تسلا در بازار چین از ادعای خود عقب نشینی کرد

شرکت تسلا موتور واژه«اتوپایلوت» و معادل چینی«رانندگی خودکار» را از وب‌سایت چینی خود حذف کرد؛ زیرا راننده‌ای که هنگام روشن بودن سیستم اتوپایلوت در پکن تصادف کرده بود از این شرکت شکایت و آن را به اغراق در عملکرد این سیستم و فریب خریداران متهم کرد.
به گزارش رویترز و به نقل از دنیای اقتصاد، اوایل ماه جاری یک راننده چینی در بزرگراه پکن تصادف کرد، زیرا سیستم اتوپایلوت خودروی تسلای او نتوانسته بود خودرویی را که در سمت چپ بزرگراه پارک کرده بود تشخیص دهد و هر دو خودرو به شدت آسیب دیدند. این تصادف جراحتی درپی نداشت. سخنگوی تسلا اعلام کرد: «در‌تسلا ما به‌طور مداوم درحال پیشرفت هستیم، ازجمله در زمینه ترجمه واژه‌ها تلاش می‌کنیم هرگونه اختلافات زبانی را برطرف کنیم.»این گفته سخنگوی تسلا به این مساله اشاره دارد که واژه «zidong jiashi» اگر به صورت تحت‌اللفظی ترجمه شود به معنی رانندگی خودکار است، اما به معنی اتوپایلوت هم هست. این واژه به‌دلیل اشتباه معنایی که به وجود آورده است، از اواخر روز شنبه از وب‌سایت تسلا حذف شده است.
نظرات
 
 
 
پوريا 1395/5/26
جالبه ، يه نفر بين اين همه مالكان تسلا تصادف ميكنه و چيزيشم نميشه بعد از شركت به اين بزرگي شكايت ميكنه و ب خواسته اش ميرسه ، چند كلمه به ذهنم رسيد : پرايد ، سايپا ، ايران خودرو ، هزاران كشته و مردمي كه صداشون به هيچ جايي نميرسه
  • a 1395/5/27
    تفکر جهانی تسلا رو با مدیران نخود مغز ایرانی یکی نکنید، ایلان ماسک مدیریت تسلا رو باید هم تراز نوابغی چون گراهام بل دانست...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران