موضوعات داغ

تویوتا اف جی کروزر جدید براساس پلتفرم یک وانت ارزان قیمت توسعه می‌یابد

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا اف جی کروزر یکی از محصولات محبوب این برند ژاپنی در خاورمیانه و آفریقا است. تولید این شاسی‌بلند که قابلیت آفرود فوق‌العاده‌ای نیز دارد، از مدتی پیش متوقف شده است. با این حال گزارش‌های جدید از توسعه نسل جدید تویوتا FJ‌ کروزر حکایت دارند.

براساس گزارش خبرگزاری موتور وان، تویوتا تصمیم دارد تا نسل آتی FJ کروزر را براساس پیکاپ هایلوکس چمپ توسعه دهد. هایلوکس چمپ نسخه‌ای ارزان‌قیمت از سری خانواده تویوتا هایلوکس است که به عنوان وانت حمل بار شناخته می‌شود. این وانت با قیمت 13 هزار دلار، یکی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه برای حمل بار در بازار است.

تویوتا با معرفی مدلی مرموز به نام لندکروزر FJ، شایعات پیرامون توسعه نسل آتی اف جی کروزر را تقویت کرده است. به گفته خودروساز ژاپنی، این مدل با یک پیشرانه هیبریدی نیز تولید خواهد شد. با این حال تناقض‌هایی میان گزارش‌های جدید و قدیمی پیرامون توسعه نسل جدید تویوتا FJ‌ کروزر وجود دارد. پیش از این خبرگزاری‌های معتبر خودرویی گزارش داده بودند که نسل جدید اف جی کروزر بر مبنای پلتفرم TNGA-F توسعه خواهد یافت. این پلتفرم برای توسعه تویوتا لندکروزر، تویوتا سکویا، تویوتا توندرا، لکسوس LX و لکسوس GXمورد استفاده قرار گرفته است.

تویوتا FJ‌ کروزر

از آنجایی که مصرف‌کنندگان آمریکایی علاقه‌ای به شاسی‌بلندهای جعبه‌ای کوچک و ارزان ندارند، احتمالا تویوتا نسل جدید FJ‌ کروزر را با تمرکز بر بازارهای آسیایی عرضه خواهد کرد. خبرنگاران خودرویی اعتقاد دارند که تایلند، نقطه شروع نسل جدید تویوتا FJ کروزر خواهد بود. باید به این نکته توجه داشت که تویوتا پلتفرمی برای توسعه یک خودرو آفرودی کوچکتر از تویوتا لندکروزر ندارد. بنابراین مهندسان تویوتا یا باید از پلتفرم وانت‌های ارزان استفاده کنند یا آن‌که با تغییر پلتفرم تویوتا راو 4، یک خودرو آفرودی بسازند. در هر دو صورت، بخشی از توانایی‌های خودرو از بین خواهد رفت زیرا تویوتا در خط باریکی بین سرگرمی خارج از جاده و مقرون به صرفه قدم می گذارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد