موضوعات داغ

امکان ویرایش ثبت‌نام خودرو وارداتی برای جانبازان امکان‌پذیر شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بر اساس اظهارات اخیر رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، آیین‌نامه واردات خودرو جانبازان دستخوش تغییراتی شده است. این تغییرات موجب جابجایی شرایط گروه انتخاب خودرو برخی جانبازان شده و به همین خاطر امکان ویرایش خودرو انتخابی برای آن‌ها میسر شده است.

البته یکی دیگر از دلایل بازگشایی سامانه یکپارچه جانبازان جهت ویرایش خودرو انتخابی، افزایش تعداد خودروها و همچنین درخواست مکرر جانبازان عزیز برای تغییر خودروهای ثبت‌نامی بوده است. در ضمن، حدود ۳ هزار جانباز در نوبت قبلی (بهمن ماه) نتوانستند در طرح واردات خودرو ثبت‌نام کنند. با بازگشایی سامانه، این دسته افراد نیز قادر به ثبت‌نامه اولیه برای خرید خودرو دلخواه خواهند شد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، جانبازان ویژه ۷۰ درصد در روزهای ششم و هفتم اسفندماه، سایر جانبازان ۷۰ درصد در روزهای هشتم و نهم اسفندماه و جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد در روزهای دهم الی دوازدهم اسفندماه می‌توانند وارد سامانه یکپارچه به نشانی janbazan.saleauto.ir شده و جهت ثبت‌نام اولیه یا ویرایش خودرو انتخابی اقدام کنند.

به گفته معاون وزیر صمت، یکی از تغییرات اعمال شده در آیین‌نامه واردات خودرو جانبازان، حذف منع قانونی ۵ سال عدم فروش خودرو است. به علاوه، جانبازان می‌توانند شخصا برای واردات خودرو اقدام کنند. در این صورت، جانبازان شخصا مسئول اجرای تمام مراحل مربوط به امور گمرکی، تأییدیه استاندارد و محیط‌زیست، شماره‌گذاری، دریافت خدمات پس از فروش و ... خواهند بود، مگر اینکه خودروی انتخابی از قبل وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط‌زیست را طی کرده باشد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که طبق گفته رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، سرعت واردات خودرو جانبازان بستگی به تأمین ارز موردنیاز توسط بانک مرکزی دارد. هدف وزارت صمت این است که جانبازان عزیز در کمترین زمان ممکن، خودروی دلخواه را در اختیار گیرند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد