موضوعات داغ

نتایج چهارمین دوره ثبت‌نام خودروهای وارداتی اعلام شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

روز یکشنبه 5 آذر ماه، نتایج چهارمین دوره ثبت‌نام خودروهای وارداتی که از 27 آبان ماه آغاز شده بود، اعلام گردید. در این دوره 11 مدل خودروی خارجی از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به فروش رسیده بود.

بر اساس اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه یکپارچه از نتیجه تخصیص خودروی انتخابی (از میان 3 اولویت انتخاب شده) مطلع شوند.

گفتنی است، در این مرحله از ثبت‌نام فقط متقاضیانی می‌توانستند شرکت کنند که در مرحله نخست ثبت‌نام در اسفند ماه 1401، ثبت‌نام کرده و نوبت دریافت نموده بودند. مهلت انتخاب سه اولویت خودروی مورد نظر 4 روز در نظر گرفته شده بود که تا پایان روز سه‌شنبه 30 آبان ماه تمدید گردید.

از 11 خودروی عرضه شده، قیمت 7 مدل به صورت قطعی و 4 مدل به صورت علی‌الحساب اعلام گردید. قرار است خودروهای تخصیص یافته ظرف 3 ماه تحویل مشتریان شود. عدم تحویل به موقع مشمول جریمه خواهد بود.

ملاک تخصیص خودرو بر اساس اولویت‌بندی انجام شده در مرحله نخست ثبت‌نام و همچنین اولویت‌های انتخابی هر متقاضی در این مرحله می‌باشد. بدین صورت که ابتدا خودرو به افرادی تخصیص می‌یابد که آن خودرو را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده‌اند. سپس افرادی که اولویت اولشان مشمول تخصیص نشده، از نظر اولویت دوم بررسی می‌شوند.

بنابراین احتمال دارد همچنان تعدادی از متقاضیان مشمول دریافت خودرو نشده باشند که نشان‌دهنده عدم تکمیل ظرفیت برای خودروی انتخابی آن‌هاست.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد