این خودروی عجیب مزدا را تاکنون ندیده اید!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مزدا Flair واگن و نسخه کاستوم استایل آن در روزهای گذشته توسط شرکت خودروسازی مزدا رونمایی شد و انتظار می‌رود که در ماه فوریه سال جدید میلادی، در بازار انحصاری ژاپن عرضه شود.
گفتنی است که این خودرو برمبنای سوزوکی Spacia ساخته شده است، اما طراحی ظاهری آن بسیار جذاب‌تر بوده و می‌تواند سهم بیشتری از جذب مشتریان داشته باشد، هرچند مدل‌های استاندارد این خودرو دارای ظاهری نامتعارف و کودکانه است و مشتریان خاص خود را دارد، اما نسخه کاستوم آن بلاشک می‌تواند بازار فروش این برند را تضمین کند.

مزدا Flair واگن

مزدا Flair واگن

در زیر کاپوت این اتومبیل، از دو پیشرانه مشترک 660 سی سی استفاده شده است که نسخه اول آن دارای 52 اسب بخار قدرت بوده و می‌تواند 60 نیوتن متر گشتاور داشته باشد، این درحالیست که پیشرانه دوم اتومبیل با سود جستن از توربوشارژر، می‌تواند نیرویی معادل 64 اسب بخار و گشتاوری کمتر از 100 نیوتن متر تولید کند که در ادامه هر دوی آنان به یک نیروی هیبریدی متصل شده و می‌توانند تنها 2.6 اسب بخار قدرت و همچنین 50 نیوتن متر گشتاور بیشتری داشته باشند.

مزدا Flair واگن

مزدا Flair واگن

برای تبدیل و انتقال نیروی تولیدی پیشرانه‌های درون سوز اتومبیل، از یک جعبه دنده انتقال متداول CVT استفاده شده است که نیروی تولیدی موتور در مدل‌های استاندارد آن تنها به سمت چرخ‌های جلو ارسال می‌شود، اما مشتریان می‌توانند به صورت سفارشی از سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک استفاده کنند.
در آخر هم قیمت گذاری این اتومبیل با 11 هزار و 777 دلار آغاز شده و در نسخه‌های فول آپشن کاستوم استایل هیبریدی XT به قیمت نهایی 16 هزار و 850 دلار می‌رسد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

علی آقا

1396/10/11
این خودروها موسوم به کای و مختص بازار ژاپن هستند. به دلیل اندازه بدنه کوچک وحجم موتور پایین عوارض دولتی بسیار کمتری برای مالکان آنها وضع می شود. ضمنا به دلیل فرم جعبه ای بدنه، بسیار جادار و کاربردی هستند و در خیابان های تنگ ژاپن به راحتی عبور میکنند.

محمد

1396/10/11
جالبه . خیلی بانمکه

KING POWER

1396/10/29
یک سوال با این موتور اصلا بنزین مصرف می کنه؟