اسپرت عضلانی، سدان اسپرت یا شاسی بلند، کدام سریع‌تر است؟ + فیلم

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
یکی از پرطرفدارترین مسابقات اتومبیلرانی، می‌تواند مسابقات "درگ" باشد که بسیار ساده بوده و در صورت اینکه اتومبیل مورد نیاز را داشته باشید، هزینه بسیار کمی برای انجام دادن آن نیاز است، اما این مسابقات زمانی جذاب خواهد شد که شاهد رقابت 2 اتومبیل همتراز با یکدیگر باشیم تا عیار هرکدام مقابل رقیب خود مشخص شود، اما آیا این مسابقات بین خودروهای "غیرهم کلاس" هم می‌تواند جذاب و دیدنی باشد؟ البته که بله!.
امروز در خودروبانک یک ویدیو از رقابت 3 خودروی کاملا متفاوت آماده کرده‌ایم که هرکدام کلاس‌های اختصاصی خود را دارند، از جمله خودروی اسپرت عضلانی "دوج چلنجر هلکت"، خودروی سدان اسپرت "بی ام و M5" و همچنین خودروی شاسی بلند اسپرت "جیپ گرند چروکی Trackhawk" که حالا در یک جنگ نابرابر مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند تا برتری خود را ثابت کنند.
ویدیو این رقابت توسط گروه خودروبانک آماده شده و در انتهای همین مقاله بارگذاری شده است، اما در ادامه بد نیست بدانید که هر دو خودروی "جیپ گرند چروکی Trackhawk" و همچنین خودروی عضلانی "دوج چلنجر هلکت"، به لطف کمپانی خودروسازی "فیات کرایسلر" یک موتور مشترک 6.2 لیتری سوپرشارژر هشت سیلندر دریافت کرده‌اند که در حداکثر کارایی خود می‌تواند چیزی حدود 707 اسب بخار قدرت و همچنین 875 نیوتن متر گشتاور داشته باشند، اما در مقابل این دو خودروی قدرتمند آمریکایی، خودروساز آلمانی بی.ام.و از موتور 4.4 لیتری هشت سیلندر توربوشارژر بر روی سدان اسپرت M5 استفاده کرده است که خروجی قدرت آن به چیزی حدود 600 اسب بخار و همچنین گشتاور خروجی آن به کمتر از 750 نیوتن متر خواهد رسید که در عمل یک شتاب صفر تا صد 3.3 ثانیه به همراه داشته است، اما در واقع باید دید که مقابل این دو خودروی قدرتمند آمریکایی چه حرفی برای گفتن دارد.

نظرات
 
 
 
اشکان 1397/1/16
ویدیو بالا نمیاد
  • امیر 1397/1/17
    پایین خود ویدیو تنظیمات را بزن با کیفیت پایینتر نگاه کن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران