سانگ یانگ تیوولی در برابر پژو 2008 – جدال کراس اوورهای محبوب شهری

3 خرداد 1397
امین امیری‌فر
نویسنده
بامداد صفائیان
عکاس
مقدمه

چند سالی است که کراس اوورهای شهری با استقبال کم نظیری مواجه شده اند و درست یا غلط اکثریت مردم به این کلاس خودرویی روی خوش نشان داده اند. خوب هدف اصلی خودروبانک هم که همواره کمک به خوانندگان برای انتخاب ماشین، بر اساس نیاز و سلیقه خودشان بوده و از این رو امروز دو تا از نمایندگان پر طرفدار این کلاس محبوب را به رقابت دعوت کرده ایم تا شاید در پایان تصمیم گیری برای شما عزیزان ساده تر گردد. میهمان اول تیوولی است؛ خودروئی کره ای که با وجود اینکه نسبت به تمام سانگ یانگ های موجود در کشور ضعیف تر و کوچکتر میباشد موفق شده با تکیه بر ظاهر زیبا و جذابیت های روز دل خیلی ها را بدست بیاورد و درمدت کوتاهی به موفق ترین نماینده این برند در کشورمان تبدیل شود. در طرف مقابل هم تازه وارد پژو فرانسه، یعنی پژو 2008 قرار گرفته؛ اتومبیلی که با حرف و حدیث های بسیار بالاخره سر ازخیابان های کشور درآورد و حالا دارد با تکیه بر مشخصات فنی مناسبش برای تمامی رقبای این رده خط و نشان میکشد. حال ببینیم برتری با کدامشان است.

طراحی خارجی

ابتدا نگاهی به تیوولی بیندازیم. البته با توجه به اینکه مدت زیادی از عرضه این مدل در کشورمان میگذرد و همگی کم و بیش با ظاهرش آشنایی داریم، خیلی وقتتان نمیگیرم. به طور کلی اتاق تیوولی حالتی جعبه ای دارد و این قضیه در کنار خطوط صاف و کم انحنای بدنه باعث شده شکل و شمایلش به یک شاسی بلند واقعی "البته در ابعادی کوچک تر" شبیه شود. اما نکته مثبت اینجاست که طراحان سانگ یانگ با استفاده از چراغهای زیبا و سپرهای اسپرت اجازه نداده اند که این شکل جعبه ای، کسالت آور جلوه کند و برعکس، تیوولی از تمامی زوایا کاملاً ظریف و شیک به نظر میرسد. دقت به ریزه کاری هائی مثل ستون A و B مشکی رنگ، شیب خاص سقف و استفاده از خطوط جذابی که روی گلگیرها و صندوق عقب کار شده اند نیز در بهبود این حالت تاثیرگذار بودند و حاصل تمامی اینها ترکیبی از زیبائی و قدرت را در مقابل ما قرار داده. خلاصه اینکه سانگ یانگ با ساخت تیوولی ثابت کرد همانطور که در ساخت اتومبیل های ناموزون و زمخت "مثل نسل قدیم اکتیون" تخصص دارد، در طراحی ماشین های خوش قیافه هم تواناست و اگر اراده کند میتواند خودروهای عامه پسند نیز خلق نماید.


اما در طرف مقابل یک پژو ایستاده؛ با دماغه ای که همچون بسیاری از برادرانش ظاهری تهاجمی دارد و چراغ هایی که زبان جدید طراحی این کمپانی را به ما نشان میدهند. جدای از اینها خطوط برجسته روی کاپوت و شیشه بزرگ جلوئی که با شیبی تند به سقف میرسد توانسته مکمل صورت جذاب پژو 2008 شود تا چهره این محصول، ضمن حفظ اصالت، زیبائی را به هم به بیننده تقدیم نماید؛ اما وقتی از این صورت وحشی به سمت کناره اتومبیل حرکت میکنیم، سادگی خطوط و سایز کوچک رینگ ها از هیجانمان میکاهد و با رسیدن به قسمت انتهایی به طور کل خشونت دماغه را از یاد میبریم. البته اِلمان های آفرودی مثل باربندها و قطعات پلاستیکی دور تا دور بدنه توانسته اند مقداری حال و حوای شاسی بلند بودن را در این محصول هم در ذهن بیننده تداعی کنند و چراغ های زیبای قسمت انتهایی به کمک اسپویلر و بالچه عقب تا حدودی طراحی ساده این بخش را جبران نموده اند؛ اما اگر بخواهم نظر و سلیقه شخصی خودم را در مقایسه دخالت دهم باید بگویم که طراحی تیوولی در مجموع اندکی پخته تر و جذاب تر از پژو 2008 از آب درآمده.

طراحی داخلی

طراحان سانگ یانگ در داخل هم با ارائه یک کابین زیبا و شیک، جای گله و شکایت چندانی باقی نگذاشته اند. به شکل دقیق تر ظاهر مدرن کنسول، فرمان D-cut، پشت آمپرهای اسپرت و دسته دنده خوش تراش تیوولی همگی با دقت و ظرافت در کنار هم قرار گرفته اند و حس خوبی به سرنشینان منتقل مینمایند. البته طراحی خاص و کمی عجیب پژو 2008 هم با اینکه در نظر اول ممکن است کمی توی ذوق بزند، اما بدلیل ارگونومی عالی که ارائه داده قابل تحسین است. در واقع محل قرار گیری نمایشگر مرکزی و آمپرها "که برخلاف اکثر اتومبیل ها از بالای فرمان قابل روئیت هستند" در جهت بهبود هماهنگی با راننده به این شکل درآمده اند ولی این قضیه تا حدودی توازن کابین را بهم زده. حتی سایز فرمان هم برای ابعاد داشبود کوچک به نظر میرسد. البته در قسمت تجربه رانندگی این موارد را از دیدگاه کارائی و ارگونومی بررسی خواهیم کرد اما فعلاً در این بخش، بحث ما فقط جنبه زیبایی است و در این مقوله اگر به قطعات مختلف هر دو خودرو و از آن مهمتر به خطوطی که این قطعات را بهم مرتبط کرده اند بنگریم، متوجه میشویم که طراحان تیوولی کابین شکیل تری به مشتری پیشکش نموده اند.

از نظر کیفیت هم شرایط هر دو اتومبیل متوسط به نظر میرسد. البته شاید در نگاه اول زیبایی کابین تیوولی باعث شود که آن را با کیفیت تر ببینید اما وقتی دستی به روی داشبورد و تو دری ها بکشید متوجه خواهید شد که هر دو خودرو از قطعاتی با کیفیت متوسط برای ساخت کابین استفاده نموده اند که البته برای این رده قیمتی طبیعی است.

اما در خصوص جادار بودن باید بگوئیم که اوضاع و احوال هر دو خودرو به نسبت توقعی که از یک کراس شهری میرود قابل قبول و نزدیک بهم ارزیابی شد و اگر برتری ای هم "مثلاً در عرض صندلی های عقب تیوولی" دیده شود، اختلاف آنقدرها نیست که در انتخاب تاثیر زیادی بگذارد. فضای صندوقشان هم هرچند خیلی عالی نیست اما برای این کلاس کار را راه می اندازد.

امکانات

پژو 2008 های ارائه شده در کشور از امکانات قابل قبولی مثل ایربگ های جلو/جانبی/پرده ای، سیستم های ترمز و پایداری ABS, EBA, ESP ، سیستم کمکی حرکت در سربالائی، کروزکنترل و محدود کننده سرعت، نمایشگر لمسی، تهویه مطبوع اتوماتیک دو منطقه ای، چراغها و برف پاک کن هوشمند، آینه های جانبی برقی بهمراه سیستم تاشو، سنسور و دوربین دنده عقب و نشانگر باد لاستیک ها و چند گزینه دیگر برخوردارند. البته کمبودهایی هم در این لیست مشاهده میشود اما اگر خیلی سخت گیر نباشید همین آپشن ها شما را راضی نگاه خواهند داشت.


ولی در طرف مقابل میدان تیوولی با امکاناتی مثل سیستم کیلس و استارتر دکمه ای، صندلی های با روکش چرم، گرمکن صندلی های جلو، نمایشگر مرکزی، سیستم های ترمز و پایداری ABS, EBD, ESP, HBA بهمراه سیستم کمکی در سربالایی HSA، سیستم فعال ضد واژگونی ARP، کروز کنترل و سنسورهای نور و باران، 6 عدد کیسه هوا و آینه های برقی بهمراه سیستم تاشو و.. مقداری کاملتر از پژو 2008 به نظر میرسد. تازه در تیپ Elite سانروف نیز به این امکانات اضافه میشود و تعداد بسیار کمی تیوولی دو دیفرانسیل هم به کشورمان وارد شده که برای برخی میتواند آپشن مهمی به حساب آید. البته در این میان محصول پژو در مواردی مثل سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو منطقه ای بهتر از سانگ یانگ ظاهر شده اما باز هم میبایست برتری نسبی قسمت آپشن را به تیوولی بدهیم.

ایمنی

بر خلاف سه بخش قبلی در این قسمت پژو کار ساده ای در برابر رقیبش پیش رو دارد و با 5 ستاره کامل موسسه Euro NCAP حسابی به تیوولی فخر فروشی میکند. این در شرایطی است که محصول سانگ یانگ حتی در نسخه های جدید بهینه سازی شده هم نتوانسته بیش از 4 ستاره را دریافت نماید که خلاصه امتیازات و اختلافش با پژو 2008 را میتوانید در تصویر زیر مشاهده نمائید:


پیشرانه و توانایی های حرکتی

به نظر میرسد پژو 2008 پس از شروع نا امید کننده اش در این رقابت، رفته رفته بازی را بدست گرفته و دارد نتیجه را به سود خود تغییر میدهد زیرا در این بخش هم میهمان فرانسوی با اختلاف مناسبی از رقیبش پیش است و چه از لحاظ اسب و گشتاور و چه شتاب و مصرف سوخت برتری مطلق را به حریف دیکته مینماید. در حقیقت تنها نکته مثبت پیشرانه سانگ یانگ، در نگهداری ارزانتر و ساده تر موتورهای تنفس طبیعی "نسبت به انواع توربو" خلاصه میگردد و در سایر موارد نماینده پژو یک سر و گردن بالاتر میباشد.

خوب برنده این قسمت را مشخص نمودیم اما اجازه بدهید با کمی اطلاعات عددی، میزان تفاوت را هم بیان کنیم. پیشرانه 1.6 لیتری توربو پژو 2008 قادر است 163 اسب بخار قدرت را در دور 6000 به راننده ارزانی دارد که 35 اسب از موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی تیوولی بیشتر است. تازه در مورد گشتاور اختلاف از این هم شدید تر میشود و پژو در دور موتور 1400 میزان گشتاور تولیدی را به 240 نیوتن متر میرساند که 80 نیوتن متر بیش از پیشرانه سانگ یانگ میباشد. تازه این عدد بالاتر، در دور موتور بسیار پائین تری در درسترس قرار گرفته که خود نکته مهمی به حساب می آید. حال با توجه به وزن نزدیک بهم دو خودرو، تعجبی ندارد که پژو با شتاب 8.3 ثانیه حدود 3.7 ثانیه سریعتر از تیوولی به سرعت 100 کیلومتر دست می یابد.

ضمناً پژو 2008 علاوه بر شتاب بهتر با مصرف سوخت ترکیبی 6.7 لیتر در صد کیلومتر در حدود نیم لیتر کمتر از تیوولی "در شرایط مشابه" بنزین میسوزاند که با توجه به بازدهی بالاتر موتورهای پر خوران و گشتاور خطی در دور موتور پائین، خیلی چیز عجیبی نیست.
راستی گیربکس های هر دو خودرو نیز 6 سرعته اتوماتیک هستند که نیرو را به چرخ های جلوئی منتقل مینمایند. البته همانطور که دربخش امکانات گفتیم تعداد محدودی تیوولی دو دیفرانسیل هم به کشورمان وارد شده که آنها نسبت به برادران تک دیفرانسیل گرانتر، کندتر و پر مصرف تر هستند اما در عوض در پارامترهایی مثل چسبندگی و قابلیت های خارج جاده ای برتر ظاهر میشوند.

تجربه رانندگی

اطاعات بروشوری و تحلیل های ظاهری کافی است و دیگر وقت رانندگی با ماشین ها فرا رسیده. در لحظه اول پشت فرمان تیوولی بدلیل جذابیت بالای داشبورد، حس هیجان بیشتری به ما دست داد اما با مقداری رانندگی با هر دو خودرو متوجه شدیم که پشت طراحی نامتعارف داشبورد پژو 2008 نیز ویژگی های بسیار خوبی مخفی شده. مثلاً همین آمپرها که از بالای فرمان دیده میشوند حالتی مابین نشانگرهای عادی و سیستم هدآپ دیسپلی را تداعی میکنند که اگر قدری به آن عادت کنید نسبت به آمپرهای عادی، سریعتر در دایره دید شما قرار میگیرند. همینطور محل قرار گیری نمایشگر مرکزی و حالت کوچک فرمان هم به خوبی با راننده سر سازگاری دارند. خلاصه اینکه طراحی و چیدمان خاص این سه آیتم که پژو آن را i-Cockpit نامیده کاملاً در راستای بهبود ارگونومی صورت گرفته و با اینکه این کار مقداری بر روی زیبایی تاثیر منفی گذاشته اما میشود گفت که ارزشش را داشته است. البته این را هم بگوئیم که وضعیت ارگونومی تیوولی هم هرچند به خوبی پژو 2008 نیست اما به راحتی نمره قبولی را بدست می آورد و تازه این نمره قبولی بدون کاهش زیبایی کابین بدست آمده. در مورد دید به جلو و اطراف هم شرایط هر دو خودرو مناسب است و در پشت سر هم به لطف وجود سیستم های کمکی مشکلی احساس نمیشود.

و اما قابلیت های حرکتی. ابتدا از تیوولی بگوئیم. با اولین فشار به پدال گاز متوجه میشوید که با خوردو تند و تیزی سر و کار ندارید اما واکنش پیشرانه چندان هم نا امید کننده نیست و قدرت موتور برای ترددهای شهری و سفرهای معمولی کافی به نظر میرسد. اما در هر صورت این را در نظر داشته باشید که شتاب استاندارد 12 ثانیه ای که تازه در ارتفاع تهران بدتر هم میشود یک نمره کاملاً متوسط برای این سطح قیمتی به حساب می آید و در نهایت اگر بخواهید با خودروهای هم قیمت یا حتی ارزانتر، رقابتی ترتیب دهید از بسیاری از آنها "مثل کپچر، مزدا3 ، سراتو سایپا و یا همین پژو 2008" شکست خواهید خورد. اما در مورد ترمز و هندلینگ اوضاع تیوولی قابل قبول است و برای کنترل اتومبیل مشکل چندانی نداریم. البته سایز بزرگ رینگ ها و فاق کوتاه لاستیک ها همانقدر که به زیبایی و پایداری اتومبیل کمک کرده سواری را خشک نموده و در نتیجه بهنگام مواجهه با دست اندازهای تیز مقداری کوبش در اتاق احساس میگردد. اما در عوض عایق بندی قابل قبول کابین و رفتار منطقی گیربکس رضایت ما را بهمراه داشت.


حال به پژو 2008 بازگردیم. شاید در نگاه اول حساب چندانی روی توانایی های حرکتی اش باز نکرده باشید اما کافی است یک بار پشت فرمانش بنشینید و پایتان را روی پدال گاز بفشارید تا نظرتان به کل در مورد این خودرو تغییر کند. البته ممکن است آنهایی که تجربه ماشین های بسیار قوی را داشته اند الان بگویند این شتاب رسمی 8.3 ثانیه ای آنقدرها هم خارق العاده نیست که ما شلوغش کرده ایم اما اگر رقبای هم قیمت را در نظر بگیریم متوجه میشویم که پژو 2008 به نسبت این رنج از بازار پرفرمنس فوق العاده ای ارائه داده و به راحتی قادر است بسیاری از رقبای حتی گرانتر را در شتابگیری مغلوب نماید.


عملکرد گیربکسش هم انصافاً خوب است و با هوش نسبتاً بالایی دنده مناسب را در اختیار موتور قرار میدهد. در خصوص ترمز شرایط خودرو مناسب و تقریباً مشابه با تیوولی ارزیابی شد اما در مورد کیفیت سواری و لذت رانندگی باید بگوئیم که بازهم برتری با محصول پژو است؛ در واقع پژو 2008 با لاستیک های فاق بلندتر سواری نرم تری دارد اما نکته مهمتر اینجاست که این نرمی، نه تنها هندلینگ ماشین را خراب نکرده بلکه برعکس، در هنگام بازی شدید با فرمان، احساس تسلط و کنترل بیشتری نسبت به محصول کره ای تجربه کردیم. عایق بندی کابین هم مناسب است و فقط در دورهای بالا صدای موتور به داخل نفوذ میکرد که برای این رده طبیعی به نظر میرسد.

نتیجه گیری

همانطور که در طول مقاله مشاهده کردید، تیوولی در ابتدای رقابت با طراحی شیکل تر خارجی و داخلی و ارائه چند آپشن جذاب از حریفش پیش افتاد اما پس از آن ورق برگشت و پژو 2008 موفق شد با برتری در بخش ایمنی، موتور و سواری بازی باخته را به سود خود به پایان برساند. البته اگر خیلی اهل شتاب و سرعت نباشید تیوولی همچنان میتواند انتخاب شما شود زیرا پیشرانه تنفس طبیعی این محصول خوش ساخت، دردسر کمتری در نگهداری خواهد داشت و ظاهر بهتر و چند آپشن خاصش هم ممکن است شما را برای خرید ترغیب نماید؛ اما اگر فشردن پدال گاز و لذت بردن از رانندگی از اولویت های شما باشند بدون هیچ تردیدی پژو 2008 را به شما پیشنهاد میکنم؛ تازه محصول فرانسوی هم ارزانتر است و هم از نظر ایمنی، لذت و کیفیت رانندگی شرایط بهتری به شما ارزانی خواهد داشت. فقط امیدواریم که در طول زمان و داخلی شدن برخی از قطعات، ایکاپ به قولی که برای حفظ کیفیت داده عمل نماید تا کیفیت این محصول هم به سرنوشت تلخ پژوهای قبلی کشورمان دچار نشود و بتوانیم با خیال راحت از این شتاب و سواری لذت ببریم.

در انتها از آقای محسن نهاوندی صاحب پژو 2008 و آقای نوید عظیم زاده صاحب سانگ یانگ تیوولی برای همکاری با تیم خودروبانک کمال تشکر را داریم.
مدلسانگ یانگ تیوولیپژو 2008
پیشرانه4 سیلندر تنفس طبیعی4 سیلندر توربو
حجم موتور1.6 لیتر1.6 لیتر
حداکثر قدرت128 اسب بخار در دور 6000163 اسب بخار در دور 6000
حداکثر گشتاور160 نیوتن متر در دور 4600240 نیوتن متر از دور 1400
گیربکس6 سرعته اتوماتیک6 سرعته اتوماتیک
شتاب رسمی (ثانیه)128.3
مصرف ترکیبی7.2 لیتر در 100 کیلومتر6.7 لیتر در 100 کیلومتر
وزن1300 کیلوگرم1280 کیلوگرم
عکس ها:

(برای بزرگنمایی تصاویر زیر ، روی آنها کلیک کنید)

نظرات
 
 
 
محمد 1397/3/3
در رابطه با طراحی ها، نویسنده سلیقه ی خودشو در نظر گرفت، در حالیکه این کار غلطه. مثلا من خودم طراحی داخلی ۲۰۰۸ رو شیک تر از تیوولی و یا ظاهرشم خوش استیل تر از تیوولی میدونم. تیوولی حالت شارکی و قوطی کبریتی داره اما ۲۰۰۸ طراحیش ظریف تر و استیلشم خیلی خوبه و طراحیش غربی و چشم نوازه. البته نویسنده خدمات پس از فروش فوق العاده بهتر ایرانخودرو نسبت به رامک رو در نظر نگرفت.

در هر صورت به نظر من، پژو ۲۰۰۸ در جمع بندی بخاطر هندلینگ بهتر، خدمات پس از فروش خییییلی بهتر،ایمنی بیشتر،گیربکس بروز تر و باهوش تر و هماهنگی فوق العاده گیربکس و موتور، بازار دست دوم بهتر، شتاب و مصرف سوخت بهتر و همچنین قیمت کمتر و ظاهر خوشگل تر و طراحی داخلی بهتر و نرمی سواری و لذت رانندگی بیشتر، به صرفا آپشن های بیشتر تیوولی برتری مطلق داره. البته هر کس با توجه به پارامتر های مورد نظر خودش یکی از این دو خودرو رو خریداری میکنه اما پارامترهایی که ۲۰۰۸ در اون سرتره، خیلی بیشتر و مهمتر از تیوولی هستند.

با تشکر از خودروبانک
 • بابک 1397/3/3
  کاملا باهاتون موافقم. به نظر من هم این که نویسنده سلیقه خودش رو در تصمیم گیری در مورد طراحی در نظر بگیره درست نیست
  به نظر من طراحی 2008 در عین سادگی خیلی با اصالت تر و شیک تر از تیوولی هست و مشخصا با یک خودروی روز اروپایی سر و کار دارید
  از لحاظ فنی هم که اصلا حرفی توش نیست. موتور این ماشین با همکاری شرکت بی ام و طراحی شده و گیربکس هم که ایسین ژاپن (زیر مجموعه تویوتا) هست
  کاش این خودرو کیلس استارتر و سانروف هم داشت که در اون صورت دیگه واقعا تو این رنج رقیبی نداشت.
  البته به نظر من با این قیمت کنونی هنوز هم این ماشین رقیبی نداره!
 • آرش 1397/3/3
  ببین عزیز تا حالا پشت ماشین های حجم پایین توربو نشستی ؟!؟!
  شتاب بهتر و گشتاور بیشتر صرفا دلیل انتخاب یک شاسی شهری نیست
  طرفداران این ماشین محترم هستند و به هر حال تیز بودن این ماشین براشون جذابه
  اما اگه تجربه موتور کوچیک های توربو رو داشته باشی
  میدونی که افت قدرت و کشش بعد از فشار نسبی و بالا رفتن دمای موتور تو اینجور ماشین ها زیاده و طبعا افت قدرت و استهلاک ماشین تو دراز مدت بیشتره
  تیوولی با اون موتور شتاب جذابی براتون نداره
  اما بسیار کم دردسر و کم استهلاک هست و ماشینی هست که به راحتی کارکرد های خوبی براتون میندازه و کم نمیاره، واقعیتی که باید قبول کنید اینجور کلاس خودرویی بسیار فانتزی گونه و فیک هست ، برای مثال موتور یک و دو دهم لیتری کپچر بعد از چند بار صفر تا صد پر کردن، به قدری افت توان داره که ، تیوولی با فاصله جلو میافته ، پس با یه مقایسه کلی میتونید ببینید برای کسی که میخواد چندین سال یه ماشین رو استفاده مداوم کنه کدوم گزینه منطقی تر هست
  نظر شخصی خودم رو بخوام بگم
  بسه دیگه لعنتی ها خیلی پژو به خوردمون دادید ، متنفر شدیم هممون ازین برند ، تا کی پژو آخه
  کاری به خوب یا بدی این مدل ندارم ولی ذهنیت بسیار بدی که همه در ذهن داریم از پژو از بین نمیره
  آقا ماشین فرانسوی نمیخوایم به خدا بسه
 • بابک 1397/3/8
  آقا آرش من فکر می کنم شما تا حالا پشت ماشین توربو ننشستید اگر هم حتی نشسته باشید احتمالا فقط یه دور زدین باهاش
  لطفا سعی کنید علمی و مستند صحبت کنید
  نکته اول این که به این موتورها اصطلاحا موتورهای گرمادوست گفته می شه و این طور نیست که با بالا رفتن دمای موتور عملکردشون افت کنه
  نکته دوم اینکه موتور این ماشین چندان هم کوچیک نیست موتورهای توربوی با حجم پایین میشه مثلا کپچر یا آلفارومئو جولیتا که البته اونها هم این مشکلی که اشاره کردین رو ندارن
  نکته سوم اینکه خیلی از خودروسازهای معتبر دنیا مثل بی ام و و ولوو و لکسوس و رنو و ... دیگه به موتورهای توربو رو آوردن حتی اگر یه ذره دقت کنید می بینید که جدیدا اکثر ماشین های چینی که تو ایران فروخته می شن هم موتورشون توربو هست. پس این دیگه یه تکنولوژی جاافتاده به حساب می یاد که سعی می کنه با حجم موتور کمتر توان بیشتر و در عین حال مصرف سوخت کمتری داشته باشه
  نکته چهارم در رابطه با استهلاک موتورهای توربو هست که یک عامل اون به میزان بوست توربوی اونها برمی گرده که در 2008 بوست توربو آنچنان هم بالا نیست این مقدار در بعضی از موتورهای دیگه تو این حجم مثلا موتورهای رنو تلیسمان و نیسان جوک اسپرت (که موتورشون یکی هست) و هم حجم با 2008 هستن خیلی بالاتره و مراقبت از اون ها سخت تر هست
  نکته سوم اینکه آقا خدا وکیلی یه بار تیوولی و 2008 رو سوار شو بعد نظر بده
  تکون های اتاق تیوولی و موتور و کابین پر سر و صداش رو ببین
  در مورد شتاب هم که اصلا بهتره نظر ندم مخصوصا وقتی بخوای یکم با تیوولی گاز بدی کاملا ناامیدت می کنه
  ماشین بدی نیست ولی نه با این قیمت
  اگر قیمت خارج از کشور این دو تا ماشین رو هم مقایسه کنی دیگه همه چی برات روشن می شه
elessar 1397/3/3
مرسی بچه شیر 😍
میثم 1397/3/3
البته بدترین عیبی که میشه به تییولی تو ایران گرفت رامک خودرو نامرد و دزده که اشاره نشد.........
ولی با این حال من ترجیه میدم تیوولیه کره ای و کم اصتحلاک ولو کارکرده انتخاب کنم تا یه فرانسویه آشغال.......مطمئن باشین 5 سال بعد هرکی 2008 خریده پشیمون میشه......موتوره توربو -بنزین آشغال و هزینه بسیار زیاد تعمیر موتور توربو اونم اگه با این تحریم ها بشه قطعات اصلی پیدا کرد......سانگ یانگ یعنی متخصص ساخت ماشین شاسی بلند کم اصطحلاک با موتور ضعیف.......
امیرحسین 1397/3/3
قطعا پژو ۲۰۰۸ برترین ماشین سگمنت خودش در بازار ایرانه...
احمد 1397/3/3
تیوولی صد در صد! دیگه به پژو اعتماد نخواهیم کرد
Mahdi 1397/3/3
تو این کلاس صد در صد اول کپچر دوم تیوولی سوم ۲۰۰۸
 • مهندس 1397/3/4
  وقتی دوتا مهندس حرف میزنن کسی نمیپره وسط حرفشون
 • محمد 1397/3/4
  اها بله بله! کپچر با ترمز عقب کاسه ای و ۴ ایربگ!!!!!


  صد درصد ۲۰۰۸ بهترینه بین این ۳ تایی که گفتی.
تیاگو 1397/3/3
چون برای من نرمی مهمه پژو رو انتخاب می کنم
ساسان 1397/3/3
موارد فنی قبول ولی ظاهر به سلیقه افراد مربوط میشه مثلا من ظاهر تیوولی رو نمیپسندم بخاطر قوطی شکل بودنش بهتر بود نویسنده خیلی روی موارد سلیقه ای اسرار نمیکرد
آرش 1397/3/3
نکته اصلی که در نظر نگرفتید به جز بحث فنی و ظاهری ماشین
بازار قوی و پر رونق و رشد این تیوولی هس
به هر حال تو این مملکت چیز وارداتی بخری سود میکنی

برا ما که ماشین خوش یمنی بودن و شرکتی صد و پونزده خریدیم
و تو آشفته بازار پارسال صد و پنجاه فروختیم

همینش برا سطح ما کافی بود و تونستم پول بزارم روش ماشینی که همیشه میخواستم ، پریوس رو بخرم .
درود به سانگ یانگ تیوولی

دوستان امسال هم از آشفته بازار چینی ها میتونید سود خوبی بکنید
هاوال اچ دو هایی که پیش فروش شد رو میتونید با قیمت های خوبی بفروشید

در کل اگه صد تومنی سرمایه دارید
پی گیر چینی ها باشید امسال
بازار شدیدا رکوده وارداتی ها
سال ، سال مونتاژ های چینی و غیره هست
موفق باشید
 • mehrdad 1397/3/3
  خجالتم خوب چیزیه، همین شماها هستید با این کارای کثیف دلال بازی بازارو خراب کردید، امثال شماها هستید که اختلاف قیمت کارخانه و بازار یه خودرو میشه ۷۰ ، ۸۰ تومان، این پولایی که وارد زندگیتون میشه واقعا مشکل داره، دلال بازی زندگی خیلی ها رو تحت تاثیر قرار میده، لازم نکرده ملت رو به دلال بازی تشویق کنی
 • محمد 1397/3/4
  همین دلال هایی مثل شما مردم رو زیر چا میزارن و بهعنوان مبردبان استفاده میکنن تا به خواسته هاشون برسن....سانگ یا نگ یه کارخونه ورشکسته گره ای هست و در رنکینگ ۲۰۱۸ رتبه ۹۹ رو داره....من حتی کیا و هیوندای هم در سطح ماشین های فرانسوی که ۲۰۰ سال قدمت دارن نمیدونم....بدون هیچ هیچ شکی ۲۰۰۸ برتره....انتخاب دومم هم تو این رنچ بعد ۲۰۰۸ هاوال h2 هست .....خرید تیوولی با ۱۵۰ میلیون حماقته....تیوولی از نظر مشخصات فنی و کیفیت به ساندرو نزدیک تره نه ۲۰۰۸.....نمیدونم چیجوری برخی دوستان تیوولی رو برتر از ۲۰۰۸ میدونن!!!!
 • متاسف 1397/3/4
  واقعا واسه افرادي مثل شما متاسفم.بيخود نيست انقدر سنگ اين اسباب بازيه كره اي رو به سينه ميزني،جيبت و پر تر كرده نه اينكه ماشين بهتري باشه، دوست عزيز اگر نظر ميخواي بدي اينجا راجع به خودرو بده، نه مسير خاي اقتصادي كثيف
 • آرش 1397/3/4
  مهرداد جان چی داری میگی ، دلال بازی کدومه ؟!؟! پسر میلیارد ها تومن خوردن و بردن و اونوقت این کارو اسمشو میزاره دلال بازی ؟!؟! تو همین شرایط یا استفاده میکنی یا روز به روز ضعیف تر میشی

  دلتون فقط به حال خودتون بسوزه
 • آرش 1397/3/4
  خخخخخخ ممد آخه تو چی از سانگ یانگ میدونی !؟!؟!
  یه قدمت فرانسوی شنیدی فقط ؟!؟
  به قول جرمی کلارکسون روزای اوج پژو تموم شده و الان داره آشغال تولید میکنه ،


  شما همون ساندرو رو استفاده کن
  به هر حال هرکی در خودش
  بسشه....
 • sina3 1397/3/4
  به دلال بازی و کثافت کاری افتخار هم میکنی؟! تو و امثال تو مردمو فلج کردین که نمیتونن دیگه ماشین خوب بخرن!
وحید 1397/3/4
این پژو‌۲۰۰۸ اونقد کوچکه که نمیشه بهش حتی کراس اور گفت از ۲۰۶ یک کم بزرگتره و فوق العاده زشته. به قیمتش اصلا نمی ارزه. تیوولی هم مالی نیست.
 • skr 1397/9/23
  ۲۰۰۸ کجاش زشته؟امنیتش هم که خیلی خوبه اپشن و از این چرت و پرت هاهم داره.بنظرم ماشین خوبیه.
شهرام 1397/3/4
تیوولی بسیار جادارتره و صندلیهای ارگونومیک چرمیش درکره جنوبی بین تمام محصولات هیوندا و کیا و...جایزه گرفته و باتعویض لاستیکهاش به سایز استاندارد 225*50*18هانکوک نرمی ماشین دوبرابر میشه وارزش خرید بالایی داره ضمن تینکه موتور زنجیرتیم داره تحت لیسانس مرسدس بنز موتورهای سنگ یانگ تولید میشه و گیربکس 6سرعته ایسن ژاپن 3حالت پاور و اکونومی و وینتر داره که با حالت پاور شتاب عالیه و دوذموتور پرمیشه درکل با کیفیت و امکانات باید هم قیمت توسان بود الان چون ثبت نامیه ارزون مونده و5سال یا 150هزار گارانتی داره
toyota chr 1397/3/4
صنعت خودرو فرانسه وکره در ی سطحه .تقریبا برابراند .البته از رنو فاکتور بگیریم.ضمنا تیوولی خیلی ضایع است.قیافه اش.تازه سانگ یانگ بیشتر هندیه تا
کره.در کل شیر کوچلو بهتره.انشالله 1450 شمسی تولید میشه نگران نباشید وقت زیاده واسه خریدش
 • رضا 1398/6/29
  دوست عزیز، صنعت خودروسازی کره، یک دهه است که فرانسه رو پشت سر گذاشته و الان هم فاصله زیادی باهاش داره. از نظر رضایت مشتری و قابلیت اطمینان، حتی آلمانی ها رو رد کرده و به نزدیکی ژاپن و آمریکا رسیده. فقط در بحث بازدهی انجین و سیستمهای تعلیق هست که هنوز با آلمانی ها و ایتالیایی ها فاصله زیادی داره. به هیچ وجه با صنعت زباله ساز فرانسه مقایسه ش نکنید. رنو هم از وقتی با نیسان جوینت شد، وضعیتش تغییر کرد. الان هیوندای و کیا در تمام دنیا از جمله بازار آمریکا فروش خوبی دارند اما امکان نداره آشغال های فرانسوی رو جایی جز فرانسه و چندتا کشور درجه چندم ببینید
محمد 1397/3/4
به عنوان کسی که همیشه اخبار ماشین رو طی ۱۰ سال اخیر با علاقه و دقت دنبال میکردم با یه کلکسیون حدود ۳۰۰ تایی از هفته نامه “ویلز” و امثالهم نظرمو جسارتا در ارتباط با کارتون میگم، خیلی از فیلم های تست و بررسی ماشینهاتون رو دیدم از لحاظ کارگردانی و امثال اینها خیلی جای پیشرفت داره اما فکر میکنم این پیشرفت اونقدری هزینه داره که یا باید مثل همکار های نو ظهورتون از یک تولید کننده یا واردکننده ی خودرو اون رو تامین کنید و خودروهاشون رو تبلیغ کنید و یا اینکه از اشخاص خبره در این زمینه بخواید راه پول درآوردن درست و حسابی از طریق این رسانه رو براتون تعریف کنند، اما یک ویدیو نقد و بررسی خودرو هر اندازه که ایراد داشته باشه اما اگر واقا بی طرف و صادقانه باشه هم کاربردیه هم جذاب، آدم باید خیلی تشنه ی پول باشه که بخاطرش دست به همچین کارهای کثیفی بزنه واقعا توهین به شعور مخاطب هستش، باز هم به خاطر رعایت بی طرفی و صداقت در نقد و بررسی هاتون چه در قالب مقاله چه در قالب فیلم تشکر میکنم و‌امیدوارم پیشرفت کنید.
مسعود 1397/3/4
اگر سانروف میخواید = تیوولی. اگر ایمنی و فنی خوب میخواید = 2008
یـَمین 1397/3/4
از لحاظ ظاهری پژو 2008 بهتر از تیوولی ولی هر دو از لحاظ قیمت گرون هستن. 80-90 قیمت واسشون کافیه
memol 1397/3/4
من حاضر نیستم 140 پول ماشین بدم اندازه 206 باشه و صندلیش پارچه ایی باشه با ظاهر و ترکیب بیریختش ادم فرمونشو میبینه حالش بد میشه
امير 1397/3/4
فقط تيوولى
 • قرقوضلو 1397/3/5
  تکرار نشه ها! فقط پراید!!
reza 1397/3/4
بررسی خوبی بود دستتون درد نکنه اما خیلی عجیب مقاله مینویسید ک باعث بشه قیمت پژو بالاتر بره هاااا، شما جوونید و شتاب براتون خیلی مهمههه اونو هی بزرگ میکنید آخه کسی ک این نوع ماشین های رو میخره عمدتا خانواده های ایرانی هستن ک براشون راحتی و هندلینگ و مسافرت رفتن راحت اینا براشون خیلی مهمه شما هی تو مقاله ها از کل کلای خیابانی حرف میزنید اخه ... در این که از لحاظ فنی پژو خیلی سرتر از تیوولیه شکی نیست اما تو ااین بررسی باید بگم رنو کپچر فوووق العاده بهتر از هر دوتای ایناس چرا که ترکیب امکانات راحتی شتاب و مصرف سوخت مناسب و زیبایی همش یه تناسب عالی دارن هر چند موتور پژو تونسته شتاب خیلی خوبی بده اما این مقاله ها باید همه جانبه باشه خواهشا مراقب باشید یه تعریف کوچیک میتونه یه ماشینو تو ایران 50 60 میلیون گرون کنه این قیمت حق پژو و سایرین نیست .همین . ممنون
 • پاسخ به reza 1397/3/5
  بین سایتهای خودرویی فقط همین خودرو بانک باقی مونده که بدون جانبداری و با رعایت عدالت مقاله مینویسه، شما فقط اون قسمتی که مدنظرت بود رو دیدی یعنی شتاب! ولی اگه دوباره بخونی میبینی که در مورد فضای داخلی، مصرف سوخت، طراحی خودرو، ایمنی، تجهیزات و آپشن ها نوشته شده (حتما دوباره بخون مقاله رو) البته بعضی از مشخصات نوشته نشده مثلا سیستم های ایمنی tcs و asr یا 4 چرخ ترمز دیسکی که هم تیوولی و هم 2008 اینارو دارن ولی نوشته نشده، برای خانواده ایرانی اول باید ایمنی مهم باشه بعد نرمی و هندلیگ و پایداری و بعد فضای خوب و صندوق که 2008 تمام این موارد عالیه البته تیوولی هم ماشین خوبیه و بغیر از چند مورد بقیه مواردش خوبه
MJ_P 1397/3/4
قطعا انتخاب من هم پژو 2008 بود . حداقل توی این سگمنت بهترین گزینه" با توجه به قیمت " پژو 2008 هست. قطعا من توی این سگمنت نیسان جوک اسپورت و تویوتا ch-r رو به سایر ماشین ها ترجیح میدم ولی مسئله ایجاست که به لحاظ قیمتی فرسنگ ها با پژو 2008 فاصله دارند. با خرید این پژو ماشینی دارید که به لحاظ شتاب و قدرت موتور از اکثر ماشین های این سگمنت ( تیوولی، کپچر ، ch-r ، جوک به غیر از نسخه اسپوت ) قوی تره و در عین حال ماشینی دارید باطراحی اروپایی، ایمن، خوش استیل که جوابشو توی بازار اروپا پس داده.
در ضمن در بحث طراحی داخلی من منکر نیستم که تیوولی طراحی داخلی نسبتا خوبی داره ولی این سبک طراحی قدیمی شده و متعلق به سال ها پیش هست که در محصولات قدیمی تر هیوندای این طراحیو دیدیم و الان خود هیوندای این طراحیو کنار گذاشته در حالی که نسل جدید طراحی های داخلی پژو واقعا ویژه و منحصر به فرد هستند و اتفاقا خیلی از نشریات خودرویی دنیا از این سبک طراحی استقبال کردن .
gggh 1397/3/4
فقط ۲۰۰۸
مهدی 1397/3/5
بهتر بود پژو 2008 رو با تویوتا CHR مقایسه می کردین صرف اینکه چون تیوولی بخاطر وارداتی بودن و تعرفه گمرکی قیمتش تصنعی بالا رفته و ملت در مقایسه با چینی ها انتخابش می کنند دلیل منطقی برای مقایسه با 2008 نیست . اگه 2008 وارداتی بود الان قیمتش 280 میلیون میشد .
 • مهدی 1397/3/7
  مطلب مهمی که فراموش کرده بودم بگم اینه که موتور 2008 با موتور محصولات BMW مینی، سری ۱ و سری ۳ مشترکه و تو قدرت و شتاب تیوولی حرفی واسه گفتن نداره ضمنا این آپشنهایی که تیوولی داره همه ماشینای چینی هم دارن.
 • تیوولی سوار 1397/5/14
  داداش پس به این نتیجه میرسیم ۲۰۰۸ با این همه اهن تلپ اپشنای چینیارم نداره پس ساکت
سروش 1397/3/5
سلام تو خونه نا هر جفتش هست
خودم تیوولی دارم پدرم ۲۰۰۸
در کل جفتش خوبه ولی من تیوولیرو ترجیح میدم پیشنهادم برای ۲ دسته پژو هستش هم کسایی که عشق شتاب و سرعت هستن هم کسایی که دنبال ماشین نرم هستند
تیوولی از نظر متریال ساخت داخل از پژو خیلی سرتره ظاهرم که ...
میثم 1397/3/5
خودرو بانک ممنون از اطلاعات جامعی که در اختیار می گذارید
فقط ممنون میشم در کنار این بحث ها به مشکلات خودروسازها علل خصوص داخلی ها هم بپردازید....
الان من ۲۰۰۸ تحویلی اردیبهشت ۹۷ پیش خرید کردم از ایکاپ اما حالا که بعد گذشت نزدیک به یکسال از پیش ثبت نام زنگ میزنم ایران خودرو میگه تازه داریم تحویلی های آذر ماه را میدیم!!!!!...لطفا اگر دستتان میرسد این بد قولی شرکت های داخلی و مشکلات از این دستشان هم را پیگیری فرمایید...
با تشکر از سایت خوبتان
 • امير 1397/3/7
  درود بر عزيزان خودرو بانك و ممنون از زحماتتون
  آقا ميثم تحويل ثبت نام من اسفند 96 بوده ولي متاسفانه تا به امروز هنوز نوبت دي ماهم تحويل داده نشده........... و حتي نمايندگي پاسخ درستي براي مقدار تاخير تحويل هم نميده، ظاهرا 2008 را به تعداد كافي دارند ولي براي حفظ و افزايش قيمت در بازار،تحويل نميدن
  منم از بزرگواران اين سايت ميخوام لطفا اين تاخيرهاي 4-5 ماهه را پيگيري كنيد.
  سپاس فراوان
امین 1397/3/7
بنده در اول تیر ماه سال 96 یک دستگاه خودرو تیوولی با تحویل 120 روزه کاری در نمایندگی رامک خودرو ثبت نام کرده و امروز 7 خرداد ماه 97 هست بعد از گذشت بیش از یکسال هنوز دعوت نامه صادر نشده و هر وقت به نمایندگی مراجعه با کمال پرویی اظهار بی اطلاعی از صدور دعوت نامه و تحویل خودرو میکنن و میگن در صورت صدور دعوت نام باید حدود 30 م اضافه پرداخت شود و بعد از صدور دعوت نامه باید خداقل 3 ماه برای دزیافت ماشین صبر کنی ،و ضمنا در صورت انصراف پول را 4 ماه دیگر دریافت خواهین کرد ، خواهشا اطلاع رسانی کنین تا مردم گرفتار این شرکت نیفتن.
sam 1397/3/8
از نظر طراحي خوب کاملا سليقه اي هستش ولي من خودم طراحي تيولي رو ترجيح ميدم ولي طراحي داخلي پژو خيلي زيباتر و متفاوتره ...از نظر قدرت موتور يو فني بازم پژو جلوتره از نظر جا دار بودن فضايي داخلي و صندوق عقب با کمي اختلاف بازم پژو جلوتره .البته من داخل 2008 نشستم ولي داخل تيولي نشستم متاسفانه اتاق بي صداي نداره و زيادم تکون ميخورد اتاق
kian 1397/3/8
با خرید هر دو شون پولتون هدر نمیره . اما یه سری نکات ریزی هست مثلا ارتفاع پایین 2008 یا پارچه ای بودن صندلی ها از لحاظ متریال کابین واقعا کم لطفی کردن. از لحاظ موتور 2008 واقعا عالیه ولی یا کیفیت بنزین داخلی نمیدونم نگه داری توربو چجور باید باشه درضمن اینده شرکتش هم نامشخصه . رفتار فرانسوی ها غیر قابل پیش بینیه. خرید تیوولی هم داستنایه شرکتش شدیدا بد قوله (در تحویل ) الان هم قیمتش عجیب بالا رفته . برای ما کلا 120 تموم شد (فیس جدید) بعد از 13 ماه انتظار تحویل دادن خودتون حساب کنید چقدر اعصاب خردی داره . در کل به نظرم اگر دنبال ماشین بی دردسر خانوادگی هستید و از خودرو ساز های داخلی خسته شدید تیوولی گزینه ی خوبیه تو این چند ماه چیز بدی ازش ندیدیم ولی باز با این قیمت ها هیچ خریدی به نظرم منطقی نیست .
سالار 1397/3/8
انتخاب اول تیوولی زیبا وخوش ساخت و فروش می باشد
شتاب و سرعت با این هزینه های سرسام آور به کجای کار خانواده ایرانی می آید
خودرو باید امکاناتش مناسب زندگی شهری باشد با کمترین هزینه نگهداری و استهلاک
موتور تنفس طبیعس بسیار مناسب تر است برای یک زندگی شهری
امير 1397/3/9
درود بر شما
از عزيزان سايت خودرو بانك خواهش دارم كه در مورد بدقولي تحويل ثبت ناميهاي هر دو خودرو هم پيگيري و تحليل داشته باشند
امروز با نمايندگي ايران خودرو صحبت كردم متاسفانه 2008 هاي ثبت نامي نوبت دي ماه را هنوز تحويل ندادند
از طرفي جريمه تاخير 27 درصد ربطي به نوبت تحويل نداره و بعد از صدور دعوت نامه و تصفيه حساب كامل در نظر گرفته ميشه...............
يعني كثافت كاري و دزدي كاملا رسمي......
تا الان براي تحويل نوبت دي ماه 5 ماه تاخير هست كه بايد 27 درصد حساب بشه ولي همون 15 درصد هست....
امان از سيستم دزد... امان
امير 1397/3/9
درود بر همگي
سپهر 1397/3/10
سلام دوستان، من توی هر دوی این دو ماشین نشستم و تجربه شخصی ام رو میگم:
پژو ۲۰۰۸ موتور قدرتمند و عالی در کنار ظاهری خیلی زیباتر چه از داخل و چه از بیرون نسبت به تیولی دارد( باید هر دو رو از نزدیک ببینید درضمن پژو مشکی) بعد تهویه مطبوع و موتور پژو ۲۰۰۸ بسیار بی صدا و قدرتمند هستند. تیولی هم تهویه خوبی داره ولی صدای موتور کمی تو اتاق میاد. آخریش هم موتور پژو ۲۰۰۸ که اصلا با تیولی قابل مقایسه نیست. بسیار قدرتمند، پرشتاب و قوی.( باید توش بشینید تا ببینید) درحالی که تیولی نصف این قدرت رو نداره. البته واسه شهری، تیولی بد نیست. ولی فروش تیولی سخته و بد میخرنش. ولی پژو۲۰۰۸ خیلی خوب می خرنش. درضمن پژو ۲۰۰۸ مستقیما از فرانسه وارد میشه و ایران هیچ دخالتی توش نداره.
 • میثم 1397/3/10
  فروش تیولی سخته؟؟؟؟؟؟؟شما پیدا کن ما بخریم......
 • مهدی 1397/3/13
  سلام ، تو تایید صحبتهای دوستنون سپهر لازمه که تاکید کنم اگه می خواین در مورد ظاهر 2008 قضاوت کنین حتما مشکیشو ببینید چون واقعا تفاوت زیادی با سفیدش داره که نسبتا تو شهر بیشتره . در مورد باطنش هم که اصلا لازم به توضیح نیست و تیوولی به گرد پاش نمیرسه .
ارمین 1397/3/10
به نظر من پزو 2008 طراحیش حرف نداره،چرا شما هی طرف تیوولی رو می گیرید؟پژو استاد طداحی های پختست،ماشین به این قشنگی می گید تیوولی بهتره طراحیش؟اصلا تیوولی معلوم نیست جلو پنجرش کجاست و چراغ های جلوش خیلی سادست ولی پزو 2008 هم چراع هاش تهاجمی و شکیله و هم جلو پنجره ی خیلی قشنگ و هماهنگی داره!
ارشیا 1397/3/10
پژو ۲۰۰۸ خب یه سرو گردن بالاتره ولی به نظر من ماشینی که دست ایران خودرو و سایپا بهش خورد دیگه به درد نمیخوره از یه سری به بعدشم که روش همه جور دزدی میکنن
مهدي 1397/3/26
سلام باور كنيد من هيچكدوم از اين ماشينها رو ندارم ولي بدون جانبداري ميگم انتخاب پژو ٢٠٠٨ براي بازار ايران بسيار اشتباه بوده بخاطر اينكه ايرانيها خانواده هاي پرجميعتي هستند و قطعا از صندلي عقب استفاده ميكنند در حالي كه ٢٠٠٨ فضاي سرنشينان عقبش به اندازه خودرو هاي ٢ در هست حتي وضعيتي بدتر از ٢٠٦ داره. بهتر بود ٢ در بود و تكليفشم روشن بود كه براي جوانان و خانواده هاي كم جمعيت مناسب هست. در ضمن مواد استفاده شده در كابين اصلا با كيفيت نيست ولي بخاطر مورد اول مثل عدد صفر هستش كه در هر عددي ضرب كنيد صفر خواهد شد

اين خودرو مناسب بازار ايران نيست
نيست
نيست نيست
اشتباه انتخاب شده
نيست
 • جواب به مهدی 1397/3/27
  کاملا مشخصه که تاحالا 2008 از نزدیک ندیدی. درضمن اگه مناسب نیست تو نخر مگه مجبورت کردن؟ به کمپین نخریدن ملحق شو
mrx 1397/5/10
واقعا نیازی به مقایسه این دو خودرو نیست! !!!
قیمت جهانی تیوولی 13 تا 14 هزار دلاره در حالی که قیمت جهانی پژو 2008 در حدود 23 هزار دلار!! که این خودش از هر مقایسه ای گویا تره ...

واقعا مقایسه این دو خودرو بی معنی هست متاسفانه مردم کشورمون چون تیوولی قیمت بیشتری داره هنوز هم این دو خودرو رو مقایسه میکنن و انتخاب تیوولی توسط بسیاری افراد آدم رو به شک میندازه که چرا سلیقه مردم کشورمون چرا اینقدر ابتدایی هست!
پژو 2008 داخل ایران منتاژ میشه و اگه قرار بود وارد بشه با توجه به هزینه های گمرک و غیره بیشتر از دو برابر تیوولی در کشور قیمت داشت.
سهیل 1398/6/29
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز... بنده تمامی نظرات را خواندم چون به شدت بین انتخاب تیوولی و 2008 موندم... با هردو ماشین هم رانندگی کردم... اول انتخابم 2008 بود به دلایلی که تمامی دوستان گفتن: پیشرانه قوی و بادوام، کیفیت ساخت و ایمنی بالاو . . . اما چن تا مورد در 2008 هس که برا تصمیم گیری مردد کرده ... مثلن:هندلینگ 2008 عالیه و پشت فرمون راننده خیلی راحت نیس باید مدتی بگذره با مدل خلبانی اش عادت کنی... دو مورد کی لس و سانروف رو هم که توی 2008 حذف کردن خیلی تو ذوق میزنه.... ظاهر 2008 هم به دلیل کوچیک بودن سایز (حداقل یک سایز) و فاق لاستیک هاش در مقایسه با تیوولی (مخصوصن تو رنگ سفید).... کابین 2008 نسبت به تیوولی کمی کوچیکتر و ارتفاع اش کمتره مثلا برا 4 نفر خوبه ولی برا 5 نفر تیوولی به نسبت راحت تره....مطلبی که دوستان خیلی تاکید کردن در خصوص قیمت جهانی دو خودرو هس.... یکی از دوستان در ونکوور کانادا اس ایشون خود اش 3008 داره... چن تا از داخل 2008 های مونتاژ ایران خودرو براشون فرستادم.... باورش نمیشد این ماشین 2008 اس... خیلی با مدل های وارداتی متفاوته... خودتون هم میتونین با یه سرچ کوچیک توی سایت drivearabia که دقیقن مثل 207 ایران خودرو در مقایسه با نمونه های جهانی اش چقدر متفاوته...بنده الان به مرحله ای رسیدم که هرچقدر بیشتر بررسی میکنم انگاری دارم بیشتر گیج میشم... دوستان اگه به نتیجه مطلوبی ریسدن ممنون میشم به اشترک بذارین... ببخشید اگه طولانی شد......
علی 1398/10/10
با سلام
دوست عزیز آقا آرش واقعا حرف دل بنده را با بهترین کلمات در پاراگراف آخر بیان فرمودید متشکر:
نظر شخصی خودم رو بخوام بگم
بسه دیگه لعنتی ها خیلی پژو به خوردمون دادید ، متنفر شدیم هممون ازین برند ، تا کی پژو آخه
کاری به خوب یا بدی این مدل ندارم ولی ذهنیت بسیار بدی که همه در ذهن داریم از پژو از بین نمیره
آقا ماشین فرانسوی نمیخوایم به خدا بسه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران