فروش ویژه‌ی تویوتا RAV4 مدل ۲۰۱۷ به زودی آغاز می‌شود

فروش ویژه‌ی تویوتا RAV4 مدل ۲۰۱۷ به زودی آغاز می‌شود

تويوتا RAV4 به عنوان اولین کراس اوور تويوتا، براي اولین بار در سال 199۴ در كشورهاي ژاپن و اروپا و در سال 199۵روانه بازار امريکاي شمالي شده است.
اين خودرو براي مصرف كنندگاني طراحي شده بود كه خواهان اكثر مزاياي يک خودروي SUV مانند اتاق بزرگ تر، ديد بیشتر راننده و امکان رانندگي با چهار چرخ متحرك به همراه قابلیت مانور، مصرف سوخت پايین و نرمی رانندگی مانند یک خودروی سواری بودند.
گرچه تمامي مدل‌هاي روفور چهار چرخ متحرك نیستند و این خودرو نسخه‌های دیفرانسیل جلو نیز دارد اما با اين حال نام RAV4 برگرفته از
" Recreational Active Vehicle with 4-wheel drive " به مفهوم " دو ديفرانسیل مهیج" است.

تويوتا RAV4

روفور در ابتدا در دو نسخه دو و چهار درب تولید شد. در كشور امريکا براي اولین بار، نمونه 2 لیتري روفور با قدرت 120 اسب بخار عرضه شد. در آن زمان هر دو مدل ديفرانسیل جلو و دو ديفرانسیل به دو صورت گیربکس ۵ دنده دستي و ۴ دنده اتوماتیک در بازار امريکا موجود بود.
روفور در سال 199۷ به عنوان خودروي سال شناخته شد و در سال 199۸ طراحي آن مورد بازبینی قرار گرفت. قدرت موتور آن نیز از 120 به 12۷ اسب بخار افزايش يافت. در سال 1999 نمونه دو در روفور جاي خود را به نمونه پنج در داد. اين خودرو در ژاپن با موتور 2 لیتر و قدرت موتور 177 اسب بخار نیز عرضه میشد.

تويوتا RAV4

دومین نسل روفور در اواسط سال 2000 به دو صورت 3 و 4 درب به فروش رسید. تمامي مدل هاي با موتور 2 لیتري و ۴ سیلندر دارای زمان بندي متغیر سوپاپ VVT بودند كه منجر به قدرت و گشتاور بالاتر و مصرف سوخت كمتري مي شد.
نسل دوم روفور در چند مدل ارائه شده بود كه شامل مدل NV با تک ديفرانسیل و مدل های GX ،NRG و VX به صورت دو دیفرانسیل (AWD) بود.

تويوتا RAV4

در اواخر سال 2003 مدل جدید با طراحي جديد، تجهیزات بیشتر و در برخي بازارها با موتور جديد معرفي شد. مدل 2 لیتري روفور به نسخه 2.4 لیتري آن تبديل شد و 161 اسب بخار را تولید مي كرد. مصرف سوخت آن نیز 2% بهبود يافته بود.
نسل دوم روفور در استرالیا هم موفقیت چشمگیري داشت بطوري كه تبديل به پرفروش ترين خودروي سال 2001 در استرالیا شد. نکته جالب اين بود كه نسل دوم روفور در امريکا بیشترين سهم را در میان رانندگان خانم بدست آورد. روفور از اين جهت براي خانم ها جذاب بود كه حداقل هاي يک خودروي سدان را دارا بود و ضمن اينکه بالابودن صندلي آن و راحتي رانندگي با آن نیز منجر به افزايش جذابیت اين خودرو براي خانم ها میشد.
تويوتا روفور براي سال 2006 كاملا طراحي مجدد شد و بر اساس يک پلتفورم كاملا جديد در نوامبر 2005 وارد بازار شد. روفور جديد از سیستم فرمان برقي EPS استفاده مي كرد. نسل سوم روفور در دو نسخه ارائه شده بود، مدل كوچک و بزرگ.
مدل كوچک تر آن فقط در بازار ژاپن، اروپا و نیوزلند و مدل بزرگتر آن در كشورهايي همچون استرالیا و امريکاي شمالي به فروش مي رسید.

تويوتا RAV4

در سال 2008 ، این مدل روفور بازنگري شد و يکسري تغییرات روي آن انجام و موتور كاملا جديد براي آن طراحي شد. مدل جديد با جلوپنجره و سپر متفاوتي بود و همچنین مدل اسپرت آن داراي اسپويلر بزرگتر و برخي جذابیت هاي ظاهري بود.
آپشن هاي جديد روفور شامل چراغ هاي راهنما روي آينه ها، دوربین عقب، نويگیشن ماهواره اي، سیستم ورود بدون كلید به خودرو، استارت دكمه اي و نمايشگر چندگانه روي آمپر بود. در سال 2009 ، اولین خودروي روفور دو ديفرانسیل وارد بازار كانادا گرديد.

تويوتا RAV4

در سال ۲۰۱۱ روفور دچار يک تغیير (FaceLift) جدید شد.
نسل چهارم روفور در نوامبر 2012 در نمايشگاه خودروي لس آنجلس معرفي شد. موتور اين نسل از روفور در نمونه هاي 2 و 2.5 لیتري 4 سیلندر ، 2 و 2.2 لیتري توربو ديزل با گیربکس 6 دنده دستي، اتوماتیک CVT ، و 6 دنده اتوماتیک عرضه شد.

تويوتا RAV4

و اما این کراس اوور محبوب که نسل های مختلف آن نیز توسط ایرتویا نماینده انحصاری تویوتا، در ایران عرضه و با استقبال بی نظیری روبرو شده است، هم اکنون در جدید ترین مدل خود یعنی 2017 توسط ایرتویا به زودی به لیست خودرو های کراس اوور موجود در کشور اضافه خواهد شد.
علاقه مندان به برند تویوتا، به عنوان ارزشمند ترین برند خودرویی دنیا، می توانند آخرین اخبار مربوط به این کمپانی و اطلاعات مربوط به زمان دقیق عرضه خودروی روفور 2017 را همراه با شرایط فروش آن از شعب فروش و یا وب سایت رسمی ایرتویا دریافت نمایند.
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
نظرات
 
 
 

بابك

1395/9/22
Recreational ACTIVITY vehicle with 4 wheel drive