فروش بیش از 10 میلیون خودروی هیبریدی توسط تویوتا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
تقریبا 20 سال پیش بود که کمپانی خودروسازی تویوتا خودرویی جدید تحت عنوان "پریوس" معرفی کرد که چندان طراحی دلچسب و خیره کننده‌ای نداشت و خیلی‌ها شکست آن را در بازار پیش بینی می‌کردند، ولی تویوتا پریوس چیزی در سینه خود داشت که حالا خیلی از شرکت‌های خودروسازی به دنبال استفاده و در حال توسعه آن هستند. سیستم محرک پلاگین هیبریدی که برای اولین بار در سینه نسل اول تویوتا پریوس توسعه پیدا کرد و به صورت انبوه وارد بازارهای جهانی شد که برخلاف انتظارات، با اقبال بسیار خوبی نیز همراه شد تا اینکه امروز شاهد فروش 10 میلیون دستگاه خودروی هیبریدی توسط تویوتا در سراسر جهان هستیم که پرچم دار آن با فروشی قابل توجه می‌تواند خودروی تویوتا پریوس باشد.

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس


نسل اول تویوتا پریوس، اولین خودروی سواری تولید انبوه جهان بود که از سیستم محرکی هیبریدی سود می‌برد و در ماه دسامبر سال 1997 میلادی به طور رسمی وارد بازارهای جهان شد و توانست یکی از پرفروش‌ترین خودروهای جهان شود و این درحالیست که به خاطر طراحی زشت و نه چندان جالب تویوتا پریوس به خاطر افزایش خاصیت آیرودینامیکی آن، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که خودروی هیبریدی تویوتا پریوس به موفقیتی اینچنینی دست پیدا کند و حالا بخش قابل توجهی از آمار فروش تویوتا را دست بگیرد.

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس


حال به پشتوانه موفقیت بالای پدران، نسل چهارم تویوتا پریوس هم باوجود روی کار آمدن رقبای ریز و درشت، همچنان یکی از پرفروش‌ترین خودروهای هیبریدی جهان شناخته می‌شود که تا پایان ماه آوریل 2016 توانسته آمار فروش کل خودروهای هیبریدی تویوتا را به 9 میلیون دستگاه برساند، ولی حالا پس از گذشت تقریبا 9 ماه از آخرین آمار فروش، کمپانی تویوتا موفق به فروش 1 میلیون دستگاه خودروی هیبریدی دیگر در سطح جهانی شده است تا مرز فروش 10 میلیون دستگاهی را هم رد کند و تبدیل به یکی از قوی‌ترین تولید کنندگان خودروهای هیبریدی در سراسر جهان شود که انتظار می‌رود با داشتن بازار وسیع 90 کشور مختلف در سراسر جهان و همچنین معرفی نسل جدید تویوتا پریوس که حالا طراحی ظاهری بهتری هم دارد، آمار فروش خودروهای هیبریدی‌اش با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
نظرات
 
 
 

حمیدرضا

1395/11/28
این آمار فروش که چیزی نیست همین سایپای خودمون تو 20 سال گذشته بیشتر از تعداد 10 میلیون پراید تو ایران و عراق و سوریه فروخته... تازه مردم ایران برای خرید پراید کلی انتظار کشیدند و جلو جلو برای خریدش پول به سایپا پرداخت کردند....و این چیزی نیست جز نتیجه مدیریت پر افتخار ایرانی...!!!! :)