محبوب ترین نسخه پورشه پانامرا کدام است؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کسانی که به دنبال یک خودروی سواری اسپرت و لوکس هستند، بدون شک خودروی شوتینگ بریک "پورشه پانامرا" یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های آنان برای انتخاب خواهد بود، اما به نظر شما در بین مدل‌های مختلف پورشه پانامرا، کدام مدل از محبوبیت بیشتری برخوردار است و مشتریان تمایل به تهیه آن دارند؟
شاید همه به این فکر باشند که قوی‌ترین و سریع‌ترین نسخه از پورشه پانامرا محبوبیت بیشتری نزد مخاطبان خود داشته باشد، اما کمپانی خودروسازی پورشه در گزارش‌های اخیر خود اعلام کرده است که نسخه‌های "پلاگین هیبریدی" از خودروی پورشه پانامرا دارای محبوبیت بیشتری نزد مشتریان این شرکت هستند، تا جایی که 60 درصد از سفارشات پورشه پانامرا متعلق به نسخه "پلاگین هیبریدی" این اتومبیل خواهد بود. هرچند این خودرو قرار است که در بازار بزرگ چین و ایالات متحده آمریکا هم عرضه شود که قطعا رشد قابل توجهی در آمار فروش این نسخه خواهد داشت.
در مصاحبه اخیر "گرنات دولنر" رییس بخش پانامرا با خبرگزاری بلومبرگ آمده است که برخلاف انتظار 10 یا 15 درصدی تقاضا برای خرید پورشه پانامرا، شاهد تقاضای بسیار بالای مشتریان برای خرید مدل‌های "پلاگین هیبریدی" در نسل جدید پانامرا هستیم که یکی از دلایل اصلی آن می‌تواند مزایای مالیاتی بسیار خوب در کشورهای اروپایی باشد، بر همین اساس 90 درصد از سفارشات ما برای خرید پورشه پانامرا در کشور بلژیک متعلق به نسخه "پلاگین هیبریدی" است و این رقم برای کشور فرانسه به 70 درصد می‌رسد، اما فروش این نسخه در بازار داخلی آلمان تنها 25 درصد خواهد بود که در نوع خود جالب توجه است.
در پایان بد نیست بدانید که پورشه پانامرا در دو نسخه پلاگین هیبریدی به مشتریان عرضه می‌شود، یکی پورشه پانامرا 4 E-Hybrid و دیگری نسخه پانامرا توربو S E-Hybrid که هرکدام دارای سیستم محرک منحصربه فرد خود هستند.
برچسب ها:
نظرات