موضوعات داغ

تصاویر جدید سانگ یانگ کوراندو توربو، خودرو جدید نورا موتور در راه بازار + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت نورا موتور پارس در حال گذراندن مراحل قانونی و تست‌های استاندارد خودرو جدید سانگ یانگ کوراندو توربو برای عرضه در بازار کشورمان است و به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد خودروی جدید کره‌ای سانگ یانگ کوراندو را به وارد بازار ایران کند.

سانگ یانگ کوراندو در سگمنت C قرار گرفته و نسخه‌ای که قرار است وارد ایران شود، مجهز به سیستم چهار چرخ محرک است.

موتور این خودرو 1.5 لیتر توربوشارژ با توان 163 اسب بخار و گشتاور 280 نیوتن متر است که عملکرد بسیار خوبی دارد. این موتور به همراه گیربکس 6 سرعته اتوماتیک آیسین ژاپن عملکرد مناسبی را به ارمغان می‌آورد.

انتظار می‌رود ورود سانگ یانگ کوراندو به عنوان یک خودروی باکیفیت کره‌ای، تنوع بیشتری به بازار ایران که عمدتاً شامل خودروهای چینی است، ببخشد.

سانگ یانگ کوراندو توربو

این خودرو می‌تواند گزینه جذابی برای کسانی باشد که به دنبال خرید یک کراس‌اوور مدرن و قدرتمند هستند. عرضه سانگ یانگ کوراندو در کنار سایر محصولات نورا موتور پارس مانند تیوولی می‌تواند باعث افزایش سهم بازار این شرکت در بخش خودروهای خارجی شود.

این خودرو به صورت معمولی دارای سیستم تعلیق جلو دیفرانسیل است که در صورت لزوم، بخشی از قدرت را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. بنابراین برای آفرود حرفه‌ای مناسب نبوده و تنها می‌تواند به طور محدود در ماجراجویی‌های آفرود همراهی کند.

وزن این خودرو حدود 1.5 تن است که برای یک شاسی‌بلند کوچک رقم متعارفی محسوب می‌شود.

شتاب رسمی صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو حدود 12 ثانیه اعلام شده است اما در تست خودروبانک توانسته شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت زیر 10 ثانیه‌ای را ثبت کند و حداکثر سرعتش به 193 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.مصرف سوخت ترکیبی کوراندو توربو 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است که برای این حجم خودرو، رقم خوبی محسوب می‌شود.

ظرفیت باک بنزین آن 50 لیتر است که نسبت به ابعاد خودرو، اندکی کوچک به نظر می‌رسد.

در مجموع، کوراندو توربو یک خودروی شاسی‌بلند کوچک و توانمند به حساب می‌آید که می‌تواند گزینه خوبی برای مشتریان خواهان خرید یک خودروی کره‌ای باشد. البته محدودیت‌هایی هم در زمینه آفرود دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد