موضوعات داغ

چری جتور شانهای T1 و T5 معرفی شدند، خودروهای جدید شاسی بلند آفرودی چینی + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

25 آوریل، در نمایشگاه خودروی پکن، برند جتور چری به طور رسمی شاسی بلندهای آفرود شانهای T1 و شانهای T5 را معرفی کرد. جتور شانهای T1 در سه ماهه چهارم امسال و جتور شانهای T5 در سال 2025 یا 2026 عرضه خواهد شد.

طبق برنامه محصولات جتور، مدل‌های این برند در سه دسته اصلی شاسی‌بلند شهری، خودروی آفرود سبک و خودروی آفرود سنگین قرار می‌گیرند. در حال حاضر، از میان سری شاسی‌بلندهای شهری، X70، X90 و داشنگ عرضه شده‌اند. از میان سری آفرود سبک نیز، نسخه‌های احتراق درونی تراولر (T-1) و شانهای T2 (نسخه تراولر هیبریدی پلاگین) نیز عرضه شده‌اند.

شانهای T1

جتور شانهای T1

شانهای جتور T1 در رده شاسی بلندهای کامپکت قرار می‌گیرد، از شکل کلاسیک مربعی به عنوان یک خودروی آفرود بهره می‌برد و طولی حدود 4.7 متر و فاصله محوری حدود 2.8 متر دارد. این خودرو همچنین از رینگ‌های 19 اینچی دو رنگ پنج پره گلبرگی با لاستیک‌های آفرود بهره می‌برد.

هنگامی که چراغ‌ها روشن می‌شوند، جلوپنجره با گروه چراغ‌های چهارگانه قابل تشخیص است.

نیروی محرکه ممکن است بر پایه سیستم هیبرید الکتریکی با عملکرد فوق العاده کونپنگ C-DM چری باشد، که از موتور هیبریدی نسل پنجم 1.5 لیتری توربوشارژ حجم متغیر چری استفاده می‌کند. داده‌های رسمی نشان می‌دهد این خودرو قدرت ترکیبی حداکثر 450 کیلووات دارد و از سیستم چهارچرخ محرک XWD بهره می‌برد.

جتور شانهای T5

جتور شانهای T5

شانهای T5 متعلق به سری خودروهای آفرود سنگین است. بار دیگر، از آنجایی که یک مدل آفرود سنگین است، از شکل کلاسیک صندوقی مربع بهره می‌برد؛ سپرهای ضخیم، سانروف مقاوم، لاستیک‌های آفرود و لاستیک زاپاس خارجی در عقب دارد.

شانهای T5 ابعادی به اندازه 5403/2050/1936 میلی‌متر دارد و فاصله محوری آن 3100 میلی‌متر است که در رده شاسی‌بلندهای متوسط تا بزرگ قرار می‌گیرد. نیروی محرکه آن مجهز به یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژ و دو موتور الکتریکی خواهد بود. قدرت و گشتاور سیستم به ترتیب 560 کیلووات و 795 نیوتن‌متر خواهد بود؛ و برد ترکیبی رسمی با باک و باتری پر، 1400 کیلومتر اعلام شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد