موضوعات داغ

طرح جدید دولت برای بنزین اعلام شد + جزئیات

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بر اساس طرح جدید دولت در خصوص مدیریت مصرف سوخت، کارت‌های سوخت شخصی در ابتدای هر ماه ۲۱۰ لیتر بنزین شامل ۱۵۰ لیتر بنزین آزاد و ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای شارژ می‌شود و در صورت عدم استفاده، سهمیه آزاد آن در پایان ماه صفر می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت پخش فرآورده‌های نفتی سهمیه یارانه‌ای ۶۰ لیتری بنزین کارت‌های سوخت شخصی تا ۹ ماه قابل ذخیره است و سهمیه ۱۵۰ لیتری آزاد پایان هر ماه در صورت عدم استفاده باطل و مجدداً در ابتدای ماه بعد شارژ می‌شود.

قبل از شهریور سال گذشته، سقف سهمیه دوم بنزین در کارت سوخت‌های شخصی ۲۵۰ لیتر در ماه بود اما بعد از افزایش میزان قاچاق و مهاجرت کارت سوخت‌های شخصی به مناطق مرزی کشور، دولت به کاهش سقف سهمیه دوم از ۲۵۰ به ۱۵۰ لیتر اقدام کرد.

برای مصارف مازاد بر ۶۰ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی و ۱۵۰ لیتر بنزین سه هزار تومانی نیز همچنان کارت سوخت جایگاه‌ها وجود دارد و مردم می‌توانند با کارت سوخت جایگاه‌ها مصارف بیشتر خود را با همان نرخ بنزین سه هزار تومانی تامین کنند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه در خصوص این طرح توضیح داد که در سال‌های گذشته همواره وجود داشته و اتفاق جدیدی رخ نداده است. همچنین، سخنگوی صنف جایگاه‌داران نیز در یک گفت وگوی خبری اعلام کرد که بیش از یکسال است که سهمیه بنزین با نرخ آزاد در کارت‌های سوخت شخصی ۱۵۰ لیتر است و هیچ تغییری در سهمیه‌بندی و یا تغییر قیمت بنزین، نداشته‌ایم.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/3/8
سایت میگه خودروسازان موظف ب پذیرفتن قیمت شورای رقابت هستن ولی هیچ نمایندگی زیر بار قیمت رقابت نمیره و ساز خودشو میزنه ما ک گیج شدیم بالاخره کدوم قیمت درسته؟