موضوعات داغ

تولید کی‌ام‌سی ایگل برقی از زمستان امسال آغاز می‌شود

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
عکس مطلب اول

سامان فروزی مدیرعامل کرمان موتور، از آغاز تولید کی‌ام‌سی ایگل برقی در دی‌ماه 1403 خبر داد. به گفته فیروزی، این شرکت برنامه دارد تا پایان سال 125 هزار دستگاه از این خودرو را به تولید برساند.

کی‌ام‌سی ایگل محصول داخلی کرمان‌موتور است که توسط مرکز تحقیق و توسعه این شرکت ساخته و پرداخته شده است. این خودرو طی نمایشگاه‌های خودرو سال 1402 به معرض نمایش عموم گذاشته شد. کی‌ام‌سی ایگل در دو نسخه برقی و بنزینی به تولید می‌رسد. نسخه بنزینی این خودرو مشخصات فنی مشابهی با جک J4 فعلی دارد اما نسخه برقی آن با همکاری شرکت‌های داخلی توسعه یافته است.

کی‌ام‌سی ایگل

به گفته سامان فیروزی، پروژه تولید خودرو برقی تمام ایرانی از سال 1400 و با همکاری گروه مپنا آغاز شده است. هشت دستگاه کی‌ام‌سی ایگل برقی به صورت آزمایشی تا شهریورماه 1403 تولید خواهد شد. پس از پاس کردن تست‌های فنی و آزمایش‌های لازم،‌ برنامه انبوه‌سازی این خودرو از دی‌ماه 1403 آغاز خواهد شد.

کرمان موتور در کنار تولید کی‌ام‌سی ایگل برقی به عنوان خودرو برقی بومی، پروژه تولید KMC EJ7 را به صورت CKD آغاز کرده است. این خودرو به عنوان گزینه‌ای مناسب برای حمل‌ونقل عمومی شناخته می‌شود و تعدادی از این خودرو نیز تحویل ناوگان تاکسیرانی‌ تهران شده است. کرمان‌موتور برنامه دارد تا پایان سال جاری، چهار هزار دستگاه KMC EJ7 به تاکسیرانی تهران تحویل دهد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد