بررسی فنی وانت ریچ پارس خودرو

31 مرداد 1397
آراد فلاح
نویسنده
آریا محسنی
عکاس
خلاقیت در جهان عنصر کم یابیست و درست به همین دلیل است که تقلب و کپی برداری بین ساکنین کره خاکی تا این حد فراگیر شده است. اما اگر چینی ها را متتقلب ترین ملت جهان در زمینه کپی برداری صنعتی می دانید باید بگوییم که این ماجرا ریشه در قرن ها قبل دارد و در بین کشفیات باستان شناسان بقایایی از شمشیر های تقلبی مربوط به قرون وسطی کشف شده است که کپی بی کیفیتی از نسخه های اصلی بوده و با جنس ضغیف سبب مرگ مالکین بدشانس خود در نبرد ها می شده اند.
بنابراین بشر مدت هاست که به عواقب استفاده از کالاهای تقلبی آگاه است اما چه می شود که مشتریان علیرغم آگاهی از این مسئله حاضر به پرداخت بهایی قابل توجه برای یک جنس تقلبی می شوند؟

پاسخ را طبیعتا باید در عوامل محیطی و برخی خوش خیالی های ذهنی مشتریان یافت. در واقع بسیاری افراد هستند که راز های فنی و مهندسی تولید یک محصول شاخص را نادیده می گیرند. بر این باورند که حتی برند های ناشناخته نیز می توانند با کمی دقت نظر، محصولی مناسب را روانه بازار کنند که البته چنین دیدگاه با واقعیت های صنعتی موجود در جهان منطبق نیست و به همین دلیل است که تبدیل خودروسازان کره ای به رقیبی برای هم صنفان ژاپنی بیش از سه دهه به طول اتجامید.

اما طرف دیگر ماجرا، ابعاد صنعتی کپی برداریست که می تواند زمینه ساز پیمودن پله های ترقی برای خودروسازان باشد. بدین صورت که برخی از ویژگی های حیاتی یک محصول با کسب سال ها تجربه و محاسبه بدست آمده اند و حالا چینی ها می تواند با یک اندازه گیری ساده، محصولی را در سایز و ابعاد خودروهای شاخص بازار تولید کنند. این رویه به حدی در جهان صنعتی متداول است که می توان گفت ژاپنی ها و کره ای ها نیز پیش از این همین مسیر را پیموده اند. برای مثال برکسی پوشیده نیست که تویوتا برای ساختن یک محصول آفرود، جیپ را مد نظر داشته است و هیوندای سال هاست که در قالب سری محصولات جنسیس، تولید خودروهایی مشابه ب ام و را شبیه سازی می کند. حالا هم نوبت به چینی ها رسیده تا اخلاقی و غیر اخلاقی مسیر صنعتی شدن را بپیمایند و در آینده خود به صاحب سبکی در خودروسازی بدل شوند.

ورژن چینی نیسان پیکاپ

ریچ به عنوان محصولی از گروه دولتی دانگ فنگ شناخته می شود و مدل های موجود در کشور از این وانت بار چینی در واقع نمونه ارزان سازی شده و چینی از نیسان پیکاپ های قدیمی هستند که پیش از این توسط پارس خودرو عرضه می شد. با این وجود پس از وضع تحریم های صنعت خودروسازی در دور قبل (سال های 90 و 91) پارس خودرو تصمیم گرفت تا به جای توقف کامل خط تولید وانت های خود، به سراغ همکار چینی نیسان رفته و ریچ را به ایران بیاورد.

ماحصل این امر تولید خودرویی بسیار نزدیک به نیسان پیکاپ در ظاهر با باطنی متفاوت بود که البته با استقبال چندانی نیز در بازار فروش مواجه نشد. معرفی نسبتا ضعیف پارس خودرو در مورد این محصول و دوام فنی بسیار مناسب نیسان پیکاپ باعث شد تا مشتریان خرید مدل های دست دوم نیسان پیکاپ و تویوتا هایلوکس را به انتخاب وانت های چینی صفر کیلومتر ترجیح دهند.

اما چه چیزی ریچ را به وانت نیسان نزدیک می کند؟

دانگ فنگ مدعی است که این وانت از پلت فرم یکسانی با نیسان پیکاپ/ نیسان رونیز بهره می برد. ادعایی که بررسی صحت و سقم آن هیچ وقت آسان نبوده است چرا که خودروسازان چینی کپی کاران قهاری هستند و معمولا استفاده از پلت فرم های ژاپنی را مد نظر کار خود قرار می دهد، اما طرفین ژاپنی نیز برخلاف شرکای اروپایی در مواجه با این کار به سراغ شکایت و دادگاه نمی روند و شاید با دریافت وجه از خیر قانون شکنی طرف چینی می گذرند.

اما در مورد ریچ اینطور نیست، چرا که براساس اطلاعات رسمی، پیشرانه این وانت نیز ساخت نیسان است و هرجند قدرت کمتری را نسبت به نیسان پیکاپ اصلی ارائه می دهد اما از اصالت ژاپنی و قطعات چینی برخوردار است.

طراحی ژاپنی، باطن چینی

وانت ریچ در ظاهر شباهت بسیار زیادی به نیسان پیکاپ دارد اما علاقه مندان به دنیای خودروهای تجاری معتقدند که در بخش جلویی شباهت این مدل به نسل های گذشته تویوتا هایلوکس بیشتر از وانت نیسان است.

در نمای داخلی نیز چنین شباهتی هویداست و به جز استفاده بیشتر از پلاستیک با رنگ نقره ای براق (که این روزها به شاخصه فراگیر خودروهای چینی بدل شده است) تفاوت طراحی بارزی بین طراحی داشبورد و تریم داخلی این دو خوردو دیده نمی شود. هرچند باید اذعان کرد که کیفیت قطعات پلاستیکی بکار رفته در داخل کابین به وضوح از نیسان پیکاپ پایین تر است و این درحالیست که نیسان پیکاپ نیز به خودی خود سرتاسر از پلاستیک سیاه و سخت شکل گرفته است.

مشخصات فنی

شاسی نردبانی، فنربندی سفت و محکم شمش برای چرخ های عقب، موتور 2.4 لیتری به قدرت 134 اسب بخار و گشتاور 208 نیوتن متر در کنار سیستم انتقال نیرو به چهار چرخ با دنده کمکی از جمله ویژگی های مهم ریچ است که در نیسان پیکاپ نیز دیده می شوند. البته ظاهرا به لطف هنر صنعت چینی ها، از وزن این خودرو نسبت به پیکاپ اندکی کاسته شده است و به همین دلیل ریچ در حدود 1.6 تن وزن دارد که برای یک وانت با شاسی مستقل و ساختار دو دیفرانسیل عدد زیادی نیست.

تجربه رانندگی

رانندگی با خودروهای وانت معمولا لذت بخش نیست. حداقل وانت های موجود در بازار ایران عموما گزینه های اقتصادی و نه چندان هیجان انگیز با مشخصات فنی حداقلی و سواری بسیار خشک و کوبنده هستند که بیشتر در مقام یک خودرو کار، کارایی دارند. هرچند این روزها با توجه به رسیدن قیمت تویوتا هایلوکس به حدود 400 میلیون، مسلما رکوردی نیز از این بابت شکسته شده است. به هرحال وانت ریچ نیز در این زمینه استثنا نیست و سواری ای نزدیک به یک ارابه قرون وسطایی را ارائه می دهد. فرمان مانند اکثر خودروهای چینی گیج و غیر دقیق عمل می کند. ترمز ها کارایی جالبی ندارند و هندلینگ خودرو نیز بدون بار عجیب به نظر می رسد. در واقع بسیاری از وانت با توجه به خشکی فنربندی عقب با وجود بار، چسبندگی بهتری را ارائه می دهند اما کمی بعید به نظر می رسد که ریچ در این دسته جای بگیرد و با توجه به خالی بودن خودرو در زمان تست و بررسی، از قضاوت در مورد شرایط رانندگی در شرایط حمل بار صرفه نظر می کنیم.


اما در زمینه توانایی های خارج از جاده ای می توان با اطمینان گفت که ریچ عملکردی بیش از یک وانت تک دیفرانسیل و کمتر از یک نیسان پیکاپ را ارائه می دهد. در واقع نیسان پیکاپ به سبب مشخصات بهتر پیشرانه و دوام فوق العاده خوب قطعات زیر بندی و گیربکس، از توانایی های آفرود مناسبی برخوردار است اما ریچ ظریف تر و شکننده تر به نظر می رسد و نمی توان با خیال راحت برای فشار آوردن به این خودرو اقدام کرد.

جمع بندی

این روزها قیمت وانت ریچ در بازار از 150 میلیون تومان فراتر رفته است و حتی مدل های دست دوم نیز با قیمت های قابل توجه بیش از 80 میلیون تومان آگهی می شوند.

این درحالیست که خرید مدل های قدیمی نیسان پیکاپ با قیمتی در حدود 50 میلیون تومان امکان پذیر است که البته مربوط به اوایل دهه 80 شمسی هستند، اما با این وجود هم بسیاری از بسیاری از مشتریان این کلاس در گام نخست به سراغ نیسان پیکاپ می روند و تنها در صورت دلسرد شدن از یافتن خودرویی مناسب، حاضر به پرداخت بهای بیشتر برای یک وانت چینی می شوند. از این رو می توان گفت که علیرغم قیمت گزاف، بازار وانت ریچ چندان داغ نیست، هرچند با ادامه یافتن شرایطی فعلی بعید نیست که مشتریان در نهایت ناچار به انتخاب چنین خودروهایی شوند.
عکس ها:

(برای بزرگنمایی تصاویر زیر ، روی آنها کلیک کنید)

نظرات
 
 
 
حسین 1397/5/31
لطفا کسانی که هر دو این وانت ها رو داشتن تجربه شون رو بگن!
 • Nismo35 1397/5/31
  ریچ سواری خشک تری رو نسبت به پیکاپ ارائه میده از لحاظ فنی پیکاپ بهتره وقدرت بیشتری داره در آفرود هم پیکاپ با عملکرد خیلی خوبی نسبت به ریچ ظاهر میشه ریچ در آفرود طرفداری نداره ولی ریچ بیش از ۱۰۰کیلو سبک تر هست
 • پسرک 1397/6/2
  هردو موتوری و اتاق مثل هم هستن
  قدرت موتور نیسان یه چیز دیگه است واقعا تو افرود ادمو ارضا میکنه
  ریچ یه سطح از نیسان پایین تره، تو افرود بد نیست
  به نظرم شتاب و سرعت ریچ بهتره و سواریش یکم از نیسان نرم تره
  اگر بتونید یه نیسان پیکاپ تمیز پیدا کنی خیلی خوبه
  ولی یادتون نره هردو این ماشین ها سواری خشک ، مصرف بالا ،
  و هزینه نگهداری بالایی دارند .
 • امید 1397/8/25
  با سلام من ازسال ۸۸ دوکابین دارم که شامل نیسان پیکاب ،کاپرا و ریچ بوده اند و در حال حاضر هم ریچ دارم .از سه خودرو ذکر شده نیسان پیکاب یک غول عالی و محرکی قدرتمند است که هر چه از مقاومت فنی و قدرتش بگویم کم گفته ایم اما خشک بودن آن بخصوص برای سرنشین عقب و جای کم برای سرنشین عقب و نیز برق مگنتی آن که در زدن چرخ خودرو در آب کم هم خاموش میشود از ایراد های بزرگ این خودرو میباشد اما از نظر کارایی و عمر مفید قطعات پیکاب ماشینی هستش که تا پنج سال اول فقط به فکر مصرفی آن باشید ان هم اگر در این ۵ سال کیلومتر کارکردش به بالای ۳۰۰۰۰۰ برسد.اما کاپرا با ظاهری غول پیکر و عالی تعلیقی نرم و فرمان پذیری راحت و امکانات بیشتر از قبیل ایربگ و پاور ویندوز و ......با پلیت فرم هایلوکس ابن خودرو نیز از نظر موتور ضعیف میباشد ان هم به خاطر وزن بالای ان است و در آن قطعاتی بی کیفیت زیادی به کار برده شده که هزینه های زبادی ر پیش رو خواهد گذاشت در مقایسه با نیسان پیکاب بجز سیستم تعلیق نرم و راحتش و فرمانپذیری آن چیزی برای گفتن ندارد ..و اما ریچ من در حال حاضر ریچ را تا کیلومتر ۴۰ هزار رفتم اما این خودرو نیز مصرفش بالاست ...خشک خشک میباشد جوری که در مسیر های طولانی بدن درد میگیری به هیچ عنوان باهاش سفر نرید از نظر لوک هم ضعیف میباشد و به هیچ عنوان به پیکاب و کاپرا نمیرسد .من این سه ماشین را صفر گرفتم و در شرکت مشغول بکار هستم و هر ۴ سال یکبار باید تعویض کنم طبق قرارداد شرکت اگر برای مصرف خانگی میخواهید یک پیکاب سوار عالی از هر نظر داشته باشید نیسان پیکاب یا تویوتا مدل پایین تری بخرید .....با تشکر از همه
حامد 1397/5/31
این چجور نقد یک کلمه هم درباره ماشیو ویژگی هاش گفته نشد فقط شد اینکه چینی ها چین؟ و ژاپنی ها کین؟
عطا 1397/6/1
یکی از دوستان پیک اپ مدل ۸۳ داره کیفیت داخلیش در حد مزدا ۳۲۳ هست و اصلا صدا نمیده.اما ریچ تو عکسا مشخصه کاملا بی کیفیته
 • ... 1398/10/6
  کاشکه سوار ریچ بودی میدیدی کدوم بهتره
  اول فکر بعد نظر
علیرضا 1397/6/1
حدودا سه سال قبل ، شرکت محل کار من تعدادی وانت ریچ خریداری کردند . متاسفانه به علت استهلاک زیاد مجبور به جایگزینی آن ها با کاپرا شدند . ریچ های آن موقع توان کار مستمر نداشتند . در مقابل تعدادی پیکاپ های نیسان از قبل موجود بود که هنوز هم با اندک رسیدگی عملیاتی و قابل استفاده هستند .
ایلیا 1397/6/1
من ریچ نداشتم ولی یازده ساله که نیسان پیکاپ (ناوارا) دارم.سیصد هزار کیلومتر باهاش روندم و تنها چیز هایی که عوض کردم ازین قرار هستند:
پمپ بنزین داخل باک(بعد از دویست هزار کیلومتر)...یک عدد بلبرینگ هرز گرد...
چهار عدد سیبک فرمان(تازه اون رو هم مکانیک می گفت هنوز چند سال کار میکنه!!!)
یک عدد بوق(یه کوچولو صداش عوض شده بود)...دو عدد خاکگیر پلوس(بعد از نه سال).
دو بار تعویض تسمه های سه تیکه...
فقط یه پیشنهاد دارم واستون:هر پنج هزار کیلومتر روغن و فیلتر روغن و هوا رو عوض کنید تا به مرز یک میلیون کیلومتر هم برسید بدون تعمیر (شوخی نمیکنم چون چندتاییش رو شیراز دیدم با این مقدار!!)
در کل من که تصور نمیکنم دیگه بتونم سوار ماشین دیگه ای از دیار عزیز ژاپن بشم با این قیمت ها.پس همین رو دو دستی میچسبم(دست ما کوتاه و خرما بر نخیل)
خداییش بینهایت کم استهلاک و با کیفیت هست.
موفق باشید.



افشین 1397/6/1
عاشق اون آپشن هایی ام که کنار ترمز دستی بوده، ولی الان فقط یکیشون هست که اونم خیلی به ندرت کاربرد داره !
مهدی 1397/6/1
خیلی ممنونم از آقای فلاح و آقای محسنی بخاطر نقد همچین پیکاپی که جای دیگه نمیشد پیداش کرد. لطفا مطلب در مورد پیکاپ ها و وانت هاd موجود در بازار بیشتر بگذارید. تشکر.
عماد 1397/6/2
مقدمه واقعا جالب بود.یه نکته در مورد هایلوکس که صفرش 800میلیونه نه400
T.S.F.I 1397/6/2
من پدرم نیسان پیکاپ مدل 1382 دارد و 500000 کیلومتر باهاش راه رفته و تا الان مشکل خاصی نداشته .فقط سرویس هاشو زود انجام بدهید.تنها عیب هایی که داره اینه که : یکم زیادی تکون میخوره( که البته طبیعیه چون وانته و آفرودیه ولی از ریچ خیلی بهتره. و فضای بین پاش کمه. مزیت های زیادی هم داره. یکی اینکه هندلینگ خیلی خوب داره و تو دسته.داشبورد با کیفیت در رنج خودش.آفرود به تمام معنا.محکم و ایمن
علی 1397/6/9
موتور این ماشین نیسان نیست ، میتونید کد موتورش رو سر کنید ، قطعات موتورش تماما با نیسان فرق میکنه ، کیفیت ساختش هم فاجعه س ، بنظرم تو این رنج وانت فوتون خیلی خیلی سر تره از ریچ
 • نادر 1398/3/7
  خیر داریم موتور نیسانه میشه گفت خیلی چیزاش یا فابریک نیسانه یا نیسان بهش میخوره غیر از برق ماشین
  برق ماشین افتضاحه خریدشو اگه پول ندارین و مدل پایین نمیخواین توصیه میکنم کوبیدنش یه کم بیشتر از نیسانه ما دو تا گونی شن میندازیم قسمت بار وقتی خالیه میدونید یه ماشینیه که آپشن راحتی و اینا نداره عوضش موتور گیربکس دیفرانسیل خوبی داره
 • A 1398/10/6
  من از سال ۸۷ تو کارخونه خودرو سازی پارس خودرو کارمیکنم از نظر اپشن،قیافه و حتی فنی هم یکی هستن فقط فقط حجم ریچ بیشتره
  مثل کوییک با پراید کوییک پراید موتور یکی دارن ولی ججم موتور کوییک بیشتره
  اول فکر بعد نظر
محمد رضا 1397/6/14
الان با اين بازه قيمتى خريدن هايلوكس ٢٠٠٧ تا ٢٠١٠ خيلى باصرفه تره حتى پاكوتاه تك ديفرانسيل باشه بهرحال تويوتا چيز ديگه ايه
علی 1398/2/2

دوستان ریچ نخرین کلاه سرتون میره از همه نظر موتور چینی مزخرف ترمز تعطیل لاستیک ها اصلا مناسب خاکی نیستن ضعیفن مصرف وحشتناک بالا عایق بندی اتاق مثل قبل نیست در واقع اصلا عایق نداره گرمای موتور داخلو حموم میکنه چراغ های جلو بخاطر طراحی افتضاح اصلا نور خوبی نداره -
 • A 1398/12/5
  تو. تو همه هستی و میگی مصرف بالا کلاه سرتون میره و.... بسته دیگه. چقدر چرت میگی
محمد 1398/3/23
خیلی جالبه...من نظرهارو که میخوندم همه نظر منفی نسبت به ریچ دارن...حتی نویسنده همین پست!!نمیخام مقایسه اش کنم با پیکاپ نیسان و هایلوکس تویوتا...ولی من مدل ۹۷رو خریدم...دیسک و صفحه هایلوکس روش انداختم...باهاش آفرود میرم فقط...خداییش نه زیربندیش به مشکل خورده نه جلوبندی...از قدرتش هم راضیم.جاهایی رفتم باهاش که آدم به راحتی پیاده نمیتونست بیاد!بازم نمیدونم...حس میکنم خیلی ها که نظر میدن اصن این ماشین رو از نزدیک ندیدن!! مثل دوست عزیزی که میگفت از تو عکس معلومه جنس داشبوردش داغونه... D-:
 • • ABZ • 1398/4/23
  احسنت به شما ، واقعاً ! ، دقيقاً همينجوريه افرادي كه داشتن و دارند ميدونن چجور خودرويي هست ، اما اونايي كه نداشتن بدون ذره ايي اطلاعات از اين خودرو ، و تجربه ي سواري و آفرود رو باهاش نداشتن ، نظر هاي كاملاً نادرستي ميدن !
 • كاظم 1398/7/8
  ايران متاسفانه اكثرا دونسته ندونسته نظر ميدن و اكثرا منفي
آبتين 1398/4/3
من سه سال دارم از ريچ استفاده مي كنم اونم تو بندرعباس و تا الان هيچ مشكلي نداشته،جايي هم نبوده كه نروم!!فقط اگر نياز به قطعه اي داشته باشم خيلي مشكله كه پيدا كنم بايد حتما از تهران سفارش بدم،قطعاتي نظير استارت،اينه...
Pouya Pourfouladchi 1398/4/25
اولا بايد بگم داخل ريچ خيلي خيلي بهتر از پيكاپ با اون صندلي هاي مسخره دهه ٧٠ تادي صندلي راحت كنصول وسط آينه برقي شيشه هاي برقي رو بايد پيكاپ تو خواب ببينه در ضمت نگارنده اگه خيلي دوست داشت تفاوت هاي اين دو خودرو بيان كنه بايد به علت اختلاف قابل ديدن ارتفاع ريچ با پي كاپ مي پرداخت و مي گفت علت چيه ؟؟؟؟
 • A 1398/10/6
  اخ قربون نظرت برم .یک عده که درمورد هیچی نمیدون نظر میدن
سینا 1398/5/2
دوستانی که در مورد پیکاپ ریچ نظر دادن من مطمعن هستم سوار نشدن و نداشتن ریچ ماشین با کیفیتی هست از لحاظ اتاق بهتر از پیکاپ هست مو از لحاظ شتاب و سرعت هم باز هم بهتر از پیکاپ هست و از نظر سوخت هم هر ۱۰۰ کیلومتری ۸ میسوزونه و به نظر من اگر بیای ۲۰۰ میلیون پول بدی ولی ماشین صفر سوار بشی بهتر اژ اینه که بخوای پیکاپ مدل پایین یا هایلوکس پا کوتاه تک دفرنسیال سوار بشی و خیالت راحته که حداقل اگر خواستی یه مسافرت بری دیگه ماشینت صفره و حتی یه افرود بری مردم ما دنبال این هستن که یه چیزیو بد کنن و هیچ کدومشون هم ماشین سوار نشدن
 • علی جوادی 1398/5/7
  دوستان من این خودرو رو ۲ ماه داشتم ۲۰۰۰ کیلومتر استفاده کردم سریع ردش کردم خداوکیلی مصرفش ۱۰۰ کیلومتر ۲۲ لیتر توی جاده و درترددشهری بیشتره بوی مداوم دیسک داغ شدن زیر پا حرارت گیربکس میاد بالا ریپ زدن در دنده ۲ شتاب کم قدرت کم به خصوص سربالایی و .... فضای کم سرنشین عقب و درب باریک عقب خلاصه نه وانت هست نه سواری دنده های کمک و اصلی به طرز شت فضای وسط رو گرفته صدای حداکثر سرعت ۱۱۰ بیشتر راه نمی رود و هزار درد بی درمان دیگه خداشاهده عین واقعیت رو نوشتم خود دانید کسی هم خریدار ش نیست
علی جوادی 1398/5/7
ریچ مصرفش صدی ۲۲ هست دنده دو ریپ میزنه قدرتش کم هست ولی کارا بهتره دوستان دارن
 • شریف 1398/5/9
  مصرف ماشین من با رینگ لاستیک ۱۷ اینچ، ۱۳ لیتر هست. احتمالا موتور ماشینت مشکل اساسی داره.
 • احسان 1398/6/21
  شما هميشه همه جا هستي و اين ٢٢ را مي نويسي!!
 • ramin 1398/11/25
  تو ک هنوز سوارش نشدی چرا نظر الکی میدی مصرفش صدو 11هستش در ضمن موتورش رو ارتقا دادن از همهنظر بهتراز پیکابای قدیمی هستش درکل مدل جدید نیسسان پیکاب هستش ک دانگ فانگ اون رو مونتاژ میکنه دوستان من همه جوره این ماشین رو استفاده کردم از همه لحاظ عالیه 5ساله دارم یک ریال خرجش نکردم درود برهمه نیسان پیکاب ریچ سواران
 • دنا 1398/12/25
  اقا تو واقعا همه هستی داری چرت پرت میگی
  وانت کارا داری با ریچ مقایسه میکنی
  خدا یااااااا همه ی مریضا را شفا بده
علی 1398/7/9
سلام خسته نباشید
دوستانی که پیکاپ ریچ رو دارن
با مشکل گرم شدن لوله اگزوز مخصوصا قسمت کاتالیزر و پاره شدن مکرر منجید اگزوز نشدن؟
گرم شدن ترمز دستی و قسمت دنده و کفی رو میشه تحمل کرد ولی پاره شدن منجید اگزوز باعث آزاد تکان خوردن لوله اگزوز و پاره شدن توری اگزوز و در نتیجه صدای قار کشیدن میشه
بردیا 1398/7/21
درود بر همه /والا من دو کابین نیسان را حدود 4 سالی داشتم و در بدترین شرایط ازش استفاده میکردم اصلا هیچ وقت خرابی و یا اذیت کردن در کار ماشین نبود البته من هم دست دوم خریده بودم ولی خیلی عالی کار میداد تا اینکه دزد ماشین را برد و چون توی کارم احتیاج با پیکاب داشتم رفتم و یک مدل ریچ صفر کیلومتر خریدم بعد از یک هفته ای که تو اب بندی بود راهی کار شدم تازه فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم چون این ماشین فقط شکلش شبیه نیسان هستش و توی کار اصلا قابل قیاس با نیسان نیست فقط به درد این میخوره که به عنوان یک سواری پر خرج ازش استفاده بشه و اصلا نمیشه بعنان یک وانت و یا ماشین افرودی روی این ماشین حساب کرد بعد از چند ماهی که داشتم چون به هیچ وجه جواب کارم را نمیداد فروختم و مجدد یدونه پیکاب دست دوم خریدم و ودم را راحت کردم //دوستانی که این ماشین را میخوان بخرن توصیه میکنم یک نیسان مدل پاییتر بخرید خیلی بهتر از این اشغال چینی هستش
 • امیر 1398/8/8
  درود بر شما که واقعیت رو نوشتید ، هموطنان برادران چینی غم ما رو نمیخورن شرکت خودروسازی هم همینطور اونا فقط بساز و بنداز هستند ، بیاید ما سر همدیگه کلاه نزاریم ، دوستان شما که از این آشغال تعریف میکنید یا از خود شرکت هستید یا اصلا سوارش نشدید و فقط شنیده های مردم رو تکرار میکنید ، ریچ واقعا آشغاله این لگن فقط ظاهرش شبیه نیسانه ،؛ گول ظاهر رو نخورید
 • 0098 1398/12/16
  من ۳ تو خود کارخونه خودرو سازی زامیاد کار میکنم
  اگه این چینی نبود انقدر نظر منفی نمیدادی
  ما خودمون قطعات این ماشینا از ژاپن وارد میکنیم
  از سال دیگه فقط تعداد محدودی از قراره ار ریچ تولید بشه یا شاید هم تولید نشه به دلیل ۲.۵ برابر شدن قیمت قطعات
  پشت موتور هم لوگو ی NISSAN حتی پشت در ها هم نوشته خود شرکت نیسان تو ژاپن اعلام کرد این ریچ تو چین چه از نظر فنی ، ظاهر و... مال شرکت ما هست
  کمی کم تر زررررررر بزنیم
علی 1398/7/21
سلام
برای نرم کردن سواری ریچ کسی پیشنهادی داره
 • saeed 1398/9/13
  بله.فنر لولهای جلو رو بافر یا ضربه گیر بنداز.فنرتخت های عقبو حذف کن و فنر لول بطار.هم نرم میشه هم سه لنگ نمیشه.
مصطفی 1398/7/22
سلام دوستان
من ی پیکاپ ریچ دارم لطفا راهنمایی کنید مقدار روغن موتور باست چقدر باشه من ۵لیتر با فیلتر ریختم احساس میکنم کمه
آرش 1398/7/30
يه آشغاله تمام عيار فقط قيافش به ماشين ميخوره
 • A 1398/10/6
  اقای باهوش شما که در مورد هیچی نمیدونی نظر نده

علی 1398/9/9
با سلام من میخواهم رینگ ولاستیک دوکابین ریچ را عوض کنم دوستان چه شماره رینگ ولاستیک پیشنهاد میدند با تشکر
Ab 1398/10/6
من این ماشینا تازه تحویل گرفتم فعلا نظر منفی ندارم
ولی این ماشین نه گارد و لاینر نداشت ولی اگه همین جوری شرکت زامیاد پیش بره اپشن های این خودرو در حد پراید میشه
ولی اونجوری که بعضی ها نظر منفی میدن،نه اونجوری نیست
در کل با این رنج برای خرید یک پیکاپ عالییه
 • الف 1398/10/11
  ممنون میشم بیشتر از ریچ بنویسی حالا که داریش یا بقیه دوستانی که واقعا دارندش .... درجواب خیلی از دوستان باید گفت عقل همه میرسه که هایلوکس بهترینه همچنین اگه پیکاپ نیسان ژاپنی نو رو تو این رنج بدن کسی سراغ ریچ نمیره . پس با توجه به شرایط بد و خوبش کنین .... ضمنا یه سرچ ساده بزنین ببینین کمپانی پژو همین ماشینو ریبج کرده و داره تو اروپا میفروشه .... البته باقیمت بسیار رقابتی . در امریکای لاتین هم کلی از ۲۰۱۷ فروش داشته . ممنون از همه ... ضمنا نویسنده راه های بهتری برای تخریب داشت ...
فریبرز 1398/11/22
سلام.من قبلا سوار نشده بودم الان ۶ ماهه خریدم اینجور بهتون بگم نباید توقع تویوتا و نیسان داشت ولی ماشین خوبیه در حد خودش.گیربکسش در حالت بدون کمک ضعیفه مثل سواریه باید مرتب دنده بدی.مثلا جایی سرعتت کم شد حتما دنده یک بزنی.ولی یکش خوبه باید شاد گاز بری باهاش.و اما درحالت کمک روی کمک سبک اصلا استفاده نکنبن مگه برای یک لحظه در برف و یخ.ولی کمک سنگینش حرف نداره هرجا بخوای میره سرگاز.و اما جلولندیش خوبه ولی باید مرتب برسی بهش تا لق دق نشه. تو جاده هم ۱۲۰ داحت میره حداکثر سرعتشم ۱۶۰ تاست. سوختشم ۱۲ ترکیبی
 • ramin 1398/11/25
  سلام دوستان نیسان پیکاب ریچ ماشین خیلی خوبیه عالیه حرف ندارهاز همه نظر این ماشین در واقع ساخت نیسان ک شرکت دانگ فانگ مونتاژش میکنههر جا هم بگین من باهاش رفتم دنده کمکش هم خوبه هرجا هم بگین من باهاش رفتم
 • A 1398/12/5
  ببین چرا چرت میگی توقع تویوتا ندارم ولی نیسان دارم
  با اون صندلی های مسخره که بدرد لای جرز میخوره داری میگی نباید توقع داشت ببین در اصل داری میگی ۲×۲= ۵
ramin 1398/11/25
با سلام به همه دوستان دوستانی ک این ماشین رو ندارن الکی نظر ندن من از سال 94پیکاب ریچ صفر رو گرفتم و الان 5ساله ک دستمه عالیههم از نظر قدرت و شتاب و سواریش عالیه در ضمن حجم موتور پیکاب ریچ از پیکاب های قدیمی 100ccبیشتره با تعویض لاستیک و پهن تر کردنش رو رینگ فابریک از سواریش لذت ببرین
ramin 1398/11/25
با سلام به همه دوستان دوستانی ک این ماشین رو ندارن الکی نظر ندن من از سال 94پیکاب ریچ صفر رو گرفتم و الان 5ساله ک دستمه عالیههم از نظر قدرت و شتاب و سواریش عالیه در ضمن حجم موتور پیکاب ریچ از پیکاب های قدیمی 100ccبیشتره با تعویض لاستیک و پهن تر کردنش رو رینگ فابریک از سواریش لذت ببرین
مرتضی 1398/12/2
نزدیک ۲۰۰ میلیون دارین میگیرین ماشین نباید صندلی عقب نرمی داشته باشه شبیه سنگ هست بعد چرا بلندگو عقب گرفتین یا سال ۹۲ قول دادین فول اپشن باشه اینه!!!
تازه لوگو Z ارزش برداشتن گارد و لاینر این ماشین را داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • علیرضا 1398/12/5
  واقعا داری حرف حق میزنی
  ولی در اصل ۱۸۴ میلیون داری میدی باید خودت بدونی که باید ۱۰ میلیون اضافه بدی اول باید صندلی هاشا عوض کنی بعد باید بری اپشن مثل سنسور از این جور اپشن ها پول بدی
  ولی درکل از نظر فنی ماشین خوبیه
  تو این مدل ها که گارد و لاینر ندارن شانسیه من رفتم ۱۸۲ میلیونی را ثبت نام کردم گارد و لاینر داشت باورتون میشه اونم تو سایت نوشته بود بدون گارد و لاینر بعد یکی از همکارا تو برج ۹ با تحویل فوری ۱۸۴.۸۰۰.۰۰۰ داد گارد و لاینر نداشت ولی خود شرکت فهمید از من ۲ تومن اضافه گرفت
  یه سوال با افرادی که نسخه ی پارس خودرو یی دارن اینه که صندلی های عقبش سفته؟؟؟؟
 • محمد محمدی 1398/12/13
  لایک داری
  حقیقتا میگه
سجاد 1398/12/13
چرا بعضی ها نظر الکی مینویسن
من کاپرا ۲ خریدیم به پای ... افتادم
من خودم کاپرا داشتم ماشینم بعضی موقع ماشین مصرفش به صدی ۲۳.میرفت
داداش برو خدا را شکر کن که ریچ داری
 • ramin 1398/12/17
  با سلام به همه دوستان عزیز جاهایی ک با پیکاب ریچ رفتم به جرات میتونم بگم ککمتر ماشین دو دفی میتونست بره تو 40سانت برف با کمک سنگین فوق العاده میره فنیش عالیه مرگ نداره از نظر اتاقی و زیر بندی ماشینیه ک به هیچ عنوان به صدا نمیفته
رضا 1398/12/21
من سال ۹۵ میخواستم ی ماشین افرود بخرم... خیلی تحقیق کردم...
چند تا ماشین هم امتحان کردیم با دوستان... البته همه کارکرده.... پاجیرو، پاترول،نیسان پیکاپ، و ریچ..

یه مسیر کوهستانی رو واسه تست انتخاب کردیم که همه چالش ها و داشت... شیب، گل، سنگ ریزه، و البته برف...

همه شون همه جا رفتن... فقط پاجیرو تو گل یه بیست متری بیشتر رفت... بقیه با اختلاف یکی دو متر مثل هم بودن
شیب همه مثل هم بودن.. فقط پاترول چهار در شیش سیلندر وسط شیب به بعدش به زحمت بالا رفت...

ولی ریچ با لاستیک معمولی خیلی خوب بالا رفت.. سال ۹۶ یه ریچ صفر برداشتم... هنوز دارم... فعلا ک هیچ خرجی نداشته برام... همه جا هم رفتم باهاش.. برف.. کوه... رودخونه... اینم تجربه من....
اتا 1398/12/26
من امسال یه کاپرا ۲ شرایطی از گروه بهمن خریدم ، ماشین سواری خیلی خشکی را نسبت یه پیکاپ میده انگار سوار وانت ساده شدی ، نداشتن سیستم انتقال قدرت باعث شده صدای خیلی زیادی تو ماشین بیاد یا مثلا تو جاده های خشک صدا تو موخته ، حداکثر سرعت این ماشین ۱۲۰ تا بیشتر نیست ، شتاپ و سرعت کند
در کل میگم پیکاپ ریچ خیلی خیلی بهتره از کاپرا ۲ هستش
 • علی 1398/12/29
  منم یه کاپرا ۲ دارم واقعا درست میگین ریچ خیلی خیلی بهتر از کاپرا
  فقط من یه جا سردرد نیاوردم که کاپرا سیستم انتقال قدرت نداره !!!!!! یعنی چی
  زیر ترمز دستی سیستم انقال قدرست داره
  ولی ریچ بهتر از کاپرا
 • ramin 1399/1/1
  سلام به همه دوستان عزیز این نظری ک دارم میدم برای برطرف کردن شک و شبهات عده ای از دوستان هستش از سال 1380بود ک پیکاب وارد بازار ایران شد توسط پارس خودرو و از سال 82رونیز رو پارس خودرو مونتاژ کرد فقط در مدل 83نیسان سرانزا رو مونتاژ کرد تا سال 89پیکاب مونتاژ شد از سال 90تا 92پیکاب کله رونیز مونتاژ شد از سال 93تا حالا هم پیکاب ریچ دوستان تمام این ماشینها از سال 80تا به حالا کلیه قطعات از ژاپن بوده و شرکت نیسان به نام ژانگ ژو در چین تمام این ماشین ها رو مونتاژ کرده تا حالا در ضمن حجم موتور پیکاب ریچ 100سی سی بیشتر از پیکابا قدیمیه هم مصرفش کمتره هم شتاب نیسان ریچ بیشتره
 • ccc08 1399/1/1
  منم از سال ۹۶ یه کاپرا ۲ خریدم ، ماشین از اون دسته ماشین هایی نیست که باهاش همه جا بری مثلا تو گل . برف و... انگار سوار وانت ساده شدی، تو حالت های دو دیفرانسیل مخصوصا تو 4H واقعا صدای تایر اذیتت میکنه واقعا سر و صدا داره ، صدای موتور هم تو کابین میاد ، به نظر من سیستم انتقال قدرت این ماشین واقعا چیز بیخودیه چون به غیر از کم شدن سرعت و صدای زیاد تایر ها -------_____------
  من که پیشنهادم ریچ هست عالیه حرف نداره
ramin 1399/1/1
دوستان عزیز این نظری ک دارم میدم میخوام شک عده ایاز دوستان رو برطرف کنم کلا خودرو پیکاب از سال 80وارد ایران شد و تنها در مدل 83نیسان سرانزا توسط همون پارس خودرو مونتاژ شد بعدش تا سال 89سری قدیم تولید شد از 90تا 92پیکاب کله رونیزی توسط پارس خودرو مونتاژ شد از سال 93تا حالا هم پیکاب ریچ دوستان تمام این ماشینا در شرکت نیسان بنام ژانگ ژو چین مونتاژ میشده و میشه ازهمون سال80تاحالا و کل قطعات پیکابا قدیمی و پیکاب ریچ کلا برا ژاپن هستش و در شرکت ژانگ ژو چین مونتاژ میشه در ضمن حجم موتور پیکاب ریچ 100سی سی بیشتر از قدیمیا هستش
رامین 1399/1/3
نمیدونم عده ای از دوستان چرا نظر الکی میدن مصرف صدی 22؟؟؟ آخه چرا مزخرف میگین در ضمن پیکاب ریچ تو شتابو نرمی پیکابای قدیمیو سرتره حجم موتورشم 100سی سی بیشتره کل قطعات پیکاب ریچ هم برا ژاپن هستش
مصطفی 1399/1/5
عزیز من این مگه بوئینگ ۷۴۷ که میگی صدی ۲۲ ، تو مگه بچه ی ۱۴ ساله هستی که همه جا مینویسی صدی ۲۲
بسته دیگه خسته نشدی ؟؟

من دیگه رَد دادَم **********
ایگرگ 1399/1/5
عزیزان من یه جوری بعضی نظر میدن که دارن با پراید هاچبک مقایسه میکنن
وقتی که قطعات ماشین با نیسان پیکاپ فرقی نمیکنه چرا میگین این بده اون خوبه
عزیزان من بسته دیگه بگو بَدل نیسان پیکاپ تموم بشه بِره دیگه
خدایا بگیر منا از دنیا بِبَر دیگه خسته شدم خدااااااا
Mohammad 1399/1/6
اقایون داداشام
این ماشین مگه ایرباس a340 که میگین صدی ۲۲ ، داش این ماشینه تَرّایِه نیستش که!!!!!!
* مَن دیگِه رَد دادَم *
علی 1399/1/11
دنده ۲ ریپ میزنه ۰ شتاب کم ۰ مصرف بسیار زیاد وحشتناک ۰ گرم شدن کاپوت و زیر پای راننده ۰ ترمز ضعیف ۰ فضای دیوانه کننده سرنشین عقب ۰ بوی مداوم دیسک صفحه ۰ بسیار خشک در جاده های ناهموار ۰ لش توی جاده ۰ دید کم راننده نسبت به جلو ۰ مصرف بنزین کلافه کننده شهری ۰ موتور بسیار ضعیف در سربالایی حتی بدون بار ۰. یک کلام تف بالاسر تجربه ۲۰۰۰ کیلومتر رانندگی و ۴ ماه داشتن این خودرو بلافاصله فروختم با ۱۰ میلیون ضرر سال ۹۶ به خدا هر کی بخرد پشیمون میشود این خودرو فقط به درد اداره ها میخوره با مصرف بنزین و هزینه های تعمیرات کنار بیان عین واقعیت میخوای باور نکن هم وطن می خوای نکن.
 • Z 1399/1/12
  چرا داری چوخان میکنی حداقل یکیشا درست میگفتی
  من سال ۹۳ ریچ داشتم اصلا یکی هم این ویژگی هایی که تو میگی نداشت الانم من یه وینگل دارم به پای چیز خوردن افتادم
  انقدر هم چوخان نکنید
 • w 1399/1/13
  چه خبره یه نفس بگیر بد ادامه بده....
  فضای عقب که خوب جادار داره ، موتور قویع که داره ، سربالایی که مثل اب خوردن میره ، مصرفش که بعضیا میگن صدی ۲۲ یا خیلی زیاده .. نه نیست ، سواری نسبت به ماشین دیگه نرمی داره ، یه چیزی را که خیلی مزخرف گفتی اینه که خرج زیادی داره ،
  لطفا از این به بعد راست بگو باشه افرین🙂
 • سید 1399/1/14
  سایتا اشتباه نیومدی؟؟؟ چه خبره بابا واقعا نظرت رو این ماشین بود🤣🤣🤣😂😂😂😥😥
ریچ سوار 1399/1/14
رنگ مشکی روی قسمت پلاستیک روی درب ها زود می پره و رنگ سفید زیرش می افتد بیرون ، دو تا دنده عین دسته بیل وسط کنسول قرار دادن که زشت هست می تونستن کمک هاش رو برقی کنن و این دسته بیل ها نباشه مصرفش توی شهر حدود ۲۰ الی ۲۱ لیتر و جاده ۱۷ الی ۱۹ لیتر هست توی گردنه ها کشش نداره حتی بدون بار و در سرپایینی این قدر تکون تکون میخوره در حد انفجار و .....
اریو 1399/1/16
من تو هر سایتی میرم تو نظر های این ماشین نوشتن صدی ۲۲ راسته ؟؟؟ صدی ۲۲ زیاد نیست ، خیلی زیاده
 • سجادی 1399/1/16
  منم با نظر رضا کاملا موافقم
 • DAE 1399/1/16
  من شنیده بودم بعضی موقع مصرف بالا میره ولی نه در حد صدی ۲۲
  الکیه
 • فقط کاپرا 1399/1/16
  اره مصرف ۲۳ هست به درد نمیخوره چرته فقط فقط کاپرا بهتر از ریچ هست ، موتور کاپرا امریکایی هست
 • ۷۸ 1399/1/17
  ببین یه علاف تو همه جا نوشته صدی ۲۲ .
  ندید بگیرش
 • علیرضا هدایتی 1399/1/18
  صدی ۲۲ !!!!!! دروغ هست بابا . باور نکن
 • کمال 1399/1/18
  فقط اون که نوشته فقط کاپرا ، موتور آمریکایی خیلی باحال بود 🤔🤣🤣🤣🤣😂
 • سید 1399/1/18
  عزیز اشتباه ننوشتی ، منظورت صدی ۱۲ نبود ؟؟ اخه خوده مصرف ۱۲ هم زیاده 😮😮
کاپرا کاپرا 1399/1/18
اخه این ریچ چیه بابا ، مصرف که صدی ۲۳ داره ، کل قطعات ماشین : موتور و... چینی هست ، قدرتش از کاپرا کم هست ، ماشین خیلی زشتم هام هست عرضش از کاپرا کمتره ، خیلی صدا تو کابین میاد ، گارد و لاینر نداره ، من میگم کاپرا بخرین موتورش امریکایی بدنش قویع ، ساخت چین نیست******
 • FARIBA 1399/1/19
  ببین اون نفری که همه جا مینوشت ریچ صدی ۲۲ میسوزونه کم بود تو هم اضافه شدی
 • سیاوش 1399/1/19
  بچه تو چند سالته ؟
ریچ سوار 1399/1/18
نمیدونم چرا بعضی ها وقتی از این خودرو انتقاد شده این قدر فشار بهشون اومده ؟؟؟؟؟ به نظر شما این نفرات چه منفعت و یا ضرری این وسط دارند ؟؟؟ نمیدونم ولا !!!!!
مگر نه اینه که هر استفاده کننده ای ازاد هست نظراتش رو ثبت کنه. با تشکر از مدیر محترم سایت
کامران ۶۳ 1399/1/19
لطفا کسانی که از این ماشین دارن نظر بِدِن ، لطفا کسانی که از این ماشین دارن یا از این ماشین خوششون نمیاد که اکثرا اینجور افراد هستن نظر ندن
مثلا یه نفر همه جا نوشته صدی ۲۲ ، لند کروز با اون عظمتش هست صدی ۱۹ ، یه نفر نوشته هم نوشته کاپرا موتورش امریکایی هست و... از این چیزا ، بعضی ها نوشتن ما نیسان پیکاپ داریم پس معلومه ریچ اصلا بدرد نمیخوره یا.... ، خواهش میکنم کسانی از این ماشین دارن نظر بدن لطفااااا
کامران ۶1 1399/1/19
باسلام
من یه کاپرا ۲ مدل ۹۷ دارم ، میخوام بفروشم یه ریچ صفر بگیرم، در واقع از کاپرا که دارم اصلا راضی نیستم ، من هرماه ۲ بار به افرود میرم ولی این کاپرا بدرد افرود از این چیزا نمیخوره ، لوازم افرود روش نصب کردم ، دوستای من که ریچ دارن خیلی از این ماشین تو افرود راضی هستن
خواستم بپرستم از کسانی که این ماشینا دارن ( در کل ) از پیکاپ ریچ راضی هستن ؟

 • ریچ سوار 1399/1/20
  دوست عزیز این کار رو نکن مصرفش زیاده قدرت موتور ش هم کمه بدون بار توی سربالایی منظور گردنه ها نه زیاد صعب العبور تازه . فقط با دنده دو بالا میر داخلش هم زشته کاپرا به روز تره مثلا اون دنده ها که مثل دسته بیل وسط اتاق ریچ هست رو نداره کمکش برقی هست. اگه تعویض کنی پشیمون میشی. خود دانی از ما گفتن چرا نظرات چند تا سایت رو در مورد این ماشین بیشتر مطالعه نمی کنی !!!!!
 • محمد هادی 1399/1/21
  عزیز میخوای چند بفروشی ؟
 • Vahid 1399/1/21
  پیکاپ ریچ در کل ماشین خوبیه
  ولی همون پولی که داری برای ریچ میدی میتونی با پول کمتر بری وینگل ۵ تک دیفرانسیل صفر مدل ۹۷ یا نیسان پیکاپ . نیو پیکاپ . رونیز بخری
 • samand 1399/1/24
  خواستم جواب به فردی به نام ریچ سوار بدم
  داداش هر ماشینی داشتبورد قشنگ داره ، سیستم انتقال قدرت برقی باشه ، ماشینی اپشن داره و... یعنی ماشین خوبیه‌ ، چه ربطی داره ، چرا فقط داری ظاهر ماشینا میبینی
  یارو داره میگه من از کاپرا راضی نیستم میخوام ماشینی بخرم بدرد افرود اینا بخوره ، نگفته پیکاپی میخوام بخرم فقط اپشن داشته باشه
ZAS 1399/1/22
خواستم جواب کسانی را بدم که گفتند کاپرا بخریم یا ریچ
من یه وانت کارا ۲۰۰۰ داشتم ، باهاش بیش از یک تن نیم بار زدم اصلا اخ نگفت ، اخر ۱۱۰ تومن فروختم ، که ای کاش نمیفروختم ، رفتم کاپرا ۲ دو کابین صفر خریدم ، من خونه سازی داشتم مجبور شدم که با این ماشین بار حمل کنم ،
توی دفترچه راهنما این ماشین نوشته ۶۵۰ کیلو گرم میتونه بار حمل کنه ، ولی این ماشین ۴۰۰ کیلو بار گذاشتم که یک دفعه ای دیدم صدا داره میاد همینجوری صدا داشت بیشتر میشد که اخر در حدی شد که بردم نمایندگی
خرج تعمیر ۶۰۰ هزار تومن شد ، که داشتم شاخ درمیووُردم
خود شرکت به من گفت این ماشینا بدرد بار زنی نمیخوره

من در اصل اگه پراید وانت میخریدم به صرفه بود که اینا خریدم ، این ماشین بدرد کسایی میخوره که بخوان بگن ما شاسی بلند گرون قیمت داریم میخوره
گول ظاهر ماشینا نخورین
 • داوودی 1399/1/24
  واقعا راست میگی؟
  من ۲ سال پیش کاپرا داشتم دقیقا مشکل تو برای منم پیش اومد ، من عقب ماشین برنج گذاشتم دیدم داره صدا میده ، ولی در حدی نبود ببرم تعمیرگاه
  این ماشین با حداقل بار اینجوری شد ، نمیدونم شرکت چطوری گفته میتونه ۶۵۰ کیلو بار حمل کنه🤣🤣🤣🤣
  برو بفروش ریچ بگیر عالیه حرف نداره
Mobin 1399/1/24
بنده به عنوان ی فردی که این سه تا خودرو رو داشتیم و استفاده کردیم. یکی هایلوکس 2010 پیکاپ نیسان 84 و ریچ 98 نظر میدم اینکه کلا ماشینای ژاپنی بی دردسر تر ان تو ماشینا. و هایلوکس رو نمیشه با هیچ کدوم مقایسه کرد چ با ریچ چ با نیسان از هر لحاظ موتوری تعلیق قدرت و گشتاور . ولی بین ریچ و نیسان پیکاپ میشه گفت موتورشون یکیه و حدودا مثل هم هستن ولی شتاب ریچ بیشتره ولی قدرت نیسان پیکاپ بیشتر از نظر فنر بندی نیسان خشک تر و ریچ نرم تر ولی هیچ کدوم بدرد مسافرت طولانی نمیخورن. چون نیسان خیلی خشکه حال ادمو بهم میزنی و ریچ از نرمی زیاد فنر جلو ولی هر دو حدود 500 کیلو بار بزنی نرم و خوب میشن. از نظر ضرایب دنده نیسان بیشتر به هم میخوره ضرایب دنده هاش ولی ریچ کمی ضعیفه. از نظر کمک گیربکس به نظر من ریچ دنده کمک بهتری داره تا نیسان. و از نظر عایق بندی و نفوذ صدا ریچ بهتره ولی عایق گرماییه اگزوز ریچ افتضاحه و تابستون که میشه ادم احساس میکنه تو حمومه و اب داغ بازه.من با هر دوی این ماشینا افرود سخت هم رفتم و جفتشون به اندازه خودشون خوبن و نمیشه گفت کدوم بهتره و کدوم بد تر هر دو یکسری خوبیایی دارن و بدیایی. ولی بین این سه تا اگر بخایید انتخاب کنید مشکل مالی و اقتصادی وجود نداشته بدون شک هایلوکس بهترین گزینه حتی مدل پایین هاش که موتور 2700 سیسی دارن چون از همه لحاظ بهترینه و فقط مشکل خشکی داره که برای یک وانت اینقدر خشکی معمولیه و عادی ولی برای کسانی که میخان اذیتشون نکنه این خشکی اول از همه تعویض فنر بندی و در نبود امکانات و هزینه چند تا کیسه ماسه تخت سر تا سر پشت ماشین بندازن اگر مشکلی ندارن با این کار چون باعث میشه یکمی نرم تر بشه... یاعلی
فقط کاپرا 1399/1/24
چی میگی اقا
کاپرا با انقدر بار اینجوری نمیشه ، کمک فنراش برای کشور کره هست ، بابام میگه موتورش هم مال امریکا ، خیلی خوشگل تر از ریچ با اون قیافه دهی ۶۰ هست ، کاپرا بروز هست با هایلوکس فرقی نمیکنه
کاپرا دی لایت داره ، تلوزیون داره ، سنسور مانع عقب داره ولی ریچ نداره
برو کاپرا بخر زجر این ریچ فاجعه بار با مصرف ۳۲ نکش
بهتاش فریبا 1399/1/25
صدی ۲۲😳😳😳
اینا رو وله کن اقاجان فقط پراید دمپایی۱۵۱
جمشید 1399/1/31
یه سوال داشتم :
واقعا موتور ریچ ، نیسان پیکاپ نیست ؟
چون روی موتور و گیربکس Nissan نوشته
؟؟
NISSAN 1399/1/31
من یه نیو پیکاپ مدل ۹۳ پیدا کردم با کارکرد ۲۵ هزار تا هنوز که هنوزه نایلون صندلیش کنده نشده به نظرتون اینا بخرم یا ریچ خشک
نیسان ۲۵۰ میلیون
Hosein 1399/2/3
سلام من قصد خرید پیکاپ ریچ صفر دارم میخواستم ببینم فضای عقب چه جوریه چون معمولا 5 نفر سرنشین رو دارم و بار هم مجبورم ببرم
لطفا اون کسایی که دارن در مورد فضای سرنشین عقب حتما نظر بدن
 • ffgff 1399/2/5
  جادار هست ولی .. صندلی های بسیار خشک و سفت داره ، اگه بری فقط این صندلی های مزخرفشا عوض کنی محشره
محمدعلی 1399/2/4
دوستان من میخام ریج پلاس اسم بنویسم ک سرچ کنید عکساشو میبینید
اما بین این و پیکاپ دسته دوم موندم
اما فک کنم ریج پلاس صفر بهتر باشه
نمیدونم واقعااا
 • ZAMYAD 1399/2/6
  عزیز چطوری میخوای ریچ پلاس ثبت نام کنی ؟ ۲ سال پیش میگفتن تا سال دیگه ماشینا پیش فروش میکنیم هنوز که هنوزه به طور رسمی رونمایی نشده
  نَدومِه
ramin 1399/2/5
واقعا برای عده ای متاسفم ک نظر الکی میدن مصرف صدی 22؟؟ بس کنین با این مزخرفات این ماشین امتحانشو خیلی وقته پیش پس داده دوستانی هم ک میخوان بخرن شک دارن عالی هم از ننظر قدرت شتاب سواری و مصرف قسمت موتوری پیکاب ریچ به روزتر از پیکابای قدیمیه و در ضمن مصرفش هم کمتره
Ario 1399/2/6
دیگه بسته ، خود شرکت زامیاد اعلام کرد که موتور این ماشین نیسانه
دیگه معلوم شد لطفا چوخان نکنید

بابک 1399/2/8
ماشین الان قیمت کارخونه ۱۸۵ میلیونه ، انقدر دارن پول میگیرن چقدر اتاق خشک و ضعیفی داره ، سرنشین عقب بسیار خشک ، صندلی عقب بسیار سفت و کوتاه ، زیر پایی که اصلا نداره مگر بالای صندلی پاتا دراز کنی ، جنس داشتبورد بسیار ضعیف ، ماشین یه جای ارنجی نرمی نداره ،
حالا میریم کاپرا میخریم استارت نزده ۲۵۰ هزار تومن خرج میده،
میری کاپرا میخری اونجوریه میری ریچ میخری اینجوریه
Ali 1399/2/13
قیمت اصلی این ماشین تو بازار میانگین (فول) ۲۷۰ تومنه چطوری میگن ۲۲۰ تومن ، برین تو اگهی های فروشم ببینین اصلا قیمت ۲۲۰ تومن وجود نداره
فقط بدونین نسخه ی فول با معمولی اخلاف قیمت زیادی داره
 • Mohsen 1399/2/14
  درسته
  من کم ترین قیمتی که دیدم ۲۴۵ تومن بدون گارد و لاینر بود ، وای باحال قیمت نسخه ی با گارد و لاینرش
  اخر این ماشینم قیمت کارخونش بالای ۲۰۰ تومن میشه
 • sdf 1399/2/14
  ۲۷۰ میلیون چیه ، دیروز تو مرکز. شماره گذاری بودم ، یارو ریچ ۹۸ خشک ۲۹۵ تومن فروخت
 • سید 1399/2/17
  شما فکر میکنین قیمتی میگن واقعی ، نه واقعی نیست (بعضی ماشینا)

  چند وقت پیش واسه شرکتمون خواستم چند ماشین بخرم ، الان این ماشین چینی بدرد نخور کارخونه ۱۷۰ تومنه بازار ۱۵۰ وقتی تو سایت اگهی فروش میری همون ماشینا صفرش قیمت کارخونه میگن چرا باید اینجوری باشه ؟
arip 1399/2/18
چطوری میگین موتور این ماشین نیسان پیکاپ نیست ؟ کل قطعات نیسان پیکاپ رو این میخوره ، اگه دقت کنید قسمت پایینی موتور لوگوی نیسان هک شده ، واقعا نمیدونم چطوری میگین این ماشین چینیه بدرد نمیخوره
قبول کنید هرکی نیسان پیکاپ داره ، بهش میگین ریچ چطوره میگه اصلا بدرد نمیخوره ، چینیه و.‌.
اصلا موتور این ماشین چینی باشه ، یعنی بدرد نمیخوره
بعضی از افراد واقعا الکی و مزخرف دیدگاه گذاشتن ، یکی میگه : مصرفش صدی ۲۲ ، یکی میگه به پای وانت کارا نمیرسه و.....
اصلا نیسان پیکاپ بهتر باشه عالی باشه ، صفرش هست که بخریم ، دست دومش که کارکردشون بالا صد هزار تا هست که حتما یه ایرادی هم داره
من خوب یادمه اوایلی که پیکاپ ریچ اومد شرکت پارس خودرو اعلام کرد موتور و گیربکسش همون نیسان پیکاپه
هزار ماشالله هرکس که نیسان پیکاپ داشت شروع کردن به شایعه درست کردن ، موتور این ماشین اشغاله و‌‌‌‌‌‌...
من خودم الان دوتا ماشین دارم نیسان نیو پیکاپ و پیکاپ ریچ در اصل با هم فرقی نمیکنن ولی به نظر من ریچ بهتره کمی نرم تر شتاب بیشتر نسبت به نیسان پیکاپ داره
 • محمد 1399/2/20
  میگن دیگه چیکار میشه کرد .
  این نیسان سوارا وقتی ریچ تو خیابون میبینن انگار دشمن شونا دیدن یک جوری بغل ماشنت گاز میدن که ریچ انگار ام وی ام ۱۱۰ هست نیسان پیکاپ پورشه ۹۱۱

 • حسین 1399/2/20
  در اصل هیچ فرقی نمیکنن
  مثل ساینا و کوییک
  برین تو اینترنت ZND RICH سرچ کنین به جایی که بگن دانگ فنگ ریچ نوشته نیسان ریچ.
عباس 1399/2/25
بنده با داشتن سه تا خودرو پیکاپ نظر خودما درمورد این ماشینا میگم
اولین پیکاپی که خریدم وینگل ۵ بود ، یک ماشین نرم و راحت اما خیلی پرخرج ، قطعات این ماشین تو بازار تقریبا میشه کفت نیست ، اگه باشه خیلی قیمت زیادی داره ، که بعد از ۶ ماه فروختم
دومی پیکاپ کاپرا ۲ ، کاپرا به قول بعضی از دوستان و با یه وانت دوکابین معمولی مثل وانت کارا هیچ فرقی نمیکنه شاید اپشن های خوبی داشته باشه ولی اصلا نرم نیست ، صدای موتور اذیت میکنه ، تو حالت 4H و 4L که نگو اصلا سرعت نمیره نهایتش ۷۰ بره ، ماشین تحمل باز وزن خیلی کم داره ، اگه همون ۴۰۰ کیلو که میگن بار بذاری فنر عقب صدا میده که بعضی افراد میگفتن واقعا درسته
سومین پیکاپ ربچ بود ، ماشین خوبی بود ولی جنس کابین خیلی ضعیف داره مخصوصا اون صندلی ها که کمر ادما داغون میکنه ، ولی ماشین فنی حرف ندازه ، باهاش میتونی همه جا بری من باهاش تو گل ، شن ، اب رفتم اصلا اخ نگفت قشنگ میکشید من باهاش ۸۰۰ کیو بار گذاشتم واقعا کشید خیلی برام جالب بود
به نظر من ریچ از همه بهتر بود
با تشکر از سایت خوب خودرو بانک

 • حسین 1399/2/25
  ریچ کجا کاپرا کجا
  ریچ حداقل میشه گفت قطعاتش مال نیسانه ، کاپرا چی موتور DAE میتسوبیشی چین 🤔🤔🤔😅😅😅😅
 • سید 1399/2/30
  درود بر شما دوست عزیز که یک دیدگاه کامل گذاشتین مخصوصا نظرتون مورد کاپرا واقعا درست بود
  کاپرا کمکش واقعا الکی هست ، به قول شما تو حالت دودیفرانسیل بیشتر از ۷۰ . ۸۰ تا نمیره و مخصوصا این صدای موتور که مغزت اخر سود میکشه
  ا

حامد ۰۰ 1399/2/25
چرا هرچی میاد از این ماشین ایرانی به جایی که اپشن بیشتری بذارن کمتر میشه +++
دیروز ریچ از نمایندگی تحویل گرفتم متاسفانه ، گارد جلو ، لاینر بار ، کفی و.. نداره
مثلا بغل ترمز دستی ۶ تا جای دکمه گذاشتن که جای یکیشا تنظیم ارتفاع چراغ جلو گذاشتن ، مثلا کنار دکمه مه شکن جلو ببینین جای دکمه داره ولی متاسفانه جاشون پلاستیگ گذاشتن
خلاصه بگم این ماشین دوست داشت اپشن های خوبی داشته باشه ولی اون کسی که این ماشینا مونتاژ کرد اصلا دوست نداشت
علی 1399/2/30
واقعا قیمت ریچ شده 225 تومن !!!!!!!!
اصلا باورم نمیشه چون تو اگهی های فروش خودرو من کمترین قیمتی دیدم 290 تومن بود
کامران 61 1399/3/1
بنده یه دیدگاه گذاشته بودم ، یه سوال کرده بودم که ایا این پیکاپ ریچ در کل ماشینی خوبیه یه نه
تو دیدگاه قبلیم گفتم من یه کاپرا ۲ داشتم که اصلا بدرد افرود نمیخوره ، چون منم هر ماه ۲ تا ۳ بار به افرود میرم ،
الان دقیقاً یک ماه که ریچ خریدم ، روش مثل کاپرا که وسایل افرود روش نصب کردم (واقعا خوشگل شده) ، اولین بار که باهاش افرود رفتم باورم نمیشد این پیکاپ قشنگ داره میکشه ، باهاش تو گل رفتم ، قشنگ از گل بیرون اومد ، خوبی اصلی این ماشین اینه که نسبت به کاپرا نفوذ اب توی خودرو خیلی کمه ، خلاصه بگم این ریچ
اولین ماشینی بود که تو این رنج قیمت بتونه یه ماشین بدرد بخوری تو افرود باشه
کاپرا که من داشتم نه اصلا من راضی نبودم ، هرموقع تو افرود میرفتم مثلا تو گل ، شن اینا .... یه ایرادی پیدا میکرد ، تو اب که میرفتم که خاموش میکرد ، کاپرا تو این رنج قیمت خود اصلا خوب نیست ، الانم کاپرا تو کارخونه ۳۲۰ تومن شده ،
توی نظر های دیدگاه قبلی من فردی به نام ریچ سوار گفت : مصرف بالایی داره ، عزیز من میشه بگی نهایت مصرف چنده ؟؟؟؟؟؟
گفتی که قدرت موتور کم داره که این قسمتا ندید میگیرم
کجا فقط با دنده ۲ ماشین میکشه ، تو جاده هراز سربالایی را با دنده ۵ باهاش رفتم
اخری گفتی کاپرا اپشن بروزی داره ، عزیز من داداش من برای من مهم نیست اپشن داشته باشه یا نداشته باشه اصل فنی ماشینه نه اپشن ماشین
مثل این میمونه بهم میگی زانتیا نخر چون اپشن نداره برو mvm 315 بخر چون اپشن داره
 • A0098 1399/3/1
  کسانی که خودرو کاپرا را توی افرود استفاده میکنند ، اگه ازشون بپرسین کاپرا چطوره ، میگن نه بدرد نمیخوره ،
  کاپرا ظاهراً مثل یه پیکاپ می مونه ولی در اصل ، اصلا شبیه پیکاپ عمل نمی کنه
  توجه داشته باشین نوشته ی 4WD روی خودر الکیه چون تو حالت دو دِف نهایتن ۷۵ بره ، مصرف سوختش بالا میره ، و از همه مهمتر صدای موتور کلافت میکنه
  اگه کسانی که کاپرا دارن نهایتن تا ۲ سوال براشون ماشین خوبیه بعد از ۲ سال خرج ماشین شروع میشه

  برین خدا را شکر کنین که پیکاپ ریچ دارین
 • فقط کاپرا 1399/3/1
  اقا میشه حرف از خودت نگی ، کاپرا خیلی خوبه موتور ۲.۵ ژاپن گیربکس ، شاسی اُرپا
  داری موتور امریکایی را با موتور چینی مقایسه میکنی
  اخه ریچ ماشینه اصلا اپشن نداره ، دنده کمکش که اضافیه جادار نیست ، مصرفش تا ۳۲ میره، پدرم میگه کاپرا منتاژ شرکت بنزه
  هرکی موافقه بگه دمت گرم
  اولیش همین الان پدرم ( دمت گرم )
  دومیش خودم ( دمم گرم )
 • اصغر 1399/3/2
  راسته که دیگه پیکاپ ریچ تولید نمیشه ؟
 • Ario 1399/3/4
  برج ۱۱ پارسال که زامیاد داشت پیش فروش میکرد ، شرکت میگفت سری اخره دیگه تولید نمیشه ، ولی الان دارن پیش فروش میکنن ، ما که گیج شدیم ، چند سال پیش تو نمایشگاه خودرو ، پیکاپ ریچ پلاس بود میگفتن قراره اواخر ۹۸ نهایتن اوایل ۹۹ پیش فروش کنیم ، الان تازه خود پیکاپ ریچ معمولی با قیمت جدید ۴۰ میلیون افزایش قیمت کردن
  مَن دیگِ رَد دادَم
رونیز 1399/3/5
سلام
اول ممنون از نظرت دوم ی سوال داشتم از شما چون خودم رونیز دارم و خیلی پیش میاد که مشکل قطعه میخورم از اونجایی که قطعات رونیز و پیکاپ یکی هست شما واقعا مطمن هستی که قطعات موتوری ریچ و نیسان پیکاپ یکی هست من یک چیزو متوجه نمیشم واقعا اگر اینا هردو یکی هستن چرا حجم موجور ریچ متفاوت شده پس قطعات خود موتور مشترک نیست برقی هم که کلا فرق دارن ریچ انژکتوری شده که مزیت بزرگیه در مورد گیربکس کاش میدونستیم قطعا مشترکه یا نه اونم متفاوته ممنون میشم اگر اطلاع دقیقی دارید راهنمایی بفرمایید ....

در مورد دوستانی هم که مقایسه میکنن ریچ رو با نیسان قدیمی و میگن قدیمش بهتره واقعا این حرف بی منطقی هست ماشین فرش نیست که قدیمیش بهتر باشه اصطحلاک داره .خرابی داره که خودش هزینه های نگهداری رو افزایش میده و از همه بدتر شما فکر نکنید الان میرید برای ماشین نیسان ژاپنی تون قطعه بخیر تو زرورق تقدیم میکنن ۹۹درصد قطعات یدکی تو بازار اجناس چینی هست ی جورایی بیشتر قطعات ماشینهای قدیمی تو بازار چینی شده خودم به شخصه چند سالی که رونیز داشتم از سواریش راضی هستم تازه سری اوله و چیزی ازشون کم نزاشتن ولی بدونید اون کلیدهای کنار ترمز دستی همنطوری هست و خالیه . اون دسته بیل به قول یکی دیگه طراحی و خصیصه گیربکس کمک دستیشه و باید باشه و مزیت این ماشینه که سیستم برقی کمتر داشته باشه و اخر اینکه خواهشن بدون تعصب در مورد خودرو هاتون بنویسید مردم وقت میزارن این مطالب رو میخونن تا تصمیم بهتر بگیرن تو انتخاب نه عقاید شخصی مارو بدونن مشخصه فنی رو بگید لطفا منی که نیسان سوارم گیج شدم با این همه تناقض چه برسه به کسی که اولین باره میخواد بخره .....
 • حسین 1399/3/6
  میگی موتوراشون یکی نیستن پس چرا روی موتور لوگوی نیسان هک شده ؟ حتی روی گیربکس .
  اگه اینجوری باشه موتور های پراید و تیبا یکی نیستن چون حجم موتور پراید کمتره ، بابا مگه به اینه ، دوست عزیزی هم اشاره کرد گفت : ZND RICH سرچ کنین ، این سایت رسمی دانگ فنگ هست ، به جایی که بگه دانگ فنگ ریچ اونجا نوشته نیسان ریچ
  وقتی شرکت ماشین داره اینجوری میگه تو میگی نه یه چیزی دیگست
  ولی قبول کن الان ریچ بهتر از نیسانه چون نیسان رونیز و پیکاپ کارکرد شون خیلی خیلی بالا هست و خیلی کم پیش میاد ایرادی نداشته باشه مخصوصا خودرو ی نیسان پیکاپ
 • حقیقت 1399/3/22
  بله درست میگید موتور ماشین مشابه نیست میتونید برید از مکانیکها بپرسید من قطعه فروش هستم و ۱۰۰ درصد قطعات فنی موتور متفاوت هست و فقط روی پوسته سری اول نوشته نیسان که این به معنی تشابه قطعات پیکاپ نیسان و ریچ نیست ریچ فقط تحت لیسانس نیسان بوده و نه به این معنی که ماشین همون ماشینه و فقط اسمش عوض شده . البته نیاز به گفتن نیست هر کس خودش میتونه ببینه و مقایسه کنه ... ریچ یک ماشین چینی که هیچ ربطی به نیسان پیکاپ نداره
 • فروشنده قطعه خودرو 1399/3/25
  متاسفانه نمیدونم چرا بعضی از افراد همه چیرا به دروغ تو سایت مینویسن مثلا یکی نوشته من تو فروشنده قطعات خودرو هستم و جنس قطعات ریچ مال چینی هست دوست عزیز تو بعضی افرادا چی فرض کردی؟ خوب اره بعضی از افراد مثل خودت حرفتا باور دارن
  بنده فروشنده قطعات نیسان پیکاپ . رونیز . ریچ . کاپرا و....
  بیش از 60 درصد قطعات پیکاپ ریچ مال نیسان هست اکثر قطعه هاشون بهم میخوره
  تو واقعا فروشنده قطعه هستی یا خودتا به فروشنده زدی؟؟؟؟
  کمی کمتر چوخان کن لطفااااااااااااااا


 • .. 1399/3/25
  نمیدونم چرا هرکی نیسان پیکاپ یا رونیز داره از این ریچ بدشون میاد
  و
  جناب اقای حقیقت کمی کمتر دروغ بگو
 • علی 1399/4/9
  خر خودتی
  چی نوشتی اخه
  من رونیز دارم.............
  داش لندکروز که نداری
  لند کروز داشتی چیکار میکردی؟
محمد 1399/3/16
با سلام
کسی پیشنهادی برای کشش تو سربالایی این خودرو داره ، چون این خودرو ی ریچ تو سربالایی ها اصلا خب نمیکشه لطفا لطفا کسی پیشنهادی برای این مشکل داره به من بگه ممنون
 • کامران 1399/3/17
  ماشینت ریچ پارس خودرو هست یا زامیادی؟
 • محمد 1399/3/18
  بنده ماشینم پارس خودرو یی هست
 • سعید 1399/3/20
  خب مگه نسخه پارس خودرو با زامیادی چه فرقی داره ؟
  فقط لوگو ماشین Z شده همین
نتاج 1399/3/20
ببین در اصل همه ماشین ها خوب هستند چه چینی باشه یا.....................
الان بنده تازه فهمیدم شما بعضی افراد نحوه استفاده این خودرو را بلد نیستن
بنده یه قلق بلدم که اگه بفهمین عاشق این ماشن میشین به خصوص افرادی که این ماشینا تو افرود استفاده میکنن
این قلق اصلا خرج نداره حتی یه بچه ی 12 ساله میتونه درست کنه
هر موقع به دیدگاه من بیش از 10 لایک دادین منم نظرما میگم
 • رونیز 1399/3/22
  دوست عزیز چون مطلب ارسالی من بالا ۱۰ تا لایک گرفته بر خلاف شما پس با اجازت من راه حل رو برای دوستان میزارم ....البته اینم سادست و ی بچه ۱۲ ساله اگر مشکل قانونی نداشته باشه با بزرگترش میتونه بره انجام بده
  اونم اینه که این ماشین چینی شتر گاو پلنگ رو بفروشه و بره به جاش یک ماشین مردونه بخره و پولشو دور نریزه به زور و کلکل نمیشه ماشین رو با ارزش کرد عمو ...
  بفروشید برید به جاش اگر واقعا افرود باز هستید ماشین های بسیتر ساده و سالم که آفرود بازها پیشنهاد میدن بخرید در غیر این صورت سواری خوب سوار بشید که ریچ هیچ کدوم اینا نیست ...قدیمی هم نمیگم که نگن دنبال تبلیغه ماشین خودشه ...
ذنا 1399/3/20
مورد ریچ اینطور نیست، چرا که براساس اطلاعات رسمی، پیشرانه این وانت نیز ساخت نیسان است و هرجند قدرت کمتری را نسبت به نیسان پیکاپ اصلی ارائه می دهد اما از اصالت ژاپنی و قطعات چینی برخوردار است
کارشناس 1399/3/22
سلام و درود
واقعا متوجه نمیشم چرا بعضی از دوستان طوری با تعصب از ماشین شون طرف داری میکنن انگار از کارخونه باباشون درآمده همین الان اخه مگه میشه با زور و هیاهو و چهارتا اسم مثلا گفت پژو اردی همون پژو پژوglx هستش دوست عزیز خودرو ریچ به هیچ وجه ربطی به نیسان پیکاپ نداره حالا شما بگو ارم زده تو اینترنت اسمش نیسان فایده نداره این ماشین یک خودرو ۱۰۰درصد چینی فقط با ظاهر نیسانه که اونم نتونسته درست انجام بده و شاسی شدیدا ضعیف تره موتور کلن یک چیز دیگه است سیستم گیربکس که اصلا ربطی نداره به پیکاپ و به خاطر ضعیف موتور و وزن زیاد بدنه صفحه کلاچ مداوم تحت فشاره و از این ماشین توقع افرود رو نمیشه داشت .
البته اینا رو نگفتم بگم پیکاپ خوبه بخرید اونم تمامشون دیگه افتادن تو خرج ...
امیدوارم همگی بتونیم روزی ماشین خوب واقعی بخریم و به خاطر ماشین های چینی اینطوری اینجا باهم بحث نکنیم .....
موفق باشید
ramin 1399/4/13
سلام خدمت دوستان میخواستم جواب اون دوست عزیزو بدم ک میگه رونیز و پیکاب با پیکاب ریچ فرق دارن هر سه این ماشینا تو شرکت ژانگ ژو نیسان در چین مونتاژ شده این شرکت خودروهایی مثل نیسان تیانا قشقایی و نیسان جوک هم مونتاژ میکنه پیکاب ریچ هم نرمتر هم شتاب بیشتر هم مصرف کمتریو نسبت ب مدلهای قدیمی تر و همچنین رونیز دارا میباشد در قسمت موتوری هم حجم موتور پیکاب ریچ بیشتر از پیکابای قدیمی میباشد و قسمت موتوریش به روزتره
 • علی 1399/4/15
  بله دیدگاه شما کاملا درسته .
  یکی از دوستان هم گفته بودند توی گوگل ZND RICH سرچ کنین ، این سایت رسمی دانگ فنگ هست ، برام جالبه که یکی از قسمت های این سایت عکس خود نیسان پیکاپ با لوگو نیسان بود که داشت شرکت دانگ فنگ تولید میکرد

 • محمد 1399/4/17
  بخدا اشتباه نکنید برین ریچ بخرین بخدا بهتر ا نیسان پیکاپ هستش ، من الان دوتا ماشین دارم یه نیسان پیکاپ و ریچ ، پارسال بود دنبال یه پیکاپ دوکابین بودم ، گفتم برم نیسان پیکاپ بخرم ، از کسانی که نیسان پیکاپ داشتن سوال پرسیدم میگفتند نیسان پیکاپ عالیه مال شرکت نیسان هستش ، بعد ازشون میپرسیدم ریچ خوبه ، میگفتند نه بابا داری یه ماشین ژاپنی را با چینی مقایسه میکنی
  خلاصه بهتون بگم ، رفتم یه نیسان پیکاپ خریدم ، انقدر گشتم که تونستم پایین ترین کارکرد گرفتم ، ۹۵ هزارتا ، یعنی وانت کارا از نیسان پیکاپ بهتره ، اصلا ماشین تو سربالایی نمیکشید ، شتاب بسیار ، صندلی های مزخرف دهه پنجایی ، و...
  الان یه یکماه میشه رفتم ریچ خریدم واقعا از نیسان پیکاپ بهتره ، چه از نظر قدرت ، شتاب و.... نمیگم از همه دوکابین های بازار بهتره ، نسبت به رقبای خودش مثل نیسان پیکاپ ، کاپرا ، وینگل تک دیفرانسیل یک جورایی میشه گفت بهتره ، ولی الان این نیسان پیکاپ دستم مونده اصلا فروش نمیره
آفرود 1399/4/22
یک ماشینیه که برای افرود سواران مناسبه ، برای مثال قدرت خوب بیشتر تو حالت های 4H و 4L ، وزن خوب و....
همه چیش از نظر افرود خوبه ، ولی نسبت پولی که میدی خیلی ارزنده هست مثل اون صندلی ها ، جنس ضعیف داشتبورد ، اپشن های کم ، ولی تو این نسخه های جدید واقعا دیگه اپشن های این خودرو داره درحد پراید میشه ، نداشتن کفی ، گارد و لاینر ، جعبه ابزار مخصوص ، و...
Alireza 1399/5/27
من این ماشینا بهمن پارسال ۹۸/۱۱/۲۵ تحویل گرفتم از مزایا این ماشین میشه گفت : سرعت و شتاب خوب ( نسبت به رقبا ) ، عملکرد بسیار عالی در افرود ، فاصله کم دو محور که باعث شده مثل اسنا گیر نمیکنه ، کولر خوب ، مصرف نسبتا خوب ( صدی ۲۲ نیست ) ، ارتقاع بسیار عالی که همون شاسی حساب میشه ، تحمل وزن تا ۷۰۰ کیلو ، کشش بسیار عالی در حالت 4H و...
معایب این خودرو میشه گفت: صندلی های بسیار سفت و خسته کننده که اگه عوض کنید خوب میشه ، جنس کابین بسیار ضعیف ، نداشتن یه اپشن حداقل مثل سنسور دنده عقب ، برداشت گارد و لاینر ( در نسخه های زامیادی ) ، نداشتن کفی برای زیر پایی ، داغ شدن زیر پای راننده و سرنشین جلو ( که اگه بتونین کفپوش بذارین خیلی بهتر میشه ) قیمت بسیار زیاد چه در کارخانه و بازار


کاشکه میشد عزیزانی نظر بدن که این ماشینا دارن یا مثلا بعضی از افراد که رونیز یا پیکاپ نیسان دارن خیلی چرت نظر دادن و چه بسا که رونیز سوارا از این ماشین بدشون میاد
 • رونیز 1399/9/2
  افرادی که به پژوRDمیگن ۴۰۵ به ریچ هم میگن نیسان

  اصلا بحث سلیقه و نظر شخصی نیست که با بحث افراد بخواد چیزی عوض بشه یکسری افراد بالا نظر دادن که ریچ همون نیسان پیکاپه اخه وقتی نه گیربکس و جعبه دنده یکی هست نه موتور نه سیستم برق و سوخت به چی این ماشین میگید نیسان اگر به ارم بیا من بهت بنز میدم بچسبون رو قاب موتور بشه بنز بنده خداها ماشین جون به جونش کنی چینیه فقط شکل نیسانه حالا هی یک عده زور بزنن بگن نه دقیقا یکی باشه شما خوب
مهدی 1399/8/8
بعضی دوستان نظر دادن ریچ صفر خریدم مصرفش بالاست شتاب نداره عزیزان هر ماشینی حداقل تا ۲۰۰۰ کیلومتر اول این مشکل داره و باید قشنگ اب بندی شه پیشنهاد من اینه که دور موتور از ۴۰۰۰ تجاوز نکنه و بیشتر خودرو سازان میگن حتی بیشتر از ۸۰ کیلومتر در ساعت باهاش نرید این طوری بعد از ۲۰۰۰ کیلومتر اول میفهمی چه ماشینی هست
منصف 1399/9/2
سلام درود
دوستان و خوانندگان گرامی که تصمیم دارید ی خودرو آفردد یا شاسی بلند ارزون قیمت بخرید با دقت گوش کنید

اینجا ی مشت انسان های متعصب که کارشون خرید و فروش خودرو چینی هست ریختن و متعصبانه فقط یکجانه از ماشین هاشون تعریف میکنن

ببینید حقیقت اینه کلیه ماشین های چینی از جمله ریچ سابقه و کیفیتشون مشخصه و اگر خودت اطلاعات فنی داشته باشی میدونی ماشین چینی یعنی چی پس نیاز به هیچ توضیحی نیست

در مورد این که آیا این خودرو کپی نیسان پیکاپ است یا خیر باید به اطمینان خاطر بهت بگم .....نننننه .......دوست من ریچ نیسان نیست و هیچ ربطی به نیسان نداره این که لوازم جانبی مشترک دارن ربطی به ساخت خودرو نداره و میتونی خیلی ساده خودت بری از مکانیک و فروشنده لوازم سوال کنی به بدنه و ظاهرا کار نداشته باش

گیربکس کاملا متفاوت ....سیستم انژکتور و برق کاملا متفاوت .. قطعات موتور حجم سیلندر و لوازم موتوری کاملا متفاوت

به حرف این دوستانی که فقط طوطی وار میخوان این دو ماشین رو بهم بچسبونن توجه نکنید نویسنده این مقاله هم خیلی کامل توضیح داده نمیگم اشغال به درد نمیخوره فلان نه در حد خودش خوبه فقط میخوام بدونید ربطی به نیسان ندارن یک چینی که قطعا همه میدون یعنی چی به این نظرات فیک و دروغ هم توجه نکنید اصلا خودتن برید صحت این حرفها رو از مکانیک ها بپرسید
ramin 1399/9/7
درجواب اون دوست عزبز رونیز سواری ک میگه پژو اردی با 405فرق داره درست ولی شرکتشون ک یکیه در مورد پیکاب ریچ و رونیز هم اینطوریه شرکتشون یکیه کلا ماشینای شرکت نیسان مثل ماکسیما قشقایی تیانا نیسان جوک رونیز و پیکاب ریچ شرکت نیسان ژاپن تو چین بنام ژانگ ژو مونتاژ میشه طوری میگی ک چینی ک انگار ماشین شما ساخت امریکا؟؟؟ پیکاب ریچ تو قسمت موتوری تمام انژکتور ولی رونیز و پیکاب قدیم کاربراتور هستن کسی ک فنی باشه میفهمه چی میگم پس انقدر مزخرف نگو
 • رونیز 1399/9/9
  از این که اینقدر دقیق و شفاف سطح معلوماتت و صحت حرفاتو با تایید صحبت های من مشخص کردی ممنون اصلا بحث منم همین بود ببینید نه دروغ گفت نه اشتباه اینا اشخاصی که به ریچ میگن نیسان پیکاپ همونهایی هستن که به ار دی میگن پژو خودشم تایید کرده احتما به ژیان و زانتیا هم یکی میدونی چون فکر میکنی جفتشون مال کمپانی سیتروئن هستن ...
  متاسفانه وقت این نیست تفاوت این دو رو برات بگم و قطعا فایده هم نداره . در مورد موتور بازم حرف من رو خودتم تایید کردی منم گفتم سیستم سوخت رسانی متفاوته که البته ریچ انژکتور شده و این به این معنی که سیستم کاملا با پیکاپ ریچ و حجم موتور و سیلندر و مصرف و قطعات متفاوته
  اگر یکم با دقت و معلومات بیشتر صحبت کنی متوجه میشی اونی که مزخرف گفته من نیستم خودتی .....
  به امید روزی که دلالانی همچون این دوستان سنگ آشغالهای چینی رو به سینه نزنن و بدونن اعتبار و کیفیت رو با علم رو نمیشه کسب کرد باید حرف برای گفتن داشت ....
ramin 1399/9/14
خب دوست عزیز رونیز سوار پیکاب ریچ در قسمت موتوری و سیستم سوخترسانی و برقی به روز تر از پیکاب قدیم و رونیز هستش واسه همین هم شتاب بیشتر و مصرف کمتری هم داره من خودم قبل از این ماشین رونیز داشتم رونیز هم ماشین خوبیه ولی پیکاب ریچ هم مصرفش کمتره هم شتابش بیشتره البته هر دوشون خوبن
ramin 1399/9/20
احتیاج نیست شما تفاوتشو بگی حجم موتور پیکاب ریچ 100ccبیشتر از رونیز هستش هم شتاب بیشتر هم مصرف کمتریو نسبت ب رونیز دتره رونیز در واقع ماشین کند و لشی هستش دنده کمک ریچ بهتر از رونیز در کل نسبت دنده گیربکس پیکاب ریچ بهتره داداش گلم من خودم 6سال رونیز داشتم بهت توصیه میکنم بفروشیش پیکاب ریچ بگیری
 • رونیز 1399/9/27
  زنده باشی اصلا حرف منم همینه همین اختلافات که خود شما شماردی هر کدوم نشون دهنده تفاوت ساختاری و قطعاتی این دو خودروست و سندی بر اینکه این دو خودرو هیچ ربطی به هم جز شکل ظاهری ندارن .....
  در مورد ارزش رونیز هم درست میگی اگر دقت کنی بالاتر هم خودم گفتم این حرفهارو نمیزنم بگم رونیز بهتر نه رونیز و پیکاپ نیسان ها هم اغلب فرسوده شدن دیگه و اصطلاک زیادی دارن از اون بدتر اینکه هر قطعه ای براش میخوای بخری ژاپنیش خیلی کم گیر میاد ....اصلا صحبت من از اول همین بود منصف باشیم و نه شما تولید کننده ریچ هستی نه من رونیز ولی چیزی نگیم که خریدار گمراه بشه
ramin 1399/9/26
ازتمام دوستانی ک از این سایت بازدید میکنن برای درک بهتر حرفم میتونید سری بزنین به سایت شرکت ژانگ ژو نیسان بنام zna Richعکسا و فیلما مختفی هستش از این شرکت ک نشون میده رونیز پیکاب پیکاب ریچ قشقایی تیانا همگی مونتاژ شرکت ژانگ ژو نیسان در چین هستش پس دوست رونیز سوار شما هم سری ب این سایت بزن تا متوجه شی داستان از چ قراره
 • رونیز 1399/10/14
  فکر میکنم مسیر صحبت منحرف شده اصلا بحث این نیست که کدام کمپانی یا شرکت سازنده است بله خوب قطعا این طرح رو با اجازه و خرید امتیاز از نیسان که البته سال ۱۹۹۹ واگذار شده به شرکت چینی دانگ فنگ شروع به تولید کردن اصلا شما بگو از شرکت بنتلی طرح رو خرید درست من منکر صحبت شما نیستم که
  صحبت چیز دیگه ای است صحبت و بحث سر این بود که دوستان به اشتباه و به عمد به هدف گمراه کردن خوانندگان اصرار دارن که پیکاپ نیسان و ریچ دقیقا یکی هستن و هیچ تفاوتی در قطعات ندارن در صورت که از همین توضیحات شما و من و حتی بررسی در اینترنت کاملا مشخصه بعد از واگذاری طرح به چین شرکت چینی
  با یک موتور متفاوت
  یک گیربکس متفاوت
  یک سیستم سوخت و برق متفاوت
  اقدام به تولید خودرو کرده که هیچ کدام از این قطعات داخل نیسان پیکاپ قابل استفاده نیست و ربطی بهش نداره ....
  حالا در مورد کیفیت و تکنولوژی که چین داره و چیزی که به ایران میده و سابقه خودروهای چینی دیگه خوده خواننده اگاه انشاالله
رضا 1399/11/7
سلام دوستان من هم نیسان پیکاپ داشتم و هم ریچ ، وقتی کاپوت ریچ رو بالا میزنین روی بوستر ترمز و چندجای دیگه مثل رادیاتور درشت زده nissan کمپانی دانگ فنگ در حقیقت عمدا اونجا نیسان نوشته که در دید مشتری باشه و از اعتماد مشتری به برند نیسان استفاده که در حقیقت ریچ و نیسان پیکاپ از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارن و حتی ریچ از پیکاپ قشنگ تر هست ولی در باطن و قسمت فنی هیچ نقطه مشترکی ندارند ریچ یه خودرو پیکاپ ضعیف ، پرمصرف و با حداقل شتاب هست از نظر کیفیت قطعات خیلی خیلی ضعیفه ، مقایسه ریچ و پیکاپ دقیقا مشابه مقایسه پژو آردی و پژو 407 (نه 405) هست. جایی که نیسان پیکاپ با دنده دو میره و بدون کمک، ریچ با کمک سنگین هم نمیره مصرف ریچ 22لیتر در 100 کیلومتره ولی پیکاپ در بدترین شرایط 13 لیتر مصرف داره، گرمای کنسول ، دیسک صفحه دائم خراب، ریپ زدن همیشگی دنده دو ؛ افت شدید سرعت با کمترین سربالایی ، تعلیق خیلی خیلی نرم ، کولر و بخاری ضعیف و... از مشکلات ریچ هستند . دوستان من هیچ اصراری ندارم که باور کنید لطفا برید از یه مکانیک بپرسید چه قطعه مشترکی بین ریچ و پیکاپ وجود داره. به نظر من یه نیسان پیکاپ دست دوم خیلی از ریچ بهتره.
امیری 1399/11/9
من مدت ۲ سال ۱۱۲۰۰۰ کیلومتر با رونیز و مدت ۳ سال ۱۵۸۰۰۰ کیلومتر با ریچ رانندگی کردم و ۲۰۰۰۰ تا با کاپرا.
ریچ نیسان نیست بلکه ژنگژو نیسان که دومین سهامدار بزرگ این شرکت نیسان هست و شرکت دانگفنگ هم متعلق به این شرکت مادر هست و دوستان بدونید همین شرکت هست که موتور ۲.۴ لیتری روی اتاق شبیه ناوارا گذاشت و دو ماشین رونیز و پیکاپ طراحی همین شرکت هست.این ماشین پیکاپ نیست و تمام سیستم موتور و گیربکس و دیفرانسیل این ماشین فرق داره و تو بقیه اجزای ماشین که بیشتر مربوط به بدنه و سیستم تعلیق هست همون قطعات پیکاپ هست.مصرف ماشینی که من دارم ۱۶ هست،از قسمت دنده ماشین به علت نزدیکی زیاد گیربکس با کف اتاق گرما میزنه بالا البته در صورتی که نیم ساعتی رو با سرعت کمتر از ۱۰ کیلومتر رانندگی کنین یا تو ترافیک باشین،تو حالت تک از شیبها مثل رونیز بالا نمیره ولی تو جفت سنگین میتونه با رونیز باربری کنه،عایقبندیش برخلاف حرف دوستان کاملا خوبه و گرما و سرمای بیرون رو حس نمیکنین،تو جاده کفی با لاستیک جادهای به مقدار کم ولی کاملا محسوس از رونیز سریعتر هست.من هر سه این ماشینها رو صفر خریدم و فقط خودم باهاشون رانندگی کردم.با هر سه تمام هفته های هر سال تو جنگل و کوه رانندگی کردم و فشار زیادی بهشون آوردم‌‌.(البته با کاپرا فقط ۳ بار چون اصلا تو برف و گل جون نداره و قابل اعتماد نیست و مخصوصا اصلا سعی نکنین باهاش از رودخونه یا آبگیر یا جایی که بیشتر از یک دقیقه باید تو عمق نیم متری توقف کرد توقف کنین،حتما سیستم برقی دیفرانسیل قاطی میکنه)
در خصوص ریچ تا الآن فقط روغن موتور و روغن دیفرانسیل و گیربکس و یک بولبرنگ چرخ جلو و یک سنسور دمای آب تعویض کردم(البته بعضی از قطعات جلوبندی رو یک بار پلاس کردیم). اصلا این ماشین مشکل اگزوز و جلوبندی و زیربندی ضعیف نداره و کاملا با کیفیت هست تو این قطعات،ولی مشکل بزرگ آینه که برای یک سنسور ساده اصل که تو اکثر ماشینها بعد یکی دو سال نیاز به تعویض هست باید ۲۰ روز بچرخین تا تو بازار پیداش کنین.دوستانی که با کاپرا مقایسش میکنن حتما با ریچ جاهای چالشی و سر سخت هیچوقت نرفتن وگرنه روشون نمیشد این دو تا رو باهم مقایسه کنن.در آخر به نظر من اگه بگیم رونیز معیار و نمره ۱۰۰ رو برای بنده داشته باشه ریچ ۹۰ و کاپرا هم با ۶۵ یا ۷۰ میتونم باشن.نظر من اینه که نویسنده بد بینانه این مطلب رو نوشته و یکسری دوستان هم بدون تجربه کردن دو خودروی مورد مقایسه در مدت زمان طولانی و بررسی نکردن این ماشین بعد از چند سال کار سخت یکطرفه نظر میدن و نگاه کاملا تعصبی دارن.
 • ramin 1399/11/11
  کاملا با نظر این دوستمون موافقم من به مدت 6سال پیکاب ریچ رو دارم هنوز لنتهای چرخ جلوش فابریکه هیچ چیزشو عوض نکردم حتی با کارکرد83000کیلومتر کارکرد از اینکه این ماشین جان سخته شکی نیست من رونیز هم داشتم قبلا ولی پیکاب ریچ هم نرمتره هم شتابش بیشتره برایبرطرف کردن گرمای کنسول وسط کنسول رو بازکنین و زیرش موکت یا نمدی عایقی ک کف صندلی عقب پژو پارس هست بزارین و درضمن چرم دور دندشو بازکنین اونجا هم عایق بزارین کاملا این مشکل برطرف میشه
علی 1399/12/25
روی ریچ اصلا نمیشه فشار اورد فقط به درد جاده های گلی یا یا کم برف میخوره و مصرفش بالا هست و باکش فقط ۵۰ لیتر هست و گرمای اگزوز میاد داخل اتاق و بخاطر نرمی فنر ها اتاق بصورت عرضی و طولی حرکت دارد موتور برند چینی هست و هیچ ربطی به نیسان ندارد
 • محمد 1400/1/8
  دوست عزیز دلیل اینکه داری یه مطلب دروغ تو سایت میزاری چیه؟
  بنده ماشین قبلیم نیسان پیکاپ بود ، الانم ریچ دارم ، عملکرد هردو این دو خودرو شبیه هم هست اما درست موتور ریچ ، نیسان پیکاپ نیست ، ولی داره عین پیکاپ عمل میکنه بلکه بهتر
  یکی از مزایا اصلی نیسان پیکاپ عمر بالا هست ، بنده مدل ۸۱ داشتم ( از اول دست خودم بوده ) با کارکرد بالا ۵۰۰ هزار تا ، اما با یه ماشین با کارکرد ۱۰۰ هزار تا فرقی نمیکرد بدلیل کارکرد بالا مجبور شدم رد کنم یه ریچ بخرم ، تا الان از ریچ هیچ عیبی ندیدم ، مصفرشم کمتر از نیسان پیکاپه ، سواریشم نرم تر ، درون اتاق و شاسی ماشین مثل نیسان پیکاپ میمونه ، و از همه مهمتر تو افرود نحوه عملکردشون هیچ فرقی باهم ندارن


شایان 1400/1/4
سلام دوستان
دوستانی که این ماشین رو دارن لطفاً راهنمایی کنن
به درد ماشین خانواده میخوره ؟ دنا دارم درحال حاظر
صندلی عقب عوض کنم یعنی با صندلی نیسان پیکاپ باید عوض کنم یا مدل دیکه ای ؟
صندلی عقبش چقدر کوچیکه ؟ از ۲۰۶ کوچیکتره؟
واسه نرمی عقب فنر فنر پارابولیک گیر میاد براش؟
تو سرعت صد کیلومتر و دنده پنج دور موتور روی چه عددیه؟
شتابش در حد چه ماشینیه ،پراید ،پژو ؟!؟



ممنون که وقت گذاشتید
 • محمود جعفری 1400/1/20
  سلام دوست عزیز ماشین خوبیه واقعا
  تنها عیبش اینه که خشکه که اما قابل حله ، صندلی هارو کامل عوض کن
  بنده ریچ ندارم ماشین یکی از دوستان بنده هست ، از موقعی که صندلی عقبشو عوض کرده خیلی خیلی بهتر و نرم شده عین یه سواری شده
  ماشین منم کاپرا ۲ هستش ، نسبت به ریچ نرمه اما از لحاظ قدرت اصلا به پای ریچ نمیرسه
  خلاصه از نظر خودم ریچ بهتره
احمد 1400/3/1
متاسفانه خیلی از نظرات تعصبی هستن یه سری از یه وانت انتطار نرمی و شتاب یه سواری رو دارن که کاملا اشتباهه هر چیزی رو بهر کاری ساختن نکته بعدی اینکه قیمت تویوتا هایلوکس یا نیسان پیکاب ها الان بالای 400 تا 500 میلیونه که 90 درصدشون مستهلک و فرسوده هستن و بیشترشونم دیگه قطعات ژاپنی روشون نیست چون گیر اوردنش سخته و قیمت بالایی دارن وانت ریچ برای کارای سبک میتونه گزینه بسیار مناسبی باشه همه که افرود باز حرفه ای نیستن باید اول دید طرف برای چه کاری میخاد
احمد 1400/3/3
از نطرات تعصبی خوداری کنیم نمیشه از یه وانت انتطار راحتی و نرمی یه سواری رو داشت حتی هایلوکس با قیمت بالای یه میلیارد هم اون نرمی رو نداره بیشتر پیکاب ها و هایلوکس های قدیمی هم مستهلک و فرسوده و پر خرج شدن و قیمت های بالایی هم دارن شرکت پارس خودرو هم سابقه خوبی درانتخاب و مونتاز ماشین های خوب داره و ریچهم تقریبا همون پیکابه و میشه قطعات که خراب میشن رو با نمونه های اصلی عوض کرد در ضمن همه که افرود باز نیستن خیلیا برای کارای سبک مزرعه داری و شرکتی میخان پس با یه نگهداری اصولی سالها برای شما کار میکنه هر چیزی رو بهر کاری ساختن این ماشین برای کورس و مسافرت های طولانی طراحی نشده یه وانته برای کار مورد نطرش پس خواهشا بقیه رو گمراه نکنید
ramin 1400/3/4
تمام قطعات پیکاب ریچ برا همون نیسان موتور هستش بیشتر قطعاتش شرکت ژانگ ژو نیسان میزنه ماشین خوبیه طول عمر خوبی داره سواریش نرمه مصرفش هم کمتره نسبت ب پیکابای قدیمی من خودم 6سال پیکاب قدیمی داشتم الان هم 6ساله پیکاب ریچ دارم تقریبا هردوشون یکی هستن هیچ فرقی نمیکنه ولی شتاب پیکاب ریچ بیشتره مصرفش کمتره خلی نرمتره این تجربه 100هزار کیلومتر رانندگی باهاشه تو برف و گل خیلی بهتر از پیکابای قدیمیه
ramin 1400/3/5
تمام قطعات پیکاب ریچ برا نیسان موتور هستش حتی از نمایندگی بگیرین شرکت ژانگ ژو نیسان میزنه من خودم قبلا به مدت 7سال پیکاب قدیمی داشتم الان هم به مدت 6سال پیکاب ریچ دارم پیکاب ریچ مصرفش کمتره شتابش بیشتره چون تمام انژکتوره و همچنین نرمتره در کل باهم زیاد فرقی ندارن دنده کمک پیکاب ریچ عملکرد خوبی داره در گل و برف هم از پیکابا قدیمی پیکاب ریچ یکم عملکرد بهتری دارهدکی بهتره
ramin 1400/3/10
بیشتر قطعات پیکا ریچ برا نیسان موتور هستش یا همان نیسان ژانگ ژو نسبتبه پیکابای قدیمی پیکاب ریچ نرمتره بخاطر تمام انژکتور بودنش شتابش بیشتره و مصرفش کمتره در حالت دنده کمک پیکاب ریچ با قدیمیا زیاد فرقی نداره ولی مانور پذیریش در گل و برف بهتره من خودم قبلا به مدت 7سال پیکاب داشتمالانم به مدت 6سال پیکاب ریچ دارم بنظرم پیکاب ریچ با اختلاف اندکی ازپیکابای قدیمی بهتره
 • ابوالفضل 1400/4/4
  بله ، درسته
  ریچ نسبت به کاپرا 2 و پیکاپ ، وینگل ، تونلند ۲.۴ لیتری ، آسنا بهتره جالبتر اینه زنجیر تایمه و مابقی پیکاپا همه تسمه تایم هستن
ramin 1400/4/16
سلام خدمت دوستان برای برطرف کردن گرمای وسط کنسول ک تابستون هابیشتر اتفاق میفته تنها راهش اینه ک لوله اگزوز ک از کنار گیربکس پیکاب ریچ قرار داره عایق حرارتی اگزوز برا نیسان دیزل بخرین و اون رو دورش بپیچونین و با بست آهنی ببندین تنها مشکل این ماشین همینه حتما این کار رو انجام بدین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران