نهمین میتینگ جک سواران در بلوار پاکنژاد تهران برگزار شد + فیلم

گروه جک سواران همواره یکی از گروه های فعال در زمینه برگزاری گردهمایی و میتینگ های خودرویی هستند که روز گذشته نهمین میتینگ و گردهمایی خود را با حضور بیش از 50 دستگاه انواع جک در بلوار پاکنژاد تهران برگزار کردند. در این گردهمایی که تعداد زیادی از علاقه مندان به خودروهای جک در آن حاضر شدند، تعداد قابل توجهی جک S5 مشاهده می شد که نشان از محبوبیت این کراس اوور چینی در بازار ایران دارد. حدودا 60 دستگاه انواع جک در این میتینگ حضور داشت که سهم ناچیزی از آن به خودروی تازه وارد جک S3 اختصاص یافته بود. S3 کراس اووری کامپکت با ظاهری نامتعارف و نامعقول است که برخلاف برادر بزرگتر خود یعنی S5، با استقبال چندانی مواجه نشد. گفتنی است این مراسم توسط یکی از مراکز نصب آپشن خودروهای جک برگزار شد که در آن برخی از علاقه مندان اقدام به تجهیز خودروهای خود به آپشن های موجود کردند.
کرمان موتور در ابتدا با عرضه مدل ناکام J3 یا همان توجوی، برند جک را وارد بازار ایران کرد. بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان به برندهای چینی، سرنوشتی نافرجام را در انتظار این برند می دیدند که باید بگوییم باتوجه به تدابیر مدیریتی این شرکت، عرضه مدل موفق J5 توانست این ذهنیت را عوض کند و به نوعی این برند با شکست مواجه شده را مجددا احیا کند. J5 اتوماتیک تا مدت ها لقب ارزان ترین خودروی اتوماتیک بازار را به دوش می کشید که همین موضوع سبب شده بود توجه بسیاری از خریداران به این سدان خانوادگی جلب شود. در گردهمایی روز گذشته جک سواران نیز تعداد اندکی از این سدان محبوب چینی حضور داشتند که مالکان آن ها به تبادل اطلاعات و تجربیات خود با یکدیگر پرداختند.
معمولا برگزاری میتینگ های خودرویی و گردهمایی این چنینی، می تواند به دلیل تبادل تجربیات و اطلاعات مفیدی که دارندگان خودروهای گوناگون با یکدیگر به اشتراک می گذارند، به حل برخی از مشکلات پیش آمده و جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک شایانی کند. به همین خاطر در این چندسال اخیر شاهد شکل گیری گروه های مختلف خودرویی در سراسر کشور هستیم. گاهی همین گروه ها توانسته اند که اهداف و خواسته های خود را با برگزاری برنامه های این چنینی، به گوش مسئولان و مدیران شرکت های تولیدکننده و واردکننده خودرو برسانند که این موضوع می تواند از نکات بارز این مراسم ها به شمار آید.
جک S5 که به نوعی اولین کراس اوور چینی مجهز به سیستم توربوشارژر در ایران است، توانست به دلیل بهره مندی از طراحی ظاهری مناسب و پیشرانه ای توانمند، با موفقیت چشمگیری همراه شود. این خودرو در ابتدا تنها با نسخه دنده دستی به بازار عرضه شد، اما کمی بعد نمونه اتوماتیک آن که از یک جعبه دنده 6 سرعته دوکلاچه بهره می برد، توانست به سهم خواهی بیشتر از این بخش بازار بپردازد. موتور 2 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژ این خودرو قادر است نیرویی معادل 175 اسب بخار و 235 نیوتون متر گشتاور را در اختیار راننده بگذارد که همین موضوع باعث شد S5 به سرعت در بازار شناخته شود و آمار فروش بالایی را از خود به جای بگذارد.
جک J5 نیز که یک سدان خانوادگی سایز متوسط است، با دو نسخه دنده دستی و اتوماتیک پا به بازار ایران گذاشت که هر دو مدل به دلیل بهره مندی از ظاهر قابل قبول و امکانات رفاهی نسبتا مناسب، توانستند نظر بسیار از خریداران خودروهای اقتصادی را به خود جلب کنند. گفتنی است نمونه دنده دستی این خودرو از یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی با حجم 1499 سی سی بهره می گیرد که توانایی تولید 111 اسب بخار و 146 نیوتون متر گشتاور را دارد. اما نمونه اتوماتیک که دارای جعبه دنده 4 سرعته است، از یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی با حجم 1834 سی سی بهره می گیرد که توانایی تولید 140 اسب بخار و 165 نیوتون متر گشتاور را دارد.
جک S3 نیز به عنوان کوچکترین عضو خانواده کراس اوورهای جک در ایران، از یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی با حجم 1590 سی سی بهره می گیرد که به جعبه دنده اتوماتیک CVT متصل شده است. این موتور قادر است نیرویی معادل 107 اسب بخار و 155 نیوتون متر گشتاور را تولید و به چرخ های جلو منتقل کند.

نظرات