موضوعات داغ

تولید انبوه کراس‌اوور لاماری ایما الکتریکی در روسیه

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت روسی موتوراینوست تحت برند Evolute که سال گذشته معرفی شد، خودروهای برقی تولید می‌کند. محصولات کنونی این برند شامل سدان i-Pro (نسخه مدرن دانگ فنگ آئولوس E70) و کراس‌اوور i-Joy (براساس فنگون E3 EV/Seres 3) می‌شود و به تازگی شاسی بلند Evolute i-Sky به آن‌ها اضافه شده است.

این شرکت در بهار سال جاری کراس‌اوور Evolute i-Sky را معرفی و در اواسط تابستان قیمت آن را اعلام کرد. این شاسی بلند بر اساس فورتینگ تاندر ساخته می‌شود که اواخر سال گذشته در چین عرضه شد.

Evolute i-Sky دیفرانسیل جلو از یک موتور برقی با توان ۲۰۴ اسب بخار و گشتاور ۳۴۰ نیوتن متر و باتری کششی با ظرفیت ۸۵.۹ کیلووات ساعت بهره می‌برد. این باتری برد حرکتی ۵۱۱ کیلومتر را ارائه می‌دهد و شارژ ۳۰ تا ۸۰ درصد آن ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. زمان شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این مدل ۸.۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

این کراس‌اوور از نظر ابعاد با تویوتا راو ۴ قابل مقایسه است: طول ۴.۵۶ متر، عرض ۱.۸۶ متر، ارتفاع ۱.۶۸ متر و فاصله محوری ۲.۷۱ متر. i-Sky دارای سیستم تعلیق مک‌فرسون در جلو و تعلیق مستقل در عقب است. ارتفاع کف این کراس‌اوور از زمین ۱۷.۵ سانتیمتر، حجم صندوق عقب آن ۴۸۰ لیتر و وزنش ۲۰۲۵ کیلوگرم است.

خط تولید لاماری ایما برقی

Evolute i-Sky فقط در یک نسخه عرضه می‌شود که تجهیزات آن شامل چرخ‌های ۱۹ اینچی، چراغ‌های ال‌ای‌دی، سقف پانورامیک، تودوزی چرمی، کنترل تهویه، صندلی راننده دارای ماساژور و حافظه، شش کیسه هوا، دوربین‌های سراسری، دستیار پارک، ضبط کننده ویدیو، کروز کنترل و همچنین دستیار تغییر مسیر، پایش نقاط کور و هشدار برخورد از جلو است. در کابین شاهد یک نمایشگر شامل پنل ابزار مجازی و سیستم چندرسانه‌ای لمسی هستیم. پکیج زمستانی این مدل شامل آینه‌های بغل، شیشه جلو و نازل برف پاک‌کن مجهز به گرمکن و همچنین صندلی‌های جلو و فرمان دارای گرمکن می‌شود.

قیمت Evolute i-Sky از تابستان ۳۰۵ هزار روبل افزایش یافته و اکنون ۴۹۲۰۰۰۰ روبل است. این مبلغ با احتساب یارانه‌های دولتی برای خودروهای برقی مونتاژ روسیه به ۳۹۹۵۰۰۰ روبل می‌رسد.

خط تولید برند Evolute در آینده شامل مینی‌ون i-Van که در چین با نام فورتینگ لینگژی M5EV عرضه می‌شود و همچنین شاسی بلند i-Jet بر پایه سرس SF5 خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد