موضوعات داغ

سایپا اطلس برقی در نمایشگاه تحول خودرو رونمایی شد، قوای پاک برای محصول جدید + عکس

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
عکس مطلب اول

سایپا در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، از نسخه الکتریکی سایپا اطلس رونمایی کرد. این خودرو یکی از محصولات جدید سایپا است که طی ماه‌های آتی وارد بازار خواهد شد. با این حال پیش از عرضه نسخه بنزینی، نسخه الکتریکی آن در نمایشگاه تحول صنعت خودرو حاضر شده است.

طراحان سایپا با اضافه کردن قطعات آبی‌رنگ به بدنه اطلس، سعی کرده‌اند تا ظاهر این خودرو را نسبت به نسخه درون‌سوز متمایز جلوه دهند. حتی روی رینگ‌ها و دستگیره‌های درب خودرو نیز از رنگ آبی استفاده شده است تا این خودرو ظاهری الکتریکی پیدا کند. با این حال تفاوت اصلی میان اطلس برقی و اطلس بنزینی را از جلوپنجره این دو خودرو می‌توان متوجه شد. در نسخه برقی اطلس به جای جلوپنجره معمولی این خودرو، یک قسمت آبی – سفید قرار گرفته که به طور کامل این منطقه را پوشانده است.

اطلس برقی

در بخش قوای فنی، اطلس برقی به موتور الکتریکی با 93 اسب‌بخار قدرت و 250 نیوتن‌متر گشتاور مجهز است. پکیج باتری به ظرفیت 35 کیلووات ساعت نیز وظیفه تامین انرژی این موتور را برعهده دارد. براساس اعلام سایپا، محدوده پیمایش این خودرو 270 کیلومتر خواهد بود.

سایپا در کاتالوگ اطلس برقی، ادعا کرده است که این خودرو می‌تواند ظرف دوازده ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 130 کیلومتربرساعت خواهد بود. اطلس برقی از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. این قابلیت به هاچ‌بک سایپا کمک می‌کند تا در مدت 40 دقیقه، ظرفیت باتری‌هایش را از 20 به 80 درصد برساند. با این حال پر شدن کامل باتری‌های این خودرو با شارژ معمولی به چهار ساعت زمان نیاز دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد