موضوعات داغ

واردات خودروهای ایرانی به روسیه امکان‌پذیر نیست، توافق تجاری جدید ایران و روسیه!

عکس مطلب اول

در توافقنامه تجارت آزاد بین کشورهای اوراسیا و ایران، خودرو در فهرست کالاهای قابل‌عبور از گمرک قرار ندارد. این گزارش توسط وب‌سایت خبری gazeta.ru و به استناد از یک منبع موثق در کمیسیون اقتصادی اوراسیا (ECC) نوشته شده است.

در توافقنامه جدید، امکان آزادسازی عوارض گمرکی برای طیف گسترده‌ای از کالاهای صنعتی فراهم شده است. با این وجود، کالاهای حساس‌تری مثل خودروهای سواری در این لیست گنجانده نشده‌اند. به بیان بهتر، خودروی سواری در فهرست صادرات ترجیحی از ایران قرار ندارد و واردات خودروهای ایرانی به کشورهای اوراسیا عملا شدنی نیست.

دوشنبه هفته گذشته بود که کشورهای اوراسیا یک قرارداد تجارت آزاد جدید را با ایران امضا کرده و آن را جایگزین قرارداد موقتی سال ۲۰۱۹ کردند. این توافقنامه جدید به تأمین محصولات غذایی و صنعتی و همین‌طور افزایش سه برابری گردش مالی به میزان ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار در طی ۵ الی ۷ سال آینده کمک می‌کند.

خبر ممنوعیت واردات خودروهای ایرانی در حالی منتشر شده که یک رسانه روسی به نام Auto News of the day در گذشته گزارش داده بود که شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد خودروهای سواری، پیکاپ، کامیون و ماشین‌های تجاری خود را وارد بازار روسیه کند. طبق گزارش این رسانه، واردات این ماشین‌ها از راه بلاروس و با مشارکت شرکتی به نام Lucky Carency صورت خواهد گرفت. با توجه به امضای قرارداد جدید، به نظر شما چه سرنوشتی در انتظار محصولات صادراتی سایپا نشسته است؟

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد