موضوعات داغ

دلایلی برای خرید جتا VA3، نگاهی به تجربه مشتریان روسی سدان آلمانی-چینی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

جتا VA3 یکی از خودروهای جدید بازار ایران است که به صورت وارداتی و توسط ماموت خودرو به دست مشتریان ایرانی خواهد رسید. این خودر مدتی پیش به صورت رسمی رونمایی شد و اکنون در انتظار خروج از گمرک و عرضه در بازار است. در همین حال، جتا VA3 به روسیه نیز رسیده است و مشتریان روس به خرید این سدان اقتصادی علاقمند شده‌اند. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، نظر یک رسانه روسی درباره دلایل خرید جتا VA3 است.

بازار خودروی روسیه کاملا متحول شده و جای برندهایی که از این کشور رفته‌اند توسط شرکت‌های جدید اشغال شده است. یکی از آن‌ها برند جتا حاصل سرمایه‌گذاری مشترک فولکس واگن و فاو است. در این مطلب قصد بررسی مدل جتا VA3 براساس فولکس واگن پولو معروف را داریم.

دلیل نخست، مشخصات فنی مشترک با سایر خودروهای فولکس واگن

شاسی این مدل قوی و بادوام است، چون آن را از پولو به ارث برده است. موتور تنفس طبیعی ۱.۵ لیتری (۱۱۲ اسب بخار) از مدت‌ها پیش در محصولات فولکس واگن استفاده می‌شود و نقاط قوت آن قابلیت اطمینان و صرفه‌جویی هستند. میانگین مصرف سوخت این موتور ۵.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و امکان سوخت‌گیری با بنزین AI‑92 را دارد. این موتور در کنار یک جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک ساخت شرکت ژاپنی آیسین کار می‌کند که با تعویض دنده دقیق و دوام بالا شناخته می‌شود.

جتا VA3

VA3 یک تفاوت فنی با پولو دارد: در این مدل به جای ترمزهای عقب کاسه‌ای از ترمزهای دیسکی استفاده شده است.

راحتی ورود و خروج به خودرو

ارگونومی خوب یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های VA3 است. صندلی راننده این امکان را به هر شخص با هر وزن و هیکلی می‌دهد تا پشت فرمان راحت باشد. معماری پنل جلو شبیه سدان فولکس واگن پولو است، با این تفاوت که دریچه‌های هوا به جای مستطیلی، گرد هستند.

کیفیت ساخت مناسب

ظاهر این مدل که به سبک فولکس واگن طراحی شده برای بسیاری جذاب خواهد بود. چراغ‌های جلوی LED از پولو گرفته شده‌اند و قابل تعویض هستند. صندوق عقب جادار با گنجایش ۵۴۶ لیتر یکی دیگر از مزایای این سدان است. کیفیت ساخت را می‌توان با محصولات فولکس واگن مقایسه کرد. این مدل گارانتی ۲ ساله یا ۱۰۰ هزار کیلومتری دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد