تداوم کاهش تولید دوگانه‌سوزها

دنیای اقتصاد : آمار تولید ۷ ماه امسال خودروسازان در شرایطی اعلام شد که طبق آن، دوگانه‌سوزها باز هم با کاهش تیراژ مواجه شدند.
بر این اساس، تا پایان مهرماه امسال تنها ۵۹ هزار و ۲۴۶ دستگاه انواع خودروهای دوگانه‌سوز در کشور به تولید رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهشی حدودا ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. در بازه زمانی موردنظر، بیشترین تیراژ در میان مدل‌های دوگانه‌سوز به سمند رسیده و در مقابل حتی یک دستگاه پراید دوگانه‌سوز نیز تولید نشده است. طبق آمار، ایران خودرویی‌ها تولید سمند دوگانه‌سوز را با توجه به تیراژ ۲۵ هزار و ۸۴ دستگاهی آن، در ۷ ماه امسال ۲/ ۳۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داده‌اند. در بین دیگر مدل‌های دوگانه‌سوز اما تیبا نیز با افزایش تیراژ مواجه شده است. این خودرو که در سایت کاشان به تولید می‌رسد، در ۷ ماه امسال ۷ هزار و ۳۹ دستگاه تیراژ داشته و بنابراین نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی سه برابری را تجربه کرده است. از سوی دیگر اما پژو پارس دوگانه‌سوز با تیراژی ۷هزار و ۱۱۹ دستگاهی، کاهشی ۱۷ درصدی را نسبت به سال گذشته به خود می‌بیند. در نهایت اما پژو ۴۰۵ هم که ۲۱ هزار و ۲۰۶ دستگاه تیراژ را به ثبت رسانده، ۶/ ۴۱ درصد کاهش تولید نسبت به سال گذشته داشته است.
نظرات
 
 
 
کامران. 1396/8/16
ای اف ۷ حقیقتا روی گاز خوب کار میکنه و به موتورش آسیبی وارد نمیشه...با یک باک گاز راحت بالای ۳۰۰ کیلومتر راه میره و بصرفه است برای قشر متوسط جامعه...امکانات خوبی داره و ایمنیش اثبات شده است...جاده اش حرف نداره...
اما در مقابل یه سری مشکلات از قبیل کیفیت پایین کابین و دید کم نصبت به پژو و شتاب پایین به دلیل وزن بالا و ظاهر قدیمی رو داره...
اما در کل ارزش خرید رو داره تو این بازار یک بام و دو هوای خودرویی ایران
کیا سورنتو 1396/8/16
فک کنم دنا دوگانه هم خوب باشه .موتورشم ای اف 7هست دیگه .مشگلی نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران