موضوعات داغ

نصب انواع کیت تعلیق آیرون‌من برای تویوتا هایلوکس توسط گروه زیست

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا هایلوکس به عنوان یکی از پرطرفدارترین پیکاپ‌های دیفرانسیل شناخته می‌شود و قابلیت‌های آفرود آن یکی از مهم‌ترین دلایل این محبوبیت است. افزایش این توانایی‌ها به واسطه استفاده از کیت‌های تعلیق مناسب امکان‌پذیر است، که در این میان کیت‌های تعلیق آیرون من از جمله محصولات برجسته‌ای هستند که برای هایلوکس یا به عبارت بهتر پلتفرم هایلوکس طراحی شده‌اند. گروه زیست به عنوان نماینده رسمی آیرون من، با توجه به نوع کاربری خودرو انواع متنوعی از پکیج‌های تعلیق را ارائه می‌کند.

امروزه بسیاری از خودروسازان چینی برای توسعه محصول خود از پلتفرم تویوتا هایلوکس بهره می‌گیرند. اگر بخواهیم برخی از نمونه‌های موجود در بازار ایران را نام ببریم، باید به KMC T8، فوتون تونلند G7، مکث موتور کلوت و ... اشاره کنیم. به همین خاطر پکیج‌های ارتقای تعلیق و بهبود هندلینگ متنوعی برای این پلتفرم وجود دارد که قابلیت نصب روی خودروهای مذکور را دارد. بنابراین با مشاوره تخصصی با کارشناسان فنی گروه زیست، می‌توان مناسب‌ترین کیت تعلیق با بالاترین بازدهی را برای خودروی خود انتخاب کنید.

نصب انواع کیت تعلیق آیرون‌من برای تویوتا هایلوکس توسط گروه زیست

انواع کیت تعلیق Iron Man

سیستم تعلیق یکی از اجزای تشکیل دهنده خودروست که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. معمولا خودروها به صورت استاندارد دارای سیستم تعلیقی هستند که بتواند ضربات و حرکات ناشی از ناهمواری سطح مسیر را جذب کند که به اتاق منتقل نشود. اما ساختار طراحی سیستم تعلیق استاندارد یا تویین تیوب به گونه‌ای است که چندان مناسب استفاده خارج از جاده یا آفرود نیست. به همین خاطر می‌بایست از کیت تعلیق حرفه‌ای مناسب آفرود استفاده کرد.

گروه زیست به عنوان نماینده رسمی محصولات Ironman در ایران، طیف متنوعی از کیت تعلیق آیرون من را برای انواع خودروهای دو دیفرانسیل ارائه می‌کند که در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع کیت تعلیق مناسب پلتفرم تویوتا هایلوکس بپردازیم.

به طور کلی می‌توان کیت تعلیق آیرون من را به سه دسته Nitro Gas، Foam Cell و Foam Cell Pro تقسیم کرد که هر کدام با توجه به نوع نیاز و کاربری شهری و یا آفرودی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیت‌های تعلیق آیرون من به طور خاص برای بهبود عملکرد و دوام هایلوکس در شرایط سخت و آفرود طراحی شده‌اند. این کیت‌ها شامل فنرها، کمک‌فنرها، محافظ‌های شوک، بست‌ها و لوازم جانبی مورد نیاز برای ارتقاء سیستم تعلیق خودرو هستند.

انواع کیت تعلیق آیرون‌من

کیت تعلیق Ironman Nitro Gas

کیت تعلیق نیترو گاز آیرون من مناسب خودروهای سبک با استفاده شهری و روزمره مناسب‌تر می‌باشد. این بدان معناست که خودرو دارای تجهیزات زیادی نباشد و وزن آن با حالت استاندارد تفاوت چندانی نداشته باشد. همچنین این کیت مناسب آفرود سبک بوده و به خوبی می‌تواند از پس مسیرهای خارج از جاده‌ای نه چندان دشوار برآید.

کمک فنرهای آیرون من از نوع کمک فنرهای تویین تیوب هستند، اما با کمک فنرهای تویین تیوب معمولی تفاوت دارند. این تفاوت در این است که در کمک فنرهای آیرون من، فضای بیرونی کمک از گاز نیتروژن پر شده است. این گاز نیتروژن به افزایش فشار روغن درون سیلندر کمک می‌کند. فشار روغن در کمک فنر آیرون من مزایای زیادی دارد. اول اینکه باعث می‌شود که روغن کف نکند. دوم اینکه باعث می‌شود که روغن پس از وارد شدن به سیلندر دوم آزادانه حرکت نکند. این امر باعث می‌شود که کمک فنر عملکرد بهتری داشته باشد و طول عمر آن افزایش یابد.

کیت تعلیق Ironman Foam Cell

اما دسته بندی دیگری که کیت تعلیق آیرون من دارد، Foam Cell (فوم‌دار) بوده که مناسب خودروهای سنگین‌تری است که به تجهیزاتی نظیر سوپرلید، کانوپی و ... مجهز هستند. زیرا نصب تجهیزات اضافی سبب افزایش وزن خودرو خصوصا در قسمت عقب می‌شود. همچنین مناسب خودروهایی است که استفاده شهری و آفرود برابری دارند. بنابراین کیت تعلیق فوم ‌سل می‌تواند گزینه مناسب‌تری نسبت به نیترو گاز باشد.

ساختار کمک های فوم دار آیرونمن شبیه به کمک‌های تویین تیوب است. در این کمک‌ها، در فضای بیرونی سیلندر اصلی به جای گاز نیتروژن یا هوای پرفشار از فوم‌ مخصوص استفاده می‌شود. برای جبران نبود گاز پرفشار درون سیلندر دوم، حجم روغن افزایش می‌یابد تا فشار درون کمک حفظ شود.

کیت تعلیق Ironman Foam Cell Pro

این تیپ از کیت تعلیق آیرون من برای خودروهایی با وزن سنگین و کاربری آفرود سنگین مناسب است. ساختار درونی کمک فنرهای حرفه‌‌ای فوم دار دقیقا مشابه نمونه فوم دار معمولی است. تنها تفاوت دو نمونه در ابعاد و اندازه است که در نمونه حرفه‌ای بزرگ‌تر است. همین امر موجب شده این کمک ها انتقال حرارت، دفع انرژی و همچنین تحمل فشار بیش‌تری را نسبت به نمونه معمولی داشته باشند و برای مسیرهای بسیار ناهموار و با میزان آفرود بالا مناسب باشند.

ارتقا و بهبود عملکرد هایلوکس توسط گروه زیست

ارتقا و بهبود عملکرد هایلوکس توسط گروه زیست

همانطور که در تصاویر مشخص است، خودروی تویوتا هایلوکس موردنظر توسط تیم تخصصی گروه زیست تغییرات قابل توجهی را به خود دیده است. این تغییرات شامل تغییرات ظاهری و فنی است. از جمله مهم‌ترین تجهیزات آفرودی این خودرو می‌توان به کیت تعلیق آیرون Nitro Gas اشاره کرد که شامل 4 عدد کمک فنر، دو عدد فنر جلو، دو دست فنر شمش کامل عقب، دو عدد گوشواره آیرون من، چهار عدد کورپی آیرون من، بوش‌ها و قامه‌های ارتقا یافته می‌شود.

نصب کیت تعلیق فوق در گام نخست سبب ارتقا و بهبود هندلینگ خودرو شده است که از مهم‌ترین موارد آن می‌توان به برطرف شدن حرکت گهواره‌ای خودرو، عدم کم فرمانی یا بیش فرمانی به هنگام پیچیدن و عدم انتقال نوسانات ناشی از ناهواری زمین به فرمان اشاره کرد. در نهایت یک تجربه ایمن و لذت‌بخش از رانندگی آفرودی و خارج از جاده مهیا خواهد شد.

کیت‌های تعلیق آیرون من

نتیجه‌گیری

کیت‌های تعلیق آیرون من با ارائه ترکیبی از تنظیم‌پذیری، دوام و کارایی بالا تبدیل به انتخابی محبوب برای دارندگان تویوتا هایلوکس و یا سایر خودروهایی که از پلتفرم هایلوکس بهره می‌گیرند، شده‌اند که به دنبال بهبود عملکرد خودروی خود در شرایط آفرود هستند. این کیت‌ها با افزایش قابلیت اطمینان و امنیت خودرو و همچنین فراهم آوردن میزان راحتی بهتر برای سرنشینان، بهبودی قابل توجه‌ای در تجربه‌ی رانندگی فراهم می‌کنند.

گروه زیست تیونینگ با تلفیق تخصص، خلاقیت و استفاده از تجهیزات پیشرفته، به عنوان یک پیشرو در زمینه تیونینگ و آفرود خودروها شناخته می‌شود. خدمات گسترده این گروه، امکان تجربه رانندگی منحصربه‌فرد و ایمن در مسیرهای آفرودی را برای علاقه‌مندان به این حوزه فراهم می‌کند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند ضمن مراجعه حضوری به دو شعبه شرق و غرب گروه زیست، می‌توانند به شبکه‌های اجتماعی به آدرس Zist.tuning، Zist.group، Ironman4×4.iran و وبسایت گروه زیست به آدرس www. Zistgroup.com مراجعه کنند.

آدرس شعبه شرق:

اتوبان بابایی شرق به غرب، روبروی هنگام، لاین کند رو، جنب مجتمع مسکونی قمر بنی هاشم (لویزان ۳) مجتمع تعمیراتی صدر

پلاک ۲۶ - شماره تماس ۰۹۱۲۰۸۰۶۰۳۵

آدرس شعبه غرب:

اتوبان ستاری شمال، سیمون بولیوار (غرب)، خیابان کشاورز، بعد از پمپ بنزین، کوچه یاس یک، پلاک ۸ – شماره تماس ۰۹۱۲۰۸۰۶۰۷۳

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد