‌شود و متقاضیان تا پایان روز جمعه 1402/02/29، می‌توانند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام نمایند. محصولات ارائه شده توسط شرکت‌های خودروساز از تاریخ 1402/02/20 در سامانه قابل مشاهده هستند.

تنها متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک ارسال شده است، می‌توانند از روز سه شنبه 1402/03/03 تا جمعه 1402/03/10 نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی (لیست انتظار) برای خودروی مورد نظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام کنند. امکان ثبت نام هر متقاضی که پیش از این در لیست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته اند، وجود ندارد مگر آنکه انصراف خود را تا تاریخ 1402/02/20 در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.

براساس ماده 19 آیین‌نامه اجرائی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشوئی، اطلاعات معاملات خودرو به صورت یکپارچه در سامانه معاملات خودرو ذیل سامانه جامع تجارت وزارت صمت ثبت می‌گردد. این معاملات شامل مالیات بر عایدی سرمایه نیز می‌شود.

لازم به ذکر است که موعد تحویل برخی از محصولات پرتقاضا شرکت‌های خودروساز در سال 1403 خواهد بود.

شرکت‌های خودروساز، برخی از محصولات پرتقاضا را در سال 1403 تحویل خواهند داد. همچنین، سازوکار طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی بر اساس فرآیند نوبت دهی شامل سه مرحله زیر است:

مرحله اول: پیش‌ثبت نام متقاضیان

مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی برای هر محصول به تفکیک برنامه تولید

مرحله سوم: قطعی کردن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان شرکت‌های خودروساز

مرحله اول: پیش‌ثبت نام متقاضیان

در این مرحله، متقاضیانی که شرایط طرف تقاضا مندرج در اطلاعیه را دارند و وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود کرده‌اند، می‌توانند حداکثر ۵ اولویت را برای ثبت نام اولیه در لیست نوبت دهی و یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر اساس لیست انتظار انتخاب کنند. بنابراین، پیش نیاز ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی، وکالتی نمودن حساب شخصی متقاضی به‌نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مسدود کردن وجه اعتبار است.

زمان پیش بینی شده برای وکالتی نمودن حساب شخصی به‌نام سازمان حمایت برای این طرح و مسدود کردن وجه اعتبار در حساب مذکور، از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ تا پایان روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ می‌باشد. در این فاصله، لیست افرادی که مجاز به پیش-ثبت نام در سامانه بر اساس اطلاعات ارسال شده از بانک‌ها هستند، تهیه می‌شود.

تنها متقاضیان واجد شرایط که وجه اعتبار خود را در حساب وکالتی خود تکمیل کرده‌اند، می‌توانند از روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ تا جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۰، برای قرارگیری در لیست نوبت دهی خودروهای داخلی، ثبت نام اولیه کنند.

توجه داشته باشید که:

برای ثبت نام در لیست نوبت دهی برای تمام خودروهای داخلی، موجودی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی الزامی است. این وجه اعتبار فقط برای شناسایی مشتریان واقعی در نظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح حمایت از خانواده و جوانی الزامی است.

وجه اعتبار موجود در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص، باید مسدود شده و قابل برداشت نیست. انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه در این بازه زمانی، به منزله انصراف از طرح تلقی می‌شود و متقاضی از لیست انتظار حذف می‌شود.

امکان ثبت نام هر متقاضی که قبلا در لیست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته بود، وجود ندارد مگر آنکه تا تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ در سامانه‌های مربوطه انصراف داده باشد.

ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی هیچ حقی برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی شدن ثبت نام در مرحله سوم اجرای طرح شکل می‌گیرد.

تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس اولویت انتخابی مشتری و رتبه اولیه در سامانه انجام می‌شود.

ضروری است علاوه بر داشتن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، تمام شرایط طرف تقاضا توسط متقاضیان رعایت شود و در صورتی که مشخص شود متقاضی حائز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام او ملغی خواهد شد.

ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت شرایط عمومی زیر را تعیین کرده است:

۱. حداقل سن مجاز برای خرید خودرو ۱۸ سال است.

۲. برای ثبت نام و خرید خودرو، داشتن گواهینامه رانندگی معتبر با تاریخ اعتبار الزامی است.

۳. افرادی که در ۴۸ ماه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و یا در ۲۴ ماه گذشته در شرکت‌های خودروسازی دیگر ثبت نام یا فاکتور صادر کرده‌اند، اجازه ثبت نام و خرید خودرو را نخواهند داشت.

۴. افرادی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، نمی‌توانند ثبت نام و خرید خودرو داشته باشند.

۵. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص دیگر و فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است.

۶. امکان صلح خودروی خریداری شده وجود ندارد.

۷. شرکت‌های خودروسازی موظف به تدابیر از جمله رهن گرفتن سند خودرو به مدت یک سال برای جلوگیری از انتقال سند هستند.

۸. اشخاص حقوقی اجازه ثبت نام و خرید خودرو ندارند.

۹. در صورتی که در هریک از مراحل و فرآیند ثبت نام مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نمی‌باشد، ثبت نام وی لغو و وجه واریزی عودت داده خواهد شد.

۱۰. در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو براساس قرارداد، خسارت جبران تاخیر در تحویل، مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو پرداخت خواهد شد.

۱۱. شرایط دیگر بر اساس بخشنامه‌های شرکت‌های خودروسازی و قرارداد منعقده با مشتریان خواهد بود.

۱۲. متقاضی باید یک حساب وکالتی ایجاد کند در غیر این صورت، مسئولیت موضوع به عهده متقاضی خواهد بود.

۱۳. افرادی که در فهرست اولویت‌های اعلامی طرح اول یکپارچه خودروهای داخلی و وارداتی قرار دارند و یا در طرح مذکور انصراف داده‌اند، اجازه خرید خودرو در این طرح را نخواهند داشت.

۱۴. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت‌های خودروسازی می‌باشد.

۱۵. طرح عادی شامل تمام افراد با مشخصات فوق است و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت صرفاً برای مادرانی که حائز شرایط قانونی هستند یا جوانان با تأیید سازمان ثبت احوال کشور مختص می‌باشد و مسئولیت اشتباه در انتخاب طرح بر عهده متقاضی است.

۱۶. متقاضیان ثبت نام باید شماره همراه ثبت شده برای خود را در سامانه اعلام کنند، در غیر این صورت مسئولیت عدم تطابق شماره همراه با کد ملی بر عهده متقاضی خواهد بود.

مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی برای هر محصول به تفکیک برنامه تولید

بعد از رزرو نوبت، لیست افراد واجد شرایط برای ثبت نام اولیه در خودرو مورد نظر براساس برنامه تولیدی که توسط خودروسازان داخلی اعلام شده و در سامانه منتشر می‌شود، همچنین زمان تحویل خودرو به متقاضی در این سامانه اطلاع رسانی می‌گردد.

توجه داشته باشید که اعلام زمانبندی بر اساس لیست نوبت دهی یعنی لیست انتظار هر محصول، در ماه خرداد سال ۱۴۰۲ و در سامانه https://www.esalecar.ir صورت می‌گیرد.

ضمناً قرار گرفتن متقاضی در لیست انتظار بر اساس زمانبندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌کند و این تعهد صرفاً پس از انجام مراحل بعدی و براساس انجام قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و براساس شرایط تعیین شده در قرارداد منعقده شکل می‌گیرد.

لذا، در این مرحله، متقاضی می‌تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و پس از اعلام زمانبندی، در صورت تمایل و وجود شرایط لازم برای تحویل خودرو، مطابق با زمانبندی اعلامی در این مرحله، ثبت نام خود را قطعی کند و برای تحویل خودرو اقدام کند. همچنین، در صورت عدم تمایل متقاضی پس از اعلام نتایج زمانبندی، می‌تواند از لیست انتظار خارج شود.

مرحله سوم: قطعی کردن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان شرکت‌های خودروساز.

پس از اعلام زمانبندی به متقاضیان و شکل‌گیری لیست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوانی برای طرح فروش خودرو را که منطبق بر زمانبندی و نوبت دهی انجام شده باشد، اعلام کند. در نتیجه، خودروسازان تنها براساس لیست اولویت بندی برای هر محصول، به تدریج و در چارچوب زمانبندی، ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش را برمبنای قیمت روز خودرو قطعی خواهند کرد.

لذا، توجه داشته باشید که قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروسازان در این طرح، بر اساس لیست نوبت دهی شده بر مبنای قیمت روز منطبق بر دستورالعمل تنظیم بازار خودروی شورای رقابت صورت می‌گیرد.

همچنین، در صورتی که در طول فراخوان، مشتری در زمان تحویل یا انجام ثبت نام قطعی، شرایط طرف تقاضای مندرج در اطلاعیه را نقض کند و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری کند، ثبت نام در این طرح لغو خواهد شد.

توجه کنید که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح، حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه، در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

97 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/2/17
ممنوون از اطلاع رسانی خوب شما
1402/2/20
کدوم اطلاع رسانی خوب هنوز معلوم نیست ایران خودرو هست یا نه . اینایی که هست چقدر قیمت داره
1402/2/17
😒😒😒
1402/2/18
سلام
آیا نداشتن پلاک فعال برای مادران،(طرح جوانی جمعیت)هم الزامی است.ممنون
1402/2/17
آیا این طرح دوم شامل مادران مشود
1402/2/18
آیا شامل مادران فرزند سوم میشوند
1402/2/17
سلام.داشتن گواهینامه برا ی مادران الزامی است یا نه
1402/2/18
سلام طرح مادران باید گواهینامه داشته باشند یا نیاز نیست,,?
1402/2/18
سلام .آیا گواهینامه برای مادران دو فرزند اجباری است یا نه
1402/2/18
سلام. در سایت یکپارچه خودرو گفته الزامی نیست
1402/2/18
سلام.تاقبل از تاریخ۲۰/ ۲ /۱۴۰۲ حساب وبنام سازمان حمایت وکالتی کنیم ایرادی داره یا یا حتما باید بعد از این تاریخ اینکارو انجام بدیم،؟
1402/2/19
طرح ویژه جوانی جمعیت گواهی نامه الزامی است یانه
1402/2/17
سلام اگر کسی درسال ۱۴۰۰ خودرو تحویل گرفته باشد وحال حاضر شامل شرایط فرزند آوری باشد
آیا می تواند شرکت کند یا خیر اولویت با همون شرط ۴۸ ماهه می باشد
1402/2/18
خب در هر سورت شما یکی از شرایط رو ندارید. دیگه اولویتی برای شرایط که نمیزارن
1402/2/19
سلام اصلا ربطی نداره این امتیاز ویژه مادران.پس میتونی با اسم خانومت ثبت نام کنی.موفق باشی
1402/2/20
آیا این طرح شامل حال مادری که در اوج جوانی(۲۱سالگی) همسرش شهید میشود وخود به تنهایی ۷بچه را بزرگ و سرو سامان میدهد میشود؟ گواهینامه هم ندارد؟

1402/2/17
تکلیف خودروهای فرسوده چیه
1402/2/19
چرا طرح فرسوده نمیزنن
1402/2/17
سلام لطفا۴۸ ماه رو حذف کنید
1402/2/18
حق بقیه چی میشه پس ؟
1402/2/18
اتفاقا خیلی ها هستند که اصلا ماشین نداشتند و ندارند باید یک شرایط بگذارند برای کسانی که بیش از ده سال ماشین نداشتند
1402/2/17
آیا داشتن گواهینامه برای مادران هم الزامیست؟ یا مثل قبل اجباری ندارد؟
1402/2/17
سلام. چرا شرکتهای خودرو ساز مانند سالهای قبل اقدام به نبت نام و ف روش با دریافت بیعانه جهت فروش خودرو اقدام ننموده و این مشکلات‌ را بوجود اورده. ایا طرح فروش 6 سال قبل که سالیان قبل ادامه داشت. چه ایرادی داشت. مگر انکه دستی در کار بوده که علت نارصایتی مردم فراهم سارد.
1402/2/18
با سلام من تاکسی دارم میتونم ثبت نام کنم
1402/2/19
که دست دلال کوتاه بشه
1402/2/17
در این طرح باید اشخاصی که تا حال ماشین نگرفته و اصلا ماشین نداشته اند ثبت نام ‌و اولویت داده شود سپس اشخاص دیگر تا کمی به عدالت نزدیک شود سن و گذشت عمر در نظر گرفته شود
1402/2/17
سلام فکر کنم ایرانخودرو شرکت نمیکنه،فقط سایپا و مدیران خودرو
1402/2/17
سلام
مبلغ مسدود شده رو چه زمانی میشه برداشت کرد ؟ یعنی بعد از قرعه کشی و نوبت گذاری میشه برداشت کرد یا تا زمان تحویل باید بمونه ؟
1402/2/17
سلام ایران‌خودرو این دور میاد یا غایبه؟؟؟
1402/2/17
سلام اگر امکان دارد شرط ۴۸ماه راحذف بفرمایید یا زمانش را کمتر کنید
1402/2/17
باسلام من ماشینم را وکالتی فروختم، ولی پلاک به نام منه ، جز پلاک فعال محسوب میشه
1402/2/17
پس تکلیف بدبختای فرسوده چی میشه
1402/2/17
آقا یکی توضیح بده ببینیم آیا من می‌تونم در این طرح ثبت نام کنم.که در اولویت خودرو وارداتی هستم .
بلاخره اصراف بدم یا نه .
1402/2/17
۳. افرادی که در ۴۸ ماه گذشته ...... گزینه 3 شفاف نیست، من پیش فروش دنا در قرعه کشی برنده شده بودم ولی پیگیری نکردم دوسال پیش، پولی واریز نکردم و خودرویی تحویل نگرفتم یعنی بوساطه همون ثبت نام نمی تونم الان شرکت کنم؟
1402/2/18
دهم میشه سه شنبه چرا نوشتید جمعه؟
1402/2/18
اولینطرح فروش سامانه یکپارچه چرا مشمول مالیات نشده
1402/2/18
برای طرح جوانی جمعیت داشتن گواهینامه الزامی هست در این طرح؟
1402/2/18
سلام مادرانی باید گواهینامه رانندگی داشته باشند یانه؟
1402/2/18
سلام.افرادی که پلاک عمومی دارند چی ؟نمیتونن ثبت نام کنن؟
1402/2/18
سلام آخه این چه کاریه این قرعه کشی اعصاب همه رویهم ریخته من سال 98میتونستم یه پارس صفربخرم امابااین قرعه کشیانشدوهردفعه ممتظرمندیم الان دیگه پول من هیچ ارزشی نداره اماپارس چندبرابر پول من شد دیگه قضاوت با خودتون باشه فقط موندم که این قرعه کشیاروکی میبره،
1402/2/18
سلام
من یک هفته پیش حسابم رو وکالتی کردم الان باید حذف کنم و از ۲۰ تا ۲۹ اردیبشهت حسابمو وکالتی کنم یا اینکه اون قبل بمونه .اگه اون حساب وکالتی قبلی بمونه موقع ثبت نام به مشکل نمیخورم؟
1402/2/18
سلام در این طرح جدید ماشین هایمان اس ۷ هم برای فروش هست
1402/2/18
چرا برای مادران که گواهینامه ندارند ثبت نام صورت نمی‌گیرد مگر مجلس تصویب نکرده این چه کاریه..مگه مملکت صاحب نداره..
1402/2/18
عرض سلام خدمت دوستان
ی سوال: در مرحله اول اولویت برام زده شد زمستان 1403 ، بعد که لغو سفارش و نه انصراف را زدم 2 اولویت انتخاب کردم و ثبت شد. امروز وارد سایت شدم ببینم که آیا نوبت جدید اعلام کرده اند یا خیر که برام زده لغو سیستمی!!! بنظرتون این یعنی چی بعد این همه مدت؟!!!!!
1402/2/18
سلام
ممنونم
1402/2/18
ممنون
1402/2/18
حالا که ما اومدیم از ایران خودرو ثبت نام کنیم نداشت نگاه کن این شانس مارو
1402/2/18
سلام.ایا کسی دارای پلاک انتظامی تاکسی باشد می تواند در این ثبت نام شرکت کند
1402/2/20
بله میتونه چون تاکسی ماشین عمومی محسوب میشه
1402/2/18
ممنون از توضیحات کامل شما
1402/2/18
درود
چرا اسمی از ثبت‌نام خودرو وارداتی نیست ؟
خودرو وارداتی کی و چگونه باید ثبت‌نام کرد ؟
1402/2/18
چجوریه میگین ۵ تا اولویت کنین حتما ۱۴۰۲ دربیاد .ما ۵ تا اولویت زدیم دوباره احراز نشده همون ۱۴۰۳ دوباره اومده
1402/2/18
من در سال ۱۳۷۷ یک دستگاه وانت پیکان خریده ام ایا میتوانم در این طرح شرکت کنم
1402/2/18
سلام
خسته نباشید
امروز 18 اردیبهشت 1402 از طریق دفتر پلیس + 10 تمدید گواهینامه رانندگی را انجام دادم ( اعتبار گواهینامه بنده در سال 1360 به اتمام رسیده بود )
آیا میتونم در طرح یکپارچه خرید خودرو در مرحله دوم ثبت نام و حساب وکالتی ایجاد کنم؟ ( پلیس + 10 گفتن: گواهینانه جدید تا 30 روز زمان میبرد تا ارسال شود )
1402/2/18
امکان ثبت نام هر متقاضی که پیش از این در لیست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته اند، وجود ندارد مگر آنکه انصراف خود را تا تاریخ 1402/02/20 در سامانه‌های مربوطه ثبت کنند.
در متن بالا انصراف تا تاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۰ آیا در روز بیستم اردیبهشت هم میشود انصراف داد؟ ممنون میشوم اگر این موضوع را برایم روشن بکنید.
چونکه بعداز آنکه خودروهای موجود در طرح روشن شد من میتوانم در مورد انصراف و شرکت مجدد تصمیم بگیرم.
با تشکر
1402/2/18
جریان ثبت نام ۵ خودرو چیه در مرحله دوم بهد بلوکه پول
1402/2/18
طرح مادران گواهینامه میخواد واسه ثبت نام ؟
1402/2/18
با سلام. من ۲ تا سوال داشتم.. بنده در سال ۹۷ خودرو ثبت نام کردم و در سال ۹۸ این خودرو تحویل بنده گردید.. در خصوص طرح ۴۸ ماهه بنای احتساب زمان واریز اولیه بوده یا زمان تحویل خودرو.. سوال دوم بنده الان دارای پلاک فعال هستم. اگر تا قبل از موعد ثبت نام فک پلاک انجام بدم میتونم بعنوان شخصی که پلاک فعال نداره در این طرح شرکت کنم؟
تشکر
1402/2/19
۲۰۷
1402/2/19
سال ۹۸ پراید من را دزدیدند. پیدا هم نشد. چطوری می توننم ثبت نام کنم؟ آیا می توانم در طرح خودروهای فرسوده شرکت کنم؟
1402/2/19
ایا کسی که پلاک فعلا روی پیکان وانت (باری) دارد می تونه ثبت نام کنه یا نه؟
1402/2/19
ممنون از اطلاع رسانی خوب شما
1402/2/19
ایران خودرو طرح فروش مردم عادی تو این دوره نداره؟؟
1402/2/19
سلام موقع تحویل چند ماهس
1402/2/19
برای طرح مادران باید پول واریزشه
1402/2/19

سلام بنده در طرح اولیه سازمان حمایت متقاضی خودروی لاماری ایما بوده ام ، پس از اعلام نوبت مشخص شد نوبت م تابستان ۴۰۲ میباشد ابتدای اردیبهشت از طریق اس ام اس اعلام شد وجه را تکمیل کنم وجه را تکمیل و فرداد بستم الان که شورای رقابت قیمت خودروهای مونتاژی را کاهش داده آیا از وجه پرداختی به اینجانب عودت میشود؟
1402/2/19
سلام ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
1402/2/19
سلام، بنده پلاک فعال خودرو ندارم، اما یک پلاک موتورسیکلت به نامم هست، میتونم ثبت نام کنم دیگه درسته؟
1402/2/19
سلام من هم ماشین پلاک ارس دارم که میشه فقط منطقه محدودی رو باهاش رفت یعنی خونه پدریم که تو یه شهر دیگه است رو نمیتونم برم آیا من حق ثبت نام دارم البته باید این ماشین رو بفروشم تا قسطهای ماشین جدید رو بدم
1402/2/20
سلام...دوستان من در طرح قبلی برلی ۱۴۰۳ خودرو به نامم در اومده،،،الان میخوام در این طرح شرکت کنم باید انصراف بدم؟
لطفا راهنماییم کنید
1402/2/20
سلام . ایران‌خودرو چه ماشینایی برای مادران در نظر گرفته؟یا اصلا ماشینی ارائه نمیده؟
1402/2/20
با سلام .دیگه دزدی هاتون کم بود دست به هر میندازید طرف اسم ش در آمده واسه تابستان 402الان واسش زدن عدم تخصیص .
دوباره زدن 403 خاک عالم تو سرتون .
1402/2/20
بنده چهار خودرو انتخاب کردم از جمله شاهین و غیره همان زمستان ۱۴۰۳ تایید شده چطوری در طرح جدید دوباره میخوان پول مردم بلوکه کنن
1402/2/20
سلام
من اعتبار گواهینامه ام تمام شده اگر العان اقدام کنم برای تمدید.می تونم ثبتنام کنم یا قبل از وکالتی کردن حساب باید تمدید میکردم؟؟؟؟؟؟؟؟
1402/2/20
ایرانخودرو چ ماشینی داره بار ثبت نام
1402/2/22
جند روز طول میکه حساب وکلاتی تایید بشه
1402/2/23
سلام من تو طرح اولی ثبت نام کردم رد شدم الان مشکل رو برطرف کردم چطور باید دوباره ثبت نام کنم
1402/2/23
سلام من در آذر ماه 97 از ایران خودرو ماشین گرفتم و در بهمن سال1398 آنرا فروختم و سند را بنام شخص خریدار نمودم و از بهمن سال 1398 تا کنون خودرو نداشته و هیچ جایی خودرو نخریده ام مخلص کالام سه سال است نه خودرو دارم نه پلاک فعال لذا با توجه به این مطالب ۀیا در شرکت کرمان موتور شرایط ثبت نام خودرو جک را دارم؟
1402/2/23
سلام.لطفا بگین مرحله ی سومی هم برای عرضه یکپارچه خودرو هست یا نه.ما فیدلیتی میخواستیم.تو مرحله دوم نداره
1402/2/23
سلام
برای خرید خودروهای چینی محدودیت۴۸ ماه هست یا۲۴ماه؟
1402/2/24
یعنی بقیه وجه رو چه توی کدوم مرحله باید واریز کنیم؟
1402/2/24
سلام،من حساب وکالتی رو قبل موعد مقرر ثبت کردم،میخواستم بدونم ایرادی داره ؟
1402/2/25
سلام،در سامانه یکپارچه هزینه ای علاوه بر قیمت خودرو باید بپردازیم؟
1402/2/27
خانم من گواهینامه نداره طرح مادران .میتونه شرکت کن یا نه
1402/2/27
بعد از تحویل میشه خودرو رو فروخت ؟
1402/2/28
تو خدا ماشین این طرح دوم بیشتر کن مردم گناه دار
1402/3/1
برای خودروهای وارداتی چه مقدار پول باید در حساب وکالتی باشد
1402/3/3
سلام ، پنج تا اولویت انتخاب کنیم بعد خودشون هرکدوم رو خواستن میدن ؟!
یا مثلا میگن انتخاب اول فلان تاریخ ، انتخاب دوم فلان تاریخ و….
بعد ما یکی رو تایید میکنیم ؟!
1402/3/6
چگونه میتوانم خودراانتخاب وتوی نوبت قرار بگیرم
1402/3/8
سلام زمان واریز پیش پرداخت کی خواهد بود؟
1402/3/13
سلام لطفاااااا یک راهنمایی کنه ممنون مییشششششم🙏
من توی طرح یکپارچه ثبت نام کردم و پارس برا پاییز ۱۴۰۲برام تعیین شده
و گفتن ک ۳ماه قبل فراخان برای تکمیل وجه میدن سوالم اینه ک وقتی پیامک برای تکمیل وجه میاد باید کل مبلغ رو پرداخت کنم ؟
و اینکه بعد اون پیامک چقد فرصت دارم تا تکمیل وجه و اگه دیر بشه باطل میشه ؟
🙏🙏
1402/3/17
باسلام خودروی که مشخص شد پول آن خودرو کی باید ریخته بشه؟
1402/3/22
میشه از مرحله دوم انصراف دادوتومرحله بعدکه ایران خودروهستش ثبت نام کرد؟تومرحله دوم به اجبارفقط سایپابود پاپن هم بدون قیمت
1402/3/25
سلام الان برای یکی سه ماهه خودروی داخلی در امد اون باید چجوری پرداخت کنه ثبت نام قطعی بزنه
1402/3/25
سلام واجد همه شرایط هستم وماشینم را هم بخاطر ثبت نام فروختم وهیچ پلاکی به اسمم نیست و۱۰۰ تومن هم بلوکه کرده ام اما هیچ ماشینی به اسمم نیست وبانک هم میگه پولت مسدوده ونمیتونی برداشت کنی. پس تکلیف من چیه؟ آیا ماشین به من تعلق نخواهد گرفت؟؟مگه قرار نبود به همه ماشین تعلق بگیره ؟ فقط زمان تحویل فرق کنه؟؟؟؟؟؟
1402/3/25
آخر مشخص نشدقیمت خودرو براساس مصوبه شورای رقابت هست یا قیمت کارخونه
1402/3/26
درود،آیا بعداز مشخص شدن نوبت تحویل خودرو(مرحله دوم طرح یکپارچه)تا زمان تحویل میتوان پلاک فعال داشت؟