موضوعات داغ

ماجرای کلاه برداری چند میلیاردی خرید خودرو بازیکنان پرسپولیس چیست؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در روزهای اخیر، پرسپولیسی‌های قربانی کلاهبرداری شده‌اند. فردی ناشناس با نزدیک شدن به یکی از اعضای سابق کادرفنی باشگاه پرسپولیس، مبالغ هنگفتی را از بازیکنان این تیم به بهانه تحویل خارج از نوبت خودرو فیدلیتی بهمن موتور کلاهبرداری کرده است.

این فرد شیاد با سوء استفاده از کمبود خودرو و سختی تهیه آن از طریق قرعه کشی، توانسته با وعده تحویل سریع خودرو، مبالغ هنگفتی را از بازیکنان بگیرد و سپس متواری شود. در ابتدا تصور می‌شد فقط یک بازیکن جوان و سه چهار بازیکن دیگر گرفتار این کلاهبرداری شده‌اند، اما به نظر می‌رسد تعداد بیشتری از بازیکنان از جمله برخی بازیکنان باتجربه و حتی کسانی که فصل گذشته نیز در این تیم بوده‌اند، فریب این فرد حیله‌گر را خورده‌اند.

اکنون که مشخص شده این فرد با نیت کلاهبرداری و سوءاستفاده از اعتماد بازیکنان، وعده‌های دروغین داده است، دیگر هیچ اثری از او نیست. بازیکنان پرسپولیس برای پیگیری قانونی این موضوع، اقدام به شکایت از این فرد کلاهبردار کرده‌اند تا بتوانند مبالغ خود را از او پس بگیرند.

بر اساس گزارش‌های اولیه، میزان این کلاهبرداری حدود 22.5 میلیارد تومان برآورد شده بود. اما بررسی‌های بعدی نشان می‌دهد مبلغ واقعی بسیار بیشتر از این رقم است.

گفته می‌شود در یک مورد، یک بازیکن به همراه دوستان و خانواده‌اش بیش از 30 میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که الان هیچ اثری از آن وجود ندارد. همچنین این فرد از یکی از چهره‌های معروف ورزش و فوتبال نیز مبلغ زیادی کلاهبرداری کرده است. این فرد پس از شکایت اولیه، مدتی بازداشت بوده ولی با وعده بازگرداندن پول‌ها آزاد شده و دوباره متواری شده است.

این اتفاق باعث بروز بحران مالی در باشگاه پرسپولیس هم شده است. چراکه بسیاری از بازیکنان برای سرمایه‌گذاری در این پروژه، پول‌های زیادی را از خانواده و آشنایان قرض گرفته بودند و حالا با عدم بازگشت سرمایه مواجه شده‌اند.

البته این اولین بار نیست که چنین کلاهبرداری علیه ورزشکاران اتفاق می‌افتد. حدود 7 سال پیش نیز فرد دیگری با راه‌اندازی شرکت صوری و وعده تحویل خودرو، از تعدادی از فوتبالیست‌ها کلاهبرداری کرده بود.

در مورد اخیر نیز، فرد کلاهبردار با وعده فروش حواله خرید خودرو زیر قیمت بازار، بازیکنان پرسپولیس را فریب داده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد