قدرتمندترین نسخه هیبریدی پورشه پانامرا معرفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شهریورماه امسال بود که شرکت خودروسازی پورشه بعد از معرفی پانامرا 4S، پانامرا 4S دیزل و پانامرا توربو، به رونمایی و ارائه جزییات فنی نسخه هیبریدی نسل دوم پورشه پانامرا تحت عنوان Panamera 4 E-Hybrid پرداخت، اما حالا پس از گذشت تقریباً شش ماه از معرفی پورشه پانامراPanamera 4 E-Hybrid، کمپانی خودروسازی پورشه تصمیم به ساخت نسخه‌ای قوی‌تر از پورشه پانامرا هیبریدی کرده است که مشخصه شناخت آن اضافه شدن یک حرف S در نامگذاری اتومبیل است.
پیش از صحبت در مورد سیستم رانشی انتخاب شده برای این ماشین، خوب است بدانید که پورشه برای این خودرو از همان طراحی مدل‌های دیگر استفاده کرده است، ولی با دقت بر روی کالیبراسیون ترمز می‌توان رنگ سبز روشن آن را مشاهده کرد که نمادی از "دوست دار محیط زیست" بودن خودروی مذکور است که هم در نسخه ابتدایی و هم در نسخه S دیده می‌شود.

پورشه پانامرا هیبریدی

پورشه پانامرا هیبریدی

در ادامه گفتنی است که شرکت خودروسازی پورشه برای نسخه اول پورشه پانامرا هیبریدی از یک سیستم محرک پلاگین هیبریدی، متشکل از یک موتور درون سوز 2.9 لیتری توربوشارژر V6 و یک موتور الکریکی استفاده کرده است که به طور جداگانه، موتور 2.9 لیتری شش سیلندر می‌تواند 330 اسب بخاری قدرت و گشتاوری 450 نیوتن متری تولید کند، در حالی که موتور الکتریکی قدرتمند این ماشین دارای قدرتی 136 اسب بخاری و گشتاوری 400 نیوتن متری است که به صورت ترکیبی در مجموع قدرت 462 اسب بخاری و گشتاور 700 نیوتن متری داشته باشیم.

پورشه پانامرا هیبریدی

پورشه پانامرا هیبریدی

حال برای تولید نیرویی بیشتر بر روی نسخه S پورشه پانامرا هیبریدی، کمپانی خودروسازی پورشه بجای استفاده از پیشرانه‌ای درون سوز شش سیلندر، به سراغ استفاده از پیشرانه‌ای هشت سیلندر 4 لیتری توربوشارژر رفته است که می‌تواند در حداکثر کارایی خود نیرویی 550 اسب بخاری تولید کند که در کنار همان موتورهای الکتریکی نسخه اولیه، با احتساب اتلاف انرژی ناچیز می‌توان شاهد تولید حداکثر قدرتی 680 اسب بخاری و گشتاوری 850 نیوتن متری بود که می‌تواند 1.2 ثانیه سریع‌تر از پورشه پانامرا Panamera 4 E-Hybrid از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین با حداکثر سرعت 310 کیلومتر بر ساعت به راه خود ادامه دهد که در مقایسه با پورشه پانامرا Panamera 4 E-Hybrid حدود 30 کیلومتر بر ساعت سرعت بیشتری دارد.
نظرات
 
 
 
محمدعلی 1395/12/9
واقعا فوق العاده هستش.وحشتناک عاشقشم.واقعا پورشه بینظیره.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران