الزام قانونی به تضمین خدمات خودرویی!

اقتصاد آنلاین: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته مردم از عملکرد شرکت‌های خدمات پس از فروش خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این زمینه براساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته، مصرف‌کنندگان در پنج شاخص اصلی از خدمات پس از فروش ارائه شده از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند.
"کمبود یا نبود قطعات یدکی"، "کیفیت پایین قطعات، خدمات و تعمیرات"، هزینه‌تراشی بی مورد"، "کمبود تعداد نمایندگی‌های مجاز" و "عدم انجام کار یا حل ایراد"؛ پنج انتقاد اصلی مردم از خدمات پس از فروش خودرو در ایران است.
نارضایتی شهروندان از "کیفیت پایین قطعات، خدمات و تعمیرات" در شبکه خدمات پس از فروش خودروسازان و واردکنندگان خودرو در حالی است که طبق اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، این شرکت‌ها موظف شده‌اند کیفیت تعمیرات و قطعات ارائه شده در فرایند تعمیر خودروها را تضمین کنند.
در این زمینه در ماده ۲۳ این قانون آمده است:" عرضه‌کننده خودرو موظف است نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خود را ملزم کند که ضمن تسلیم صورتحساب به مصرف‌کننده، خدمات ارائه شده خود را به مدت دو ماه یا سه هزار کیلومتر، هر کدام که زودتر فرا برسد و قطعات را به مدت شش ماه یا ۱۰هزار کیلومتر، هر کدام که زودتر فرا برسد، ضمانت کند".
اصلاحیه‌ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اوایل سال جاری از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و واردکنندگان خودرو ابلاغ شد.
نظرات
 
 
 
رضا 1395/11/22
سلام ، دوستان ماشین من چپ شد و فرستادم یه تعمیرگاه در کرج

الان که تعمیر شده فاصله ی 1 سانتی هستش بین ستون و درب های جلو ( قسمت شیشه جلو ) توی سرعت 60 به بالا باد میاد داخل

تعمیرگاه هم زیر بار نمیره که اشتباه کرده

برای شکایت از تعمیرگاه باید به کجا شکایت کنم؟ این تعمیرگاه ها زیر نظر کجا هستن؟