با سریعترین سوپر اسپرت های جهان آشنا شوید – بخش دوم

وقتی بحث از خودرو و عملکرد آن می شود هیچ چیز جذاب تر از سرعت نیست. برای تجربه کردن نهایت سرعت باید سراغ سوپر اسپرت ها بروید، خودروهایی که شاهکار مهندسی هستند و رانندگی با آنها به حدی هیجان انگیز است که باعث ترشح آدرنالین می شود! سوپر اسپرت هایی که امروز تولید می شوند علاوه بر اینکه نسبت به قبل سریعتر هستند از نظر ایمنی نیز بسیار پیشرفت کرده اند. حتی شتاب صفر تا 100 کیلومتر کمتر از 3.0 ثانیه و صفر تا 300 کیلومتر کمتر از 20 ثانیه با سوپر اسپرت های امروزی دست یافتنی است!
در طول دهه گذشته تقاضا برای سوپر اسپرت های سریع به شدت افزایش یافته است. به همین دلیل است که تقریبا هر خودروسازی تمرکز خود را معطوف به طراحی و تولید سریعترین سوپر اسپرت دنیا کرده است که نشان دهنده شکوه سفر با خودرو در عصر مدرن است. اگر به مسابقات خودرویی علاقه وافری دارید باید یکی از سریعترین سوپر اسپرت های جهان را خریداری کنید!
در ادامه 10 سوپر اسپرت برتر جهان را معرفی می کنیم. تمام این خودروها در خیابان بسیار جلب توجه می کنند و می توانند به راحتی به سرعت های بالای 300 کیلومتر در ساعت دست یابند و حتی شتاب گیری آن ها بعد از این سرعت نیز همچنان شگفت انگیز است!

در بخش اول 6 سوپر اسپرت سریع برتر را معرفی کردیم. در این بخش 4 سوپر اسپرت دیگر که باز هم جزو سریع ترین ها هستند را معرفی می کنیم.

7 – کونیخ زگ رگرا
7 – کونیخ زگ رگرا

7 – کونیخ زگ رگرا

رگرا یک سوپر اسپرت پلاگین هایبرید تولید محدود است که در سال 2015 در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد. فقط 80 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد که تمام آنها به فروش رسیده اند و هر کدام از آنها تقریبا 1.9 میلیون دلار قیمت دارند. این خودرو از یک موتور 5.0 لیتری V8 و سه موتور الکتریکی نیرو می گیرد که مجموعا 1822 اسب بخار قدرت تولید می کنند. گیربکس این خودرو از نوع تک سرعته با نسبت دنده ثابت 2.73 به یک است. موتورهای الکتریکی این خودرو از یک مجموعه باتری با ولتاژ عظیم 800 ولت نیرو می گیرند! حداکثر سرعت اعلامی و محدود شده این خودرو 410 کیلومتر در ساعت است و شتاب صفر تا صد و صفر تا 300 کیلومتر آن به ترتیب 2.7 و 10.9 ثانیه است. رگرا برای رسیدن به سرعت 400 کیلومتر نیز تنها به 20 ثانیه زمان نیاز دارد.

8 – لیکان فنیر سوپر اسپرت
لیکان فنیر سوپر اسپرت

لیکان فنیر سوپر اسپرت

شرکت سوپر اسپرت ساز عربی W موتورز در سال 2013 اعلام کرد که نسل دوم سوپر اسپرت ها را تولید خواهد کرد که بعدها با نام فنیر سوپر اسپرت رونمایی شد که قیمت آن 1.85 میلیون دلار بود. تولید این خودرو به 25 دستگاه در سال محدود شده بود. مدل مفهومی این خودرو از یک موتور 6 سیلندر خطی با حجم 4.0 لیتر مجهز به دو عدد توربوشارژر نیرو می گرفت که 900 اسب بخار قدرت و 1100 نیوتن متر گشتاور تولید می کرد. ولی نسخه تولیدی آن که در سال 2017 رونمایی شد از یک موتور 3.8 لیتر 6 سیلندر خطی با دو عدد توربوشارژر نیرو می گیرد که 800 اسب بخار قدرت و 980 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر آن 2.7 ثانیه و حداکثر سرعت آن 394 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

9 – زنوو TS1 GT
زنوو TS1 GT

زنوو TS1 GT

این خودرو که محصول شرکت دانمارکی زنوو است، یک سوپر اسپرت دست ساز است که توسط یک تیم کوچک ساخته شده است. این خودرو اولین سوپر اسپرت ساخت این شرکت است که از سال 2009 تا 2016 تولید شد. موتور این خودرو V8 با حجم 6.8 لیتر و مجهز به دو عدد توربوشارژر است که 1104 اسب بخار قدرت در دور 6900 و 1430 نیوتن متر گشتاور در دور 4500 تولید می کند. شتاب صفر تا صد و صفر تا 200 کیلومتر این خودرو به ترتیب 3.0 و 8.9 ثانیه است و می تواند به حداکثر 375 کیلومتر در ساعت دست یابد. این خودرو از امکاناتی مانند فرمان تلسکوپی قابل تنظیم و سیستم ورود بدون کلید برخوردار است و 660 هزار یورو قیمت دارد.

10 – پاگانی هوآیرا رودستر
پاگانی هوآیرا رودستر

پاگانی هوآیرا رودستر

این برند جدید ایتالیایی همه را مسحور کرده است. هوآیرا پس از 2 سال تحقیق و توسعه در سال 2017 در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد. این خودرو در حال حاضر یکی از 10 خودروی سریع برتر جهان شناخته می شود. هوآیرا از موتور M158 مرسدس که 12 سیلندر و 6.0 لیتر حجم دارد و مجهز به دو عدد توربوشارژر است نیرو می گیرد که 764 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. قدرت این موتور توسط یک گیربکس 7 دنده دستی خودکار به چرخ های عقب منتقل می شود. این خودرو تنها 1280 کیلوگرم وزن دارد و اولین خودروی رودستری است که از نمونه کوپه خود سبکتر است. فقط 100 دستگاه از این خودرو ساخته شده است که تمام آنها فروخته شده اند. طبق گفته پاگانی این خودرو 820 کیلوگرم نیروی دانفورس تولید می کند! شتاب 0 تا 96.5 کیلومتر این خودرو حدود 3.0 ثانیه و حداکثر سرعت آن 337 کیلومتر در ساعت است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران