پیش‌بینی تقاضای خودرو در سال ۱۴۰۴

ایسنا: سال ۱۴۰۴ تقاضای خودروهای سبک شامل سواری و وانت در بازار ایران به 2میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید. پیش‌بینی تقاضای موجود برای یک کالای صنعتی و متناسب‌سازی تولید یک محصول با تقاضای آن یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای تدوین برنامه توسعه هر صنعت است. در این زمینه پیش‌بینی میزان تقاضای خودرو در ۱۰ سال‌ آینده در سند «اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴»، صورت گرفته است.

براساس این سند که در سال‌های اخیر تدوین شده و ویرایش دوم‌ آن در سال ۱۳۹۳ صورت گرفته است، میزان تقاضای خودروهای سبک (شامل سواری و وانت) در سال ۱۴۰۴ معادل 2 میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خواهد بود. در این سند پیش‌بینی شده که در سال ۱۴۰۴ معادل 2 میلیون دستگاه از تقاضای خودروهای سبک در داخل ایران تولید شده و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو نیز از طریق واردات تامین خواهد شد. این در حالی است که سال گذشته (۱۳۹۴) کمتر از یک میلیون دستگاه (۹۷۶ هزار دستگاه) خودرو در ایران تولید شد و برای سال جاری (۱۳۹۵) نیز هدف‌گذاری تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو از سوی وزارت صنعـت، معدن و تجارت صورت گرفته است.
نظرات
 
 
 
reza 1395/5/11
اصلا تا اون موقع بنزینی میمونه؟
K1 1395/5/11
یعنی تا سال 1404 اینا میخوان از این اشغالا تحویل مردم بدن
على 1395/5/12
كارى نداره كه
انقد مردم رو بدبخت و فقير ميكنن كه نياز به خودرو به ١ ميليون محدود بشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران