موضوعات داغ

سهند وارد خط تولید پارس خودرو شد + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سدان اقتصادی سهند که مدتی است صحبت از تولید آن در پارس خودرو می شود، وارد خطوط تولید این خودروساز شده است.

سدان اقتصادی سهند که با استفاده از به روز رسانی پلتفرم X200 طراحی شده است، وارد چرخه تولید پارس خودرو شده و به احتمال زیاد در ابتدای شش ماهه دوم سال وارد بازار می شود. شنیده ها حاکی از آن است که پارس خودرو برنامه جامعی برای تولید این خودرو دارد و به همین دلیل ورژن مجهز به گیربکس اتوماتیک سهند نیز در آینده نزدیک به تولید خواهد رسید.

سدان سهند پارس خودرو در خط تولید

مشخصات فنی سهند پارس خودرو

این خودرو حتی نمونه مجهز به سیستم سوخت رسانی CNG نیز دارد. قدرت موتور 4 سیلندر سهند به 90 اسب بخار می رسدو در نمونه CNG هم می تواند 77 اسب بخار نیرو تولید کند. ضمنا به ترتیب گشتاور موتور N15 GSI حدود 137 نیوتن متر است و در مدل CNG هم می تواند 116 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

سهند پارس خودرو محصولی مطابق با استانداردهای 85 گانه است و به همین دلیل می تواند موارد مهم این استاندارد یعنی چراغ های روز، چراغ اتومات، نشانگز تعویض دنده( GSI)، مشانگر باد لاستیک( TPMS)،سیستم پایداری کنترل خودرو در زمین های لغزنده(Esc)، استاندارد تصادف با عابر پیاده و آلایندگی یورو 5 را پاس کند. ضمن این که با دو گیربکس اتوماتیک 6 سرعته CVT و 5 سرعته دستی به بازار عرضه خواهد شد. سیستم کروز کنترل، فرمان با طراحی جدید و دکمه های کنترلی، سیستم فرمان برقی ( مدل اتوماتیک)، سنسور باران، ترمز اضطراری، سانروف و دوربین عقب بخشی از امکانات این خودرو هستند.

زمان عرضه ماشین سهند پارس خودرو و قیمت

هر چند پارس خودرو هنوز خبر رسمی از تولید این خودرو اعلام نکرده است، اما شنیده ها حاکی از آن است که اولین نمونه های آزمایش سهند در این شرکت به تولید رسیده و تولید انبوه آن نیز به زودی آغاز می شود و براساس شنیده ها این خودروشش ماهه دوم سال وارد بازار می شود. این خودرو با قیمت مناسب نسبت به رقیبان چینی بازار می تواند سهم زیادی از بازار سدان های کوچک اقتصادی را به پارس خودرو اختصاص دهد.

نظرات کاربران

6 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/5/18
ساینا......ادامه دارد
1402/5/18
نمی‌خوان دست از پلت فرم تیبا بر دارن؟
1402/5/19
لطفا بجای تولید خودروهای بنزینی خودروهای هیبریدی تولید کنید.
1402/5/19
سلام بر سایپا برای تولید خودروی دیگرتان سهند ودماوند وزاگرس والبرز تاراوسارا را حتما درآن بگنجانید .!؟منتظر خبر خوش سایپا باشید
1402/5/19
کوییک ار دادن بعد رینگ که برداشتن سینی زیر نداشته گفتن آپشن حساب میشه بعد حدود یک وشصت میلیون دادیم تا برامون انداختن روش رینگ آلومینیومی از که اسپرت بود برداشتن جاش رینگ معمولی گذاشتن بعد شد مدل DAخوب لاستیک یزد تایر روش هست اونوقت زاپاس بارز هست اینم یه آپشن دیگه...اگر هم حرف زدی میگن همین که هست بخدا هنوز تحویل نداده بودن زنگ زدم سایپا تهران علنا گفت همینه که هست نمی‌خوای انصراف بده....هیچ جای دنیا اینقدر مشتری مدار نیستن.....
1402/5/19
آره خوبه ولی بشرطی که قیمت فضایی نداشته باشه