موضوعات داغ

خودروهای وارداتی به سامانه یکپارچه خودرو می آیند + مدل خودروها

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

طبق اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، قرار است سامانه عرضه خودروهای وارداتی در هفته جاری برای افرادی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده‌اند و دارای اولویت هستند، بازگشایی و فعال شود تا بتوانند یکی از 8 مدل خودروی وارداتی را انتخاب کنند.

در این اطلاعیه آمده است که پس از طی مراحل و فرآیندهای قانونی و اخذ مجوزهای لازم مانند استاندارد و محیط زیست برای خودروهای وارداتی توسط شرکت‌های واردکننده، این سامانه برای متقاضیانی که در اسفند ماه 1401 ثبت‌نام کرده‌اند، فعال می‌شود.

تأکید شده که انتخاب خودرو در این مرحله فقط برای افراد دارای اولویت است و ثبت‌نام جدیدی صورت نمی‌گیرد. همچنین قبل از شروع ثبت‌نام، مشخصات فنی و تصاویر خودروها ارائه می‌شود تا متقاضیان بتوانند انتخاب دقیق‌تری داشته باشند.

یادآوری می‌شود که مرحله اول ثبت‌نام خودروهای وارداتی، برای افرادی بوده است که علاوه بر شرایط، مبلغ 500 میلیون تومان را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند. این ثبت‌نام از 6 تا 13 اسفند 1401 انجام شد.

مدل خودروهای وارداتی

خودروهایی که قرار است در سامانه یکپارچه عرضه شوند شامل 8 مدل می‌باشند:

شرکت KTL چهار مدل از خودروهای کره‌ای هیوندای به نام‌های کرتا، الانترا، کونا و توسان را وارد می‌کند.

شرکت کوشا خودرو، کراس اوور کره‌ای کیا سلتوس را عرضه خواهد کرد.

سایپا قصد دارد دو مدل کراس اوور چینی چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس را به سامانه بیاورد.

پارسیان موتور نیز برنامه دارد اولین خودروی وارداتی اروپایی یعنی فیات 500 را عرضه کند.

بنابراین انتظار می‌رود با بازگشایی سامانه در هفته آینده، افراد دارای اولویت بتوانند یکی از این 8 مدل خودرو را که شامل محصولات کره‌ای، چینی و اروپایی است، انتخاب و خریداری کنند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد