پیشرانه های جدید بزودی در قلب محصولات کیا

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
کمپانی خودروسازی کیا با یک چشم انداز حدودا 5 ساله، در حال کار بر روی سیستم محرکی سلول سوختی یا همان سیستم محرکی هیدروژنی است که تا سال 2021 میلادی آماده شده (شایعه) و در کنار سیستم‌های محرک هیبریدی، پلاگینی هیبریدی و الکتریکی بر روی محصولات این خودروساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
درحالی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی تنها بر روی تکنولوژی سیستم‌های محرک الکتریکی تمرکز کرده‌اند و فقط شرکت‌های محدودی در حال طراحی و توسعه خودروهای هیدروژنی هستند، کمپانی خودروسازی کیا هم به دنبال محدود شرکت‌های خودروسازی رفته و به طراحی و تولید سیستم‌های محرک هیدروژنی مشغول شده است و در این رابطه کیا معتقد است که خودروهای هیدروژنی یک نقش محوری و بسیار فعال در آینده صنعت خودروسازی خواهند داشت.
در مصاحبه صورت گرفته با آقای "سای هون کیم" مدیر تحقیقاتی خودروهای هیدروژنی کیا پیش از شروع به کار نمایشگاه بین المللی ژنو 2017 هم گفته شد: فعلا تنها یک طرح و برنامه برای ساخت یک خودروی هیدروژنی توسط شرکت خودروسازی کیا آماده شده است و هنوز پروژه‌ای در ابعاد فیزیکی موجود نیست و یا خودرویی که بخواهیم به عنوان یک مدل پایه از آن استفاده کنیم، انتخاب نشده است که بخواهیم آن را در نمایشگاه ژنو پیش رو معرفی کنیم.
در ادامه هم یکسری اطلاعات شایعه وار از این پروژه منتشر شده است که حاکی از آن دارد سیستم محرک هیدروژنی کیا دارای حجمی 2 لیتری خواهد بود که بسیار سبک‌تر بوده و حدود 10 درصد هم در ارائه عملکرد نسبت به پیشرانه‌های 2 لیتری استاندارد بهتر خواهد بود و می‌تواند با یکبار پر کردن مخزن‌ها، مسافتی حدود 800 کیلومتری را طی کرد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران