موضوعات داغ

هواکش درِ موتور پژو 207 حذف شد + توضیحات ایران خودرو در مورد تغییرات 207

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده است نشان می‌دهد که هواکش روی در موتور پژو 207 حذف یا به گفته مسئولان ایران خودرو جذف شده است.

حالا پس از واکنش‌های مختلف در خصوص این اتفاق شرکت ایران خودرو بیانیه ای در این خصوص منتشر کرده و در آن به دلایل جابجایی یا حذف هواکش روی در موتور پژو 207 اشاره کرده است.

جابجایی هواکش پژو 207 برای رعایت استانداردهای ایمنی

شرکت ایران‌خودرو در پاسخ به انتشار تصویری از پژو 207 تولیدی مطابق استانداردهای 85 گانه، در مورد جابجایی هواکش روی در موتور این خودرو توضیحاتی ارائه کرد.

طبق اعلام ایران‌خودرو، این اقدام براساس الزامات استاندارد 85 گانه و به منظور رعایت استاندارد حفاظت از عابر پیاده و حذف اجسام سخت و برآمده روی در موتور انجام شده‌است.

هواکش روی در موتور یکی از ویژگی‌های منحصربفرد پژو ۲۰۷ به شمار می‌رود که مورد علاقه مشتریان جوان این خودرو بوده است. اما بر اساس استانداردهای جدید حفاظت از عابر پیاده، حذف هرگونه زائده و برآمدگی روی سطح در موتور الزامی است.

زیرا در تصادف‌ها، احتمال آسیب دیدن عابر پیاده در اثر برخورد با این زائده‌ها وجود دارد. به همین دلیل دریچه هواکش به مکان دیگری جابجا شده است. لازم به ذکر است پژو ۲۰۷ تولیدی با استانداردهای ۸۵ گانه هنوز وارد بازار نشده و این تغییرات صرفاً برای رعایت الزامات ایمنی اعمال گردیده است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/6/3
بسیار کار غلطی است. مگر استاندارد ایران بالاتر از استاندارد فرانسه و اروپاست!!! با این کار غلط خودرو از حالت استاندارد خارج میشود