موضوعات داغ

موتور ملی سه استوانه تزریق مستقیم ایران خودرو رونمایی شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سیزدهمین همایش بین المللی موتورهای درون‌سوز و نفت به همراه دهمین نمایشگاه موتور تهران، فضای جدیدی را برای ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری‌های حوزه خودروسازی فراهم کرده است.

در جریان این همایش، نخستین موتور ملی سه استوانه تزریق مستقیم ایران‌خودرو در حضور مسئولان و مهمانان این رویداد رونمایی شد. این موتور که حاصل تلاش‌های بی‌وقفه متخصصان و مهندسان کشور است، نمونه‌ای از توانمندی‌های داخلی در حوزه طراحی و ساخت قوای محرکه خودرو به شمار می‌رود.

این رویداد بزرگ که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسئولان عالی رتبه صنایع مرتبط و جمعی از استادان و کارشناسان برجسته کشور در سالن همایش‌های شرکت ساپکو برگزار شد، بستری را برای تبادل آخرین یافته‌ها و رهیافت‌های علمی، پژوهشی و فنی در زمینه موتور و خودرو مهیا ساخت.

اهداف اصلی برگزاری این همایش دو روزه که با همکاری نخبگان دانشگاهی و صنعتی شکل گرفته است، شامل بررسی راهبردهای آینده کاربرد موتورهای احتراقی در خودروسازی و توسعه کاربردهای غیرخودرویی آن‌ها می‌شود. در این راستا، محورهای مختلفی از جمله تحقیق و توسعه و سازندگان رده اول، چرخه‌های رانندگی، موتور و خودروهای برقی و دورگه، موتور و پیل سوختی هیدروژنی، مهندسی احتراق و آلایندگی، دینامیک سیالات و ترمودینامیک موتورهای درون‌سوز، خنک کاری و انتقال حرارت، روش‌های طراحی و ساخت در قوای محرکه، صحه‌گذاری و قابلیت اطمینان و مدیریت هوشمند الکترونیک و نگاشت مورد توجه قرار گرفته است.

در طول این دو روز، مقالات متنوعی به صورت شفاهی و دیواری از سوی صنایع و دانشگاه‌ها ارائه خواهد شد. همچنین میزگردهای تخصصی و کارگروه‌های علمی و اجرایی با حضور کارشناسان دانشگاهی و صنعتی، پیرامون چالش‌های اصلی کشور در این حوزه تشکیل خواهد شد. در پایان این رویداد علمی، در جشنواره‌ای ویژه از برترین‌های حوزه‌های پایان‌نامه، کتاب، ثبت اختراع و طرح‌های پژوهشی تقدیر به عمل خواهد آمد.

در نمایشگاه‌های موتور این همایش، شرکت‌های داخلی و خارجی صنایع موتور و خودرو، به طور گسترده با آخرین تکنولوژی‌ها و دستاوردهای خود حضور پیدا کرده‌اند. رویداد افتتاحیه این گردهمایی مهم نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، مدیرعامل خودروسازی سایپا، مدیرعامل شرکت ساپکو، مدیرعامل شرکت ایپکو و جمعی از معاونان و مدیران عامل شرکت‌های گروه و مجموعه‌های صنعتی کشور برگزار شد.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/11/25
مال چینه احتمالا
1402/11/25
اینا همش نمایشه موتور سه سیلندر تیوان رو هم همین آقایون رونمایی و خط تولیدش رو مثلا آغاز کردن و هعی می گفتن فناوری AVL اتریش رو داره. اما الان کجاست این موتور سه سیلندر تیوان؟؟ بعدشم ایران خودرو اگه راست میگه موتور EF4 رو تولید و جایگزین موتور منسوخ شده xu7p بکنه
1402/11/28
سلام
امیدوارم که زودتر خودرو پاژ به تولید برسد و از این موتور استفاده شود .